Hydronics
strona główna » instalacje sanitarne » rury i łączniki do wody

Systemy zaciskowe i rury systemowe Sanha


SANHA Polska Sp. z o.o. jest jednym z czołowych producentów systemów oraz łączników do instalacji sanitarnych i c.o. na rynku europejskim. Zajmuje się wytwarzaniem 8.000 produktów dla techniki systemowej i techniki połączeń. Program produkcji firmy obejmuje wszelkie standardowe materiały wykorzystywane w Europie, takie jak: miedź, stal nierdzewną, stal węglową, mosiądz, brąz, złączki zaciskowe i lutowane do spawania, a także do połączeń kołnierzowych oraz wtykowych. SANHA produkuje wszystkie średnice od 6 mm do 259 mm lub od 1/8’’ do 6’’. Kieruje się przy tym dewizą: Wybór należy do Użytkownika! 
 

Ekspert Sanha Ekspert - Systemy instalacyjne

Jarosław Czapliński
Menedżer Produktu, Doradca Techniczny / Sanha Polska
zadaj pytanie
 


Firma SANHA postawiła sobie zadanie dostarczania na rynek optymalnych rozwiązań produktowych. Stale rozwija swoje produkty i poszukuje nowych rozwiązań w myśl hasła „Najlepsze dla klienta”. Dba, aby wszystkie produkty były bezpieczne, trwałe i przemyślane. Firma SANHA stawia bowiem nie tylko na wyśmienitą jakość swoich produktów, ale również na ich optymalne wykorzystanie. Wszystkie produkty i systemy do wrażliwych zastosowań, takich jak woda pitna, gaz, instalacje tryskaczowe lub przemysł okrętowy są zgodne z europejskimi aktami normatywnymi, jak również zbadane i dopuszczone przez krajowe jednostki certyfikujące, np. DVGW, SVGW, ÖVGW, ITB, PZH, INiG, CNOP.


SANHA Polska Sp. z o.o. - złączki

 

 

Oferta firmy SANHA Polska Sp. z o.o. obejmuje takie produkty jak:

 

 • złączki gwintowane z brązu i mosiądzu
 • złączki z miedzi oraz z jej stopów do lutowania miękkiego i twardego
 • złączki zaciskowe z miedzi oraz z jej stopów
 • systemy zaciskowe ze stali szlachetnych
 • rury z tworzywa sztucznego oraz przystosowane do nich systemy połączeń
 • armaturę grzewczą i sanitarną
 • narzędzia i akcesoria do lutowania i do połączeń zaciskowych.


Złączki i rury SANHA pozwalają na realizację praktycznie wszystkich projektów instalacji wewnętrznych budynków oraz w przemyśle. Produkty SANHA umożliwiają zawsze szybkie wykonanie niezawodnej i trwałej instalacji w preferowanej technice. Rozwiązania systemowe SANHA, wykonane z wysokiej jakości materiałów, doskonale nadają się do realizacji wszystkich instalacji wewnętrznych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych. Asortyment systemów SANHA obejmuje nie tylko najczęściej wykorzystywane standardy, lecz oferuje również liczne produkty specjalne. SANHA zawsze znajdzie optymalne rozwiązanie dla swoich Klientów. SANHA oferuje szeroką kompatybilność w odniesieniu do stosowanych narzędzi zaciskowych. Dzięki temu mogą być stosowane praktycznie wszystkie posiadane narzędzia, bez konieczności dokonywania dodatkowych inwestycji. Produkty SANHA są szczególnie opłacalne, ponieważ instaluje się je szybko i łatwo oraz oferują bezpieczeństwo na długie lata.

Firma SANHA jest producentem rur systemowych: ze stali nierdzewnej NicroSan oraz wielowarstwowych MultiFit-Flex. Rury systemowe NicroSan wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są idealnym materiałem do wykorzystania w systemach wymagających zachowania szczególnej higieny, takich jak: zaopatrzenie w wodę pitną, produkcja żywności, przemysł chemiczny lub farmaceutyczny. Rury systemowe MultiFit-Flex mają wiele zastosowań, a mianowicie: woda pitna, ogrzewanie, klimatyzacja, zastosowania przemysłowe. Stanowią one doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca na niewielkiej przestrzeni,np. przy instalacjach podtynkowych. Rury systemowe MultiFit-Flex posiadają liczne zalety odnośnie efektywności, elastyczności i tempa instalacji.
 

SANHA Polska Sp. z o.o. - rury systemowe SANHA NicroSanSANHA Polska Sp. z o.o. - rury systemowe MultiFit Flex


SANHA jest jedynym producentem systemów zaciskowych gwarantujących szczelność złączeń, niezależnie od producenta narzędzi, których użyto do wykonania połączenia. Seria złączek SANHA stanowi gwarancję łatwej i pewnej obróbki, dla każdego zastosowania w budynkach mieszkalnych i wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Złączki te znajdują szerokie zastosowanie, od wody pitnej poprzez instalacje grzewcze aż po instalacje gazowe i solarne.


Użytkownik systemów złączek firmy SANHA, oprócz różnorodnych możliwości rozwiązań dla każdego produktu, otrzymuje wyraźne korzyści:

 • SANHA oferuje szeroką kompatybilność w odniesieniu do narzędzi zaciskowych.
 • Złączki systemowe SANHA są skonstruowane w taki sposób, aby przed ich zaciśnięciem  nieszczelność była dokładnie widoczna.
 • SANHA odpowiada w pełni za szczelność połączenia, co potwierdzają porozumienia gwarancyjne z BHKS, VDKF i ZVSHK.
 • Złączki systemowe SANHA posiadają certyfikaty DVGW, SVGW i ÖVGW i wielu innych ważnych międzynarodowych jednostek certyfikacji.


 

SANHA Polska Sp. z o.o. - złączki SANHA-Press Gaz

 

Gama złączek SANHA-Press Gaz jest najpełniejsza, specjalnie przeanalizowana pod kątem ograniczenia ilości części.  SANHA-Press Gaz to złączki zaciskowe z miedzi (seria 10000) oraz gwintowane ze stopów miedzi (seria 11000). Jest to grupa łączników instalacyjnych przeznaczonych do łączenia miedzianych rur w instalacjach gazowych na paliwa gazowe. Złączki SANHA-Press Gaz są dostępne w różnorodnej konfiguracji i gwarantują wykonanie najbardziej wymagającej instalacji. Obie serie złaczek SANHA zyskały wielu zwolenników w krajach Europy i Skandynawii, zdobywając certyfikaty w większości krajów europejskich.

Złączki firmy SANHA Polska Sp. z o.o. zostały poddane szczegółowym testom w laboratorium INiG (Instytut Nafty i Gazu) w Krakowie i zostały  uznane, zatwierdzone, uzyskując certyfikat tego instytutu. Złączki SANHA-Press Gaz oznakowane są zgodnie z wymogami INiG, tak aby w sposób jednoznaczny można było określić lokalizacje instalacji gazowych w budynku. Wszystkie części oznakowane są żółtą próbą pozwalającą na identyfikację systemu SANHA-Press Gaz, po zaciśnięciu. Uszczelnienie połączenia stanowi żółty o-ring z HNBR o sprawdzonych właściwościach. HNBR jest to mieszanka na bazie uwodornionego kauczuku akrylonitrylowego, który jest kopolimerem akrylonitrylu oraz butadienu z całkowitym lub częściowym uwodornieniem podwójnego wiązania komponentu butadienowego. Przez co sieciowanie natlenkowe przez co podwójne wiązanie podnosi stabilność temperaturową i utleniającą. Materiały gumowe przygotowane w ten sposób charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz większą odpornością na ścieranie. Przygotowane w ten sposób złączki SANHA-Press Gaz są niezwykle pomocnym i bezpiecznym narzędziem pracy dla instalatora. Jednym kompletem narzędzi może on szybko i sprawnie wykonać niemal wszystkie instalacje w budynku mieszkalnym.  


 

Kontakt w sprawie produktów:

SANHA Polska Sp. z o.o.
ul. Poznańska 49
59-220 Legnica
tel. (76) 862 99 99
fax. (76) 862 99 98
www: www.sanha.com.pl
mail: wyślij wiadomość

poczytaj o SANHA Polska w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii SANHA PolskaEkspert Kan
Instalacje
wodne

Ekspert Sas
Kotły na paliwo
stałe

Ekspert Mieszkajbezpiecznie.pl
Systemy alarmowe
inteligentny dom

Ekspert Uniwersal
Wentylacja

Ekspert Gamrat
wentylacja
dachu

Ekspert Gamrat
Systemy
rynnowe

All rights reserved © 2004-2015 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet