zwińgorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

Ceramiczne systemy kominowe Schiedel

aktualizacja: 01-10-2018, 07:16 – artykuł promocyjny


Firma Schiedel to największy i najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie. Główną zaletą systemów kominowych Schiedel jest ich wielowarstwowa konstrukcja. Gwarantuje ona elastyczne mocowanie rury wewnętrznej, co w warunkach ekstremalnych, jakimi są pożar sadzy lub pożar w budynku jest niesłychanie ważne.

„Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego oraz izolacja termiczna położona pomiędzy pustakiem a rurą. Systemowość takiego rozwiązania odprowadzania spalin polega na dokładnym, wzajemnym dopasowaniu wszystkich tych elementów. Dzięki temu że zajmują one mało miejsca, uzyskujemy większą powierzchnię mieszkalną. Kompletne, prefabrykowane systemy kominowe, umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż.

Jako lider na rynku kominowym firma Schiedel oferuje kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina w budownictwie jedno i wielorodzinnym, zgodnie z dewizą „bezpieczny komin to bezpieczny dom”.

 

 

ASORTYMENT FIRMY SCHIEDEL

 

CERAMICZNE SYSTEMY KOMINOWE

Schiedel - komin pro advance

PRO Advance to komin, który przeznaczony jest do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw.
Ponadto spełnia on wymagania tradycyjnych i nowoczesnych technik grzewczych. Innowacyjny charakter komina PRO Advance gwarantuje również minimalizację kosztów związanych z wymianą kotła w przyszłości.
System kominowy PRO Advance posiada unikalną, jedyną w swoim rodzaju profilowaną rurę ceramiczną o niepowtarzalnych właściwościach użytkowych i długości 1,33 m.

 

Schiedel - komin rondo plus

Rondo Plus to uniwersalny, trójwarstwowy system kominowy dla wszystkich rodzajów paliw. Polecany do tradycyjnych kotłów grzewczych na paliwa stałe, paliwa gazowe lub olejowe, a także w przypadku zastosowania kotłów nowoczesnych. To komin, który spełnia wymogi nowoczesnej techniki kominowej: wytwarza dobry ciąg, jest odporny na kwasy i działanie wysokich temperatur. Jest niezwykle łatwy i szybki w montażu.

 

Schiedel - komin avant

Avant to system kominowy do odprowadzania spalin z niskotemperaturowych kotłów olejowych, gazowych, w szczególności kondensacyjnych.
Umożliwia on zmianę typu kotła zarówno pod względem rodzaju paliwa, jak i sposobu odprowadzania spalin. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy tego komina z kotłami z zamkniętą oraz z otwartą komorą spalania. Avant jest więc systemem „rozwojowym”, stworzonym w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne.

 

Schiedel Stabil - ceramiczny komin do kotłów na paliwa stałe Schiedel Stabil to nowoczesny system kominowy, składający się z ceramicznych rur, otuliny z wełny mineralnej oraz obudowy wykonanej z betonu lekkiego, przeznaczony do odprowadzania suchych spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Ten trójwarstwowy komin izolowany jest na całej swojej długości.
Schiedel - komin Quadro Pro

Schiedel Quadro Pro to powietrzno-spalinowy system do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem i olejem w budownictwie mieszkaniowym.
Podstawowym elementem konstrukcji komina jest zaawansowana technologicznie, unikalna i nowoczesna, profilowana rura ceramiczna.
Schiedel Quadro Pro służy do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania i kotłów kondensacyjnych.

 

Schiedel - komin Rondo Rondo - system kominowy dla paliw stałych. Znajduje on zastosowanie tam gdzie temperatura spalin wynosi 200-500°C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci.

Kanały wentylacyjne - wykonane z betonu lekkiego, przeznaczone do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych.
Schiedel - komin Dual

Schiedel Dual to innowacyjny komin wielofunkcyjny umożliwiający odprowadzanie spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych.

Dwuciągowy system kominowy Dual składa się z gładkich oraz profilowanych rur ceramicznych umieszczonych we współnym pustaku z keramzytobetonu.

Schiedel Thermo Rondo Plus Schiedel Thermo Rondo Plus to system kominowy z innowacyjną zintegrowaną wentylacją, który spełnia wszystkie wymogi stawiane nowoczesnym systemom kominowym: szybko wytwarza dobry ciąg, jest odporny na agresywny kondensat i działanie wysokich temperatur.

SYSTEMY WENTYLACYJNE

Schiedel fenko Schiedel Fenko to hybrydowa nasada wentylacyjna zaprojektowana dla potrzeb prawidłowej wentylacji w budynkach mieszkalnych, a jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych firmy Schiedel.
schiedel Bryza Do wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych, stosowane są nie tylko wentylatory ale również wywietrzniki, bez elementów wirujących. Do tego celu idealnie nadaje się wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza.
Schiedel PUSTAKI WENTYLACYJNE THERMO Pustak Schiedel THERMO to innowacyjny produkt oparty na pustaku wentylacyjnym z betonu lekkiego. Dodatkowo jest wyposażony w warstwę izolacji termicznej, która znacznie poprawia właściwości izolacyjne pustaka. Charakteryzuje je stabilność i trwałość, dzięki czemu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. W stosunku do komina wentylacyjnego dwuciągowego wykonanego z cegły, izolacyjność termiczna pustaka Thermo jest wyższa o ok. 17%.
 
Schiedel FLOW - wentylacja hybrydowa Schiedel Flow to system wentylacji hybrydowej przeznaczony do zastosowania w budynkach jednorodzinnych. Stanowi on połączenie zalet wynikających z wentylacji naturalnej oraz mechanicznej. System ten składa się z przewodów pionowych (kanały wentylacyjne Schiedel), jednostki wentylacyjnej (wentylator Fenko), sterowanych ręcznie elementów powietrza nawiewnego (nawiewnik ścienny), kratki wywiewnej oraz opcjonalnie sterownika odpowiedzialnego za pracę wentylatora.
 
Schiedel Stabiler Schiedel Stabiler to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje zdrowej i wygodnej wentylacji. Ten regulator przepływu powietrza może być montowany w pustakach wentylacyjnych Schiedel, w kanale wentylacji grawitacyjnej lub hybrydowej. Pozwala na zoptymalizowanie nadmiernego wypływu powietrza przez kanał wentylacyjny.
pustaki wentylacyjne Schiedel Uniwersalne, nadające się szczególnie do budowy wszystkich grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Dopuszczone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Pustaki wentylacyjne Schiedel wykonane są z betonu lekkiego, o grubości ścianek i przegród 4 cm. Wyskość modułowa elementów – 33 cm.
Schiedel - akcesoria

Akcesoria:

  • daszki kominowe
  • uchwyty
  • zestaw zbrojeniowy
  • zaprawa montażowa Schiedel
  • masa uszczelniająca SKD


30 letnia gwarancja, której udziela firma na produkty zapewnia najwyższy stopień funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Kominy Schiedel spełniają wymagania norm europejskich.

Jakość systemów kominowych Schiedel potwierdza wdrożony i stosowany system zarządzania jakością ISO 9001, a także liczne nagrody i wyróżnienia, jakie firma otrzymała w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich.

 

SCHIEDEL TO NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANY KOMIN W EUROPIE


 

Kontakt w sprawie produktów:

Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
www: www.schiedel.com/pl/
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Błędy popełniane przy budowie kominów

Błędy popełniane przy budowie kominów

W zależności od rodzaju ogrzewania w domu powinno stosować się określone rodzaje... ¬ więcej...

 
Jaki komin nadaje się do kotła na paliwa stałe

Jaki komin nadaje się do kotła na paliwa stałe

Paliwa stałe, ze względu na swój specyficzny tryb pracy wymagają kominów... ¬ więcej...

 
O czym należy pamiętać przy montażu komina izolowanego

O czym należy pamiętać przy montażu komina izolowanego

Kominy izolowane są doskonałym rozwiązaniem do różnego typu budynków.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet