gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

Uponor

znajdź fachowca

Werit


Bidet - higieniczny niezbędnik w łazience

aktualizacja: 15-06-2015, 12:03 – artykuł promocyjny


Bidet przypomina wyglądem miskę ustępową, jednak jego funkcja zbliża go do umywalki. Ten praktyczny element wyposażenia łazienki pomaga w utrzymaniu higieny osobistej w wygodnej, siedzącej pozycji. Jeśli powierzchnia wnętrza pozwala na dodatkową ceramikę sanitarną, warto zamontować w nim właśnie bidet. 

 

 Grupa Armatura - bateria bidetowa Korund z perlatorem do dołu

 Grupa Armatura - bateria bidetowa Korund z perlatorem do dołu

 

Bidety cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z ich funkcjonalności i różnorodnych możliwości użytkowania. Służą one przede wszystkim do tego, aby w komfortowy sposób dbać o higienę intymną. Wiele osób używa ich także do mycia nóg. Bidety pozwalają szybko i wygodnie zadbać o czystość, dlatego bez problemu mogą ich używać osoby starsze lub niepełnosprawne. Razem z armaturą bidetową stanowią estetyczną i funkcjonalną całość, przydatną podczas codziennych czynności higienicznych. 

 Grupa Armatura - bateria bidetowa Retro Classic
 

Grupa Armatura - bateria bidetowa Retro Classic

 

Bidet najczęściej umieszcza się w pobliżu miski ustępowej, dlatego najlepiej wybrać produkty z jednej serii o podobnym kształcie i kolorystyce. Istotny jest także podobny sposób montażu urządzeń sanitarnych. Bidet stojący najlepiej prezentuje się przy misce ustępowej stojącej, natomiast wiszący przy misce wiszącej. Wiele właściwości łączy go także z umywalką - podobnie jak ona, musi mieć podejście kanalizacyjne i wodociągowe (ciepłą i zimną wodę). W niektórych bidetach, tak jak w umywalkach, do zamykania odpływu stosuje się korki automatyczne, zaś przed zalaniem łazienki chroni zintegrowany przelew. Również baterie bidetowe przypominają umywalkowe. 

 Grupa Armatura - bateria jednouchwytowa Ametyst


 Grupa Armatura - bateria jednouchwytowa Ametyst

 

Armatura bidetowa wygląda podobnie jak umywalkowa, lecz na końcu wylewki na przegubie kulowym umieszczony jest napowietrzacz, który pozwala na ustawienie strumienia wody pod odpowiednim katem. Do bidetów najczęściej montuje się baterie stojące jednootworowe o jednym lub dwóch uchwytach. Można znaleźć także armaturę trójotworową, na którą składają się: wylewka i dwa pokrętła – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

 Grupa Armatura - dwuuchwytowa bateria bidetowa Harmonic

Grupa Armatura - dwuuchwytowa bateria bidetowa Harmonic

 

 

Wyrazisty design

 

Armatura bidetowa powinna pasować do wystroju całej łazienki. Osobom, które preferują nowoczesne aranżacje przypadną do gustu dwuuchwytowe modele z rodziny Harmonic lub Symetric Grupy Armatura, które cechuje minimalistyczny design. Uchwyty tych baterii tworzą łączące się walce: w serii Harmonic figury te przybierają kształt litery L, natomiast w serii Symetric łączą się na krzyż. Do łazienek urządzonych w tradycyjnym stylu pasować będą z kolei bogate w formie baterie bidetowe. Grupa Armatura posiada w swojej ofercie zdobione serie baterii Retro i Retro Classic, które są wyrazem najlepszych tradycji wnętrzarskich i artystycznych. Należące do nich modele zwracają uwagę detalami z białej porcelany oraz opływową linią uchwytów i wylewki.

 

 

Klasyczne piękno

 

Osoby, które cenią uniwersalne, eleganckie rozwiązania, w ofercie Grupy Armatura znajdą jednouchwytową baterię z rodziny Ametyst. Została ona zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy preferują proste, lecz reprezentacyjne formy. Miłośnikom cylindrycznych kształtów przypadnie do gustu bateria Cyrkon, której wyróżnikiem jest smukła linia i płaski uchwyt dostępny w wersji chromowanej lub chromowano-satynowej. Oryginalnym i jednocześnie funkcjonalnym uzupełnieniem bidetu może być także armatura z serii Korund z perlatorem skierowanym do dołu. Połączenie prostych linii z delikatnymi łukami pozwoliło projektantom uzyskać niezmiernie elegancki efekt.

Wybierając bidet do łazienki, powinniśmy sugerować się linią wzorniczą umywalki i miski ustępowej, by wszystkie elementy wyposażenia tworzyły estetyczną kompozycję. Również armatura bidetowa powinna pasować do umywalkowej, wannowej i natryskowej. W ofercie Grupy Armatura znajdziemy modele baterii z jednej serii przeznaczone do różnych urządzeń sanitarnych, dlatego bez problemu nadamy wnętrzu spójnego charakteru.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Odpływy FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Odpływy FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Odwodnienie liniowe obecnie uznawane są za podstawowy element wyposażenia w minimalistycznej... ¬ więcej...

 
Projekt łazienki - 5 rzeczy, o których zapominamy

Projekt łazienki - 5 rzeczy, o których zapominamy

Łazienka to pomieszczenie, któremu poświęcamy coraz więcej uwagi. I dobrze,... ¬ więcej...

 
Płytki przyciskowe JOMO w matowych kolorach

Płytki przyciskowe JOMO w matowych kolorach

Unikatowe i bardzo subtelne płyty przyciskowe JOMO marki sanitarnej grupy WERiT idealnie... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet