Głowice termostatyczne Caleffi - zasady montowania głowic

artykuł promocyjny


Cieczowe głowice termostatyczne Caleffi przystosowane są do współpracy z zaworami termostatycznymi Caleffi i Heimeier. Między innymi oferta obejmuje dwie wersje: z wbudowanym czujnikiem i z czujnikiem wyniesionym (zdalnym). Zastosowanie konkretnego typu zależy od możliwości usytuowania głowicy. Mieszek głowicy pełniący rolę „czujnika temperatury” powinien pozostawać w masie powietrza swobodnie cyrkulującego w całym pomieszczeniu.

Już na etapie montażu grzejników (najczęściej pod parapetami i we wnękach), należy przewidzieć odpowiednie miejsce na umieszczenie: zestawu termostatycznego - w przypadku grzejników bocznozasialnych lub głowicy termostatycznej - w grzejnikach z zasilaniem dolnym. Warto przy tym przestrzegać orientacyjnych odległości zabudowy. I tak dystans pomiędzy głowicą, a parapetem nie powinien być mniejszy niż 8-10 cm (z uwagi na zawyżanie pomiaru).

 

Ferro - głowica termostatyczna cieczowa Caleffi Ferro - głowica termostatyczna cieczowa Caleffi z czujnikiem zdalnymFerro - głowica termostatyczna cieczowa Caleffi

 

Z reguły głowice z czujnikiem wyniesionym stosuje się zawsze, gdy zawór znajduje się przy grzejniku kanałowym, gdy grzejnik jest obudowany lub zasłonięty np. zasłoną.

Głowice termostatyczne montujemy obowiązkowo w położeniu poziomym, a wszystkie czynności instalacyjne wykonujemy z pełnym jej otwarciem. W pozycji tej należy także ustawić głowice na cały okres, gdy nie działa ogrzewanie.

Jeśli nie można spełnić powyższych warunków zabudowy, stosuje się głowice z czujnikiem wyniesionym połączonym z głowicą kapilarą. Na pokrętle głowicy zadajemy wtedy żądaną temperaturę, sam zaś pomiar rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu jest realizowany przez czujnik, który montuje się na ścianie wewnętrznej pomieszczenia, na wysokości 1,5 m. Wtedy głowica może być zamontowana w dowolnej pozycji.

Głowice termostatyczne Caleffi mają ergonomiczny kształt ułatwiający nastawę temperatury, a wbudowany pierścień umożliwia blokadę temperatury maksymalnej, minimalnej lub zadanej. Funkcje wszelkich zabezpieczeń przydatne są szczególnie w obiektach użyteczności publicznej, szkołach, przedszkolach.


Dane techniczne:

maksymalna temperatura otoczenia: 50°C,
skala regulacyjna: 0-5,
zakres regulacji temperatury: 0-28°C,
ochrona przeciwzamrożeniowa: ~7°C.

 

Ferro - zawór termostatyczny kątowy Caleffi, przystosowany do montażu głowicy lub siłownika elektrotermicznegoFerro - zawór termostatyczny prosty Caleffi, przystosowany do montażu głowicy lub siłownika elektrotermicznegoFerro - zawór termostatyczny axialny Caleffi, przystosowany do montażu głowicy lub siłownika elektrotermicznego

 

Równie ważnym jak głowica elementem przygrzejnikowego zestawu termostatycznego jest sam zawór termostatyczny. W przypadku produktów Caleffi na uwagę, zasługuje fakt, że same zawory termostatyczne występują w wersji manualnej, jako ręczny zawór regulacyjny i dopiero po zdemontowaniu plastikowego pokrętła, zainstalowaniu adaptera oraz nakręceniu głowicy - jako kompletny zestaw termostatyczny. Istnieje także możliwość współpracy zaworu z siłownikiem elektrotermicznym. Dodatkowo zawory Caleffi przy gwincie zewnętrznym posiadają uszczelnienie typu o-ring z EPDM, które umożliwia montaż tego zaworu do grzejnika, bez jakichkolwiek dodatkowych uszczelnień. Obydwie wymienione cechy stanowią wyróżnik wśród produktów dostępnych na rynku. Zawór oferowany jest w wersji prostej i kątowej, jest chromowany, z maksymalnym ciśnieniem pracy 10 bar i maksymalną temp. 100°C.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Caleffi Poland Sp. z o.o.


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook