gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzałka elektryczna - komfort grzewczy przez cały rok

aktualizacja: 22-09-2017, 07:32 – artykuł promocyjny


Grzałki elektryczne to obecnie jeden z najlepszych sposobów zapewnia komfortu grzewczego w mieszkaniach w ciągu całego roku. Szybko rozwijający się rynek dostarcza coraz to nowsze modele, zaspokajające często bardzo wyszukane potrzeby nabywców. Użytkownicy chwalą sobie grzałki za ich sprawność i możliwości programowania. W nowoczesnych modelach grzałek, obok regulacji temperatury można znaleźć cyfrowe timery lub programatory czasowe. Kompletne rozwiązania w tym zakresie oferuje pomorska firma Terma Sp. z o.o.. Produkowane przez nią grzałki łączą w sobie wysoką funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem, które sprawia, że doskonale komponują się z grzejnikiem.

 

Przeczytaj również >> Grzałka HOT2 oraz suszarki elektryczne sposobem na jesienne chłodyGrzałki elektryczne umożliwiają 100% wykorzystanie grzejników, zapewniając komfort grzewczy, szczególnie w okresach przejściowych. Coraz częstsze wahania klimatu kształtują potrzebę lub nawet konieczność ciągłego ogrzewania pomieszczeń, bez względu na porę roku. Kiedy kończy się sezon grzewczy często zastanawiamy się jak niewielkim kosztem można dogrzać mieszkanie lub dom, by zapewnić sobie komfort użytkowania, zwłaszcza takich pomieszczeń, jak łazienka lub kuchnia. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie grzałki do grzejnika, dzięki której optymalnie go wykorzystamy.

 

Terma Technologie - grzałka KTX4
Fot.1. Grzałka KTX4Nowoczesne grzałki pozwalają na energooszczędne zarządzanie czasem grzania i temperaturą pomieszczeń. Mogą być one instalowanie zarówno w grzejnikach elektrycznych, jak i podłączonych do sieci C.O. Poprzez instalację grzałki w grzejniku zyskujemy wiele korzyści. Grzałka stwarza m.in. możliwość dowolnej regulacji i programowania temperatury, która dodatkowo wpływa na energooszczędność. Dzięki jej rozbudowanym funkcjom można świadomie zarządzać energią. W trakcie użytkowania jest niezawodna i całkowicie bezpieczna. Posiada podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcje zabezpieczające czynnik grzewczy przed zamrznieciem. Dodatkowo, dzięki grzałce możemy suszyć rzeczy na grzejniku, nawet poza sezonem grzewczym.

 

Terma Technologie - system Terma-Split
Fot.2. System Terma-SplitObecnie najpopularniejsze grzałki na rynku to seria Square-Line, oferowana przez firmę Terma Sp. z o.o.. Posiadają one m.in. uniwersalny system łączenia Terma-SPLIT, który umożliwia wyjęcie, bądź wymianę sterownika w dowolnym momencie. Funkcja ta przydaje się szczególnie podczas remontów. Taki system stwarza także możliwość zamiany posiadanego sterownika na inny model oraz zakupienia elementu grzejnego i sterownika osobno, w różnych odstępach czasu. Sama instalacja grzałki także nie wymaga już ponoszenia specjalnych kosztów, przeróbek instalacji, czy też zastosowania trudnych rozwiązań. Seria Square-Line jest wyjątkowo wygodna w montażu. Ponadto w ofercie Terma Sp. z o.o. można znaleźć wszystkie rodzaje zaworów oraz innych akcesoriów, niezbędnych przy instalacji grzałki, takich jak zawory zintegrowane lub trójniki. Dodatkowo firma proponuje trzy typy podłączenia grzałek do zasilania, poprzez: kabel spiralny, kabel prosty lub specjalnie opracowane złącze śrubowe z maskownicą. Złącze śrubowe z maskownicą jest najnowszym rozwiązaniem oferowanym poprzez Terma Sp. z o.o.. Nie zawiera ono kabla zasilającego, co znacznie podwyższa jego stylistykę. Stworzone zostało z myślą o komforcie użytkowania grzałki oraz nowoczesnym systemie budownictwa, gdzie stosuje się kompleksowe rozwiązania. Złącze śrubowe z maskownicą pozwala na proste odłączenie grzałki od zasilania, przydatne szczególnie podczas remontów. Dodatkowo sprawia, że grzałka wyjątkowo estetycznie komponuje się z grzejnikiem, tworząc wspólną całość. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zastosowano w serii grzałek Square-Line. Najnowszy model z tej linii to grzałka KTX4, obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie.

 

Terma Technologie - złącze śrubowe z maskownicą
Fot. 3. Złącze śrubowe z maskownicąKTX4 wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem oraz wieloma rozbudowanymi funkcjami użytkowymi, wpływającymi przede wszystkim na energooszczędność. KTX4 może funkcjonować samodzielnie lub z Programatorem IR. Posiada m.in.: moduł podczerwieni IR - do komunikacji z naściennym, zdalnym programatorem, funkcję suszenia - z programowaniem czasu grzania (1-4 godzin), licznik czasu pracy - ułatwiający kontrolę ilość zużytej energii, 5-stopniową regulację temperatury grzejnika, funkcje ANTIFREEZE - zabezpieczającą przed zamarzaniem czynnika grzewczego oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Przy pomocy zewnętrznego Programatora IR, KTX4 zyskuje dodatkowe funkcje. Grzałka pracuje w określonym przez użytkownika czasie np.: w trybie nocnym lub w godzinach użytkowania pomieszczenia. Dzięki zewnętrznemu czujnikowi temperatury, umieszczonemu w programatorze IR, grzałka utrzymuje zadaną temperaturę przez określony czas. Funkcja ta powoduje, że KTX4 nagrzewa grzejnik przez okres doprowadzenia do stanu zadanej temperatury, a następnie włącza się na krótko w długich odstępach czasu, by utrzymać zadane parametry. Takie użytkowanie grzałki może powodować nawet do 60% oszczędności.

Terma Technologie - grzałka KTX4
Fot. Grzałka KTX4Użytkowanie grzałki poprawia komfort termiczny szczególnie w okresach przejściowych, wiosenno-jesiennych. Grzałkę za pomocą odpowiednich zaworów, można podłączyć do grzejników w instalacjach otwartych centralnego ogrzewania i korzystać z jej pracy, w okresie poza grzewczym. Grzałka może funkcjonować także w układach zamkniętych.

 


 


Zobacz także:


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Terma Sp. z o.o.


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus