zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Logo STERR

Stiebel Eltron Radox Radiators

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Ceramiczne i stalowe systemy kominowe Schiedel

aktualizacja: 21-09-2017, 10:02 – artykuł promocyjny


Firma Schiedel to największy i najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie. Główną zaletą systemów kominowych Schiedel jest ich wielowarstwowa konstrukcja. Gwarantuje ona elastyczne mocowanie rury wewnętrznej, co w warunkach ekstremalnych, jakimi są pożar sadzy lub pożar w budynku jest niesłychanie ważne.

„Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego oraz izolacja termiczna położona pomiędzy pustakiem a rurą. Systemowość takiego rozwiązania odprowadzania spalin polega na dokładnym, wzajemnym dopasowaniu wszystkich tych elementów. Dzięki temu że zajmują one mało miejsca, uzyskujemy większą powierzchnię mieszkalną. Kompletne, prefabrykowane systemy kominowe, umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż.

Jako lider na rynku kominowym firma Schiedel oferuje kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina w budownictwie jedno i wielorodzinnym, zgodnie z dewizą „bezpieczny komin to bezpieczny dom”.

 

 

ASORTYMENT FIRMY SCHIEDEL

 

Schiedel - komin pro advance

PRO Advance to komin, który przeznaczony jest do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw.
Ponadto spełnia on wymagania tradycyjnych i nowoczesnych technik grzewczych. Innowacyjny charakter komina PRO Advance gwarantuje również minimalizację kosztów związanych z wymianą kotła w przyszłości.
System kominowy PRO Advance posiada unikalną, jedyną w swoim rodzaju profilowaną rurę ceramiczną o niepowtarzalnych właściwościach użytkowych i długości 1,33 m.

 

Schiedel - komin rondo plus

Rondo Plus to uniwersalny, trójwarstwowy system kominowy dla wszystkich rodzajów paliw. Polecany do tradycyjnych kotłów grzewczych na paliwa stałe, paliwa gazowe lub olejowe, a także w przypadku zastosowania kotłów nowoczesnych. To komin, który spełnia wymogi nowoczesnej techniki kominowej: wytwarza dobry ciąg, jest odporny na kwasy i działanie wysokich temperatur. Jest niezwykle łatwy i szybki w montażu.

 

Schiedel - komin avant

Avant to system kominowy do odprowadzania spalin z niskotemperaturowych kotłów olejowych, gazowych, w szczególności kondensacyjnych.
Umożliwia on zmianę typu kotła zarówno pod względem rodzaju paliwa, jak i sposobu odprowadzania spalin. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy tego komina z kotłami z zamkniętą oraz z otwartą komorą spalania. Avant jest więc systemem „rozwojowym”, stworzonym w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne.

 

Schiedel - komin Quadro

Komin Quadro służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową. Schiedel
Quadro umożliwia dodatkowo podłączenie kilku kotłów do jednego komina zbiorczego, może być więc stosowany np. przy ścianie pomiędzy sąsiadami budynku bliźniaczego lub w budynkach wielorodzinnych.

 

Schiedel - komin multi Multi – powietrzno-spalinowy system kominowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem w budownictwie wielorodzinnym.
Schiedel - komin Rondo Rondo - system kominowy dla paliw stałych. Znajduje on zastosowanie tam gdzie temperatura spalin wynosi 200-500°C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci.

Kanały wentylacyjne - wykonane z betonu lekkiego, przeznaczone do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych.
Schiedel - komin Dual

Schiedel Dual to innowacyjny komin wielofunkcyjny umożliwiający odprowadzanie spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych.

Dwuciągowy system kominowy Dual składa się z gładkich oraz profilowanych rur ceramicznych umieszczonych we współnym pustaku z keramzytobetonu.

Schiedel Thermo Rondo Plus Schiedel Thermo Rondo Plus to system kominowy z innowacyjną zintegrowaną wentylacją, który spełnia wszystkie wymogi stawiane nowoczesnym systemom kominowym: szybko wytwarza dobry ciąg, jest odporny na agresywny kondensat i działanie wysokich temperatur.
Schiedel fenko Schiedel Fenko to hybrydowa nasada wentylacyjna zaprojektowana dla potrzeb prawidłowej wentylacji w budynkach mieszkalnych, a jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych firmy Schiedel.
schiedel Bryza Do wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych, stosowane są nie tylko wentylatory ale również wywietrzniki, bez elementów wirujących. Do tego celu idealnie nadaje się wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza.
Schiedel  - wkład kominowy Prima Plus

Schiedel PRIMA PLUS to wysokiej jakości jednościenny wkład kominowy ze stali szlachetnej, przeznaczony do renowacji tradycyjnych kominów w gospodarstwach domowych jak i budynkach użyteczności publicznej. Służy do odprowadzania spalin z urządzeń na wszystkie rodzaje paliw.
Izolowany, dwuścienny system kominowy Schiedel ICS to nowoczesne rozwiązanie w technice odprowadzania spalin, gwarantujące spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Znajduje zastosowanie w budynkach nowo powstających oraz remontowanych; w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach przemysłowych.

 

Schiedel - wkład kominowy TECNOFLEX Schiedel TECNOFLEX to dwuwarstwowy, elastyczny wkład kominowy przeznaczony do modernizacji istniejących kominów. Umożliwia odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych opalanych różnymi rodzajami paliw przy maksymalnej temperaturze pracy 600oC. Schiedel TECNOFLEX jest dostępny w zakresie średnic 80-400 mm.
 
Schiedel - akcesoria

Akcesoria:

  • daszki kominowe
  • przejścia dachowe
  • zestaw zbrojeniowy
  • zaprawa montażowa Schiedel
  • masa uszczelniająca SKD


30 letnia gwarancja, której udziela firma na produkty zapewnia najwyższy stopień funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Kominy Schiedel spełniają wymagania norm europejskich.

Jakość systemów kominowych Schiedel potwierdza wdrożony i stosowany system zarządzania jakością ISO 9001, a także liczne nagrody i wyróżnienia, jakie firma otrzymała w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich.

 

SCHIEDEL TO NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANY KOMIN W EUROPIE


 

Kontakt w sprawie produktów:

Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
www: www.schiedel.com/pl/
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Osłony kominowe - funkcje, rodzaje

Osłony kominowe - funkcje, rodzaje

Zużyte powietrze lub spaliny są odprowadzane z budynków grawitacyjnie, poprzez... ¬ więcej...

 
Efektywna praca systemu grzewczego - regulacja ciągu kominowego

Efektywna praca systemu grzewczego - regulacja ciągu kominowego

Efektywny to jedno z najczęściej pojawiających się określeń przy systemie grzewczym.... ¬ więcej...

 
Typowe rozwiązania systemu doprowadzania spalin w kotłach kondensacyjnych

Typowe rozwiązania systemu doprowadzania spalin w kotłach kondensacyjnych

Istnieje szereg rozwiązań technicznych sposobu odprowadzenia spalin z kotłów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet