gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Diematic i-System - konsola zarządzająca nowoczesną instalacją grzewczą

aktualizacja: 18-02-2016, 12:56 – artykuł promocyjny


Diematic i-System to najnowszej generacji cyfrowy regulator pogodowy o regulacji ciągłej firmy De Dietrich, po raz pierwszy zastosowany w nowym kotle kondensacyjnym Innovens MCA. Jest on wersją rozwojową poprzednich systemów DIEMATIC, która zagości na dłużej w całej ofercie kotłów wytwarzanych przez koncern.

Twórcy systemu regulacyjnego zastosowali zupełnie nową wizję przy jego projektowaniu – panel wyświetlacza został oddzielony od płyty głównej, co w przyszłości pozwoli na obsłużenie dowolnego urządzenia De Dietrich. Pomimo, że zmieniono układ przycisków funkcyjnych, użytkownicy starszych systemów nie będą mieli żadnych problemów obsłużenia Diematic iSystem – stare przyzwyczajenia zostały uszanowane.

Dodano pokrętło nawigacyjne, które przyspiesza i ułatwia poruszanie się po menu a jego przyciśnięcie zatwierdza zmiany parametrów. Aż pięć informacji i parametrów jednocześnie wyświetlanych pozwala na szybszą diagnozę ustawień – w poprzednich wersjach wyświetlany był pojedynczy parametr.

 

Diematic i-System ? konsola zarządzająca nowoczesną instalacją grzewcząDodano również wizualizację graficzną wybranych parametrów takich jak grzywa grzania czy przebieg temperatury pracy kotła w wybranym przedziale czasowym. Fabrycznie regulator steruje niezależnie dwoma obiegami grzewczymi w tym jednym z zaworem mieszającym - w opcji możliwość rozbudowy o kolejny układ z zaworem mieszającym.

Dodatkowe złącze pozwala sterować wytwarzaniem ciepłej wody użytkowej. Regulator zarządza systemem ACS optymalizując proces wytwarzania cwu w podgrzewaczu pojemnościowym utrzymując przy tym kocioł w kondensacji. Każdy z kanałów sterujących obiegami grzewczymi, obiegiem wytwarzania cwu, pompą cyrkulacyjną można programować niezależnie w trybie 7-dniowym.

Każdy z kanałów regulacyjnych daje możliwość programowania tzw. trybu nocnego oraz programowania obliczeniowych temperatur w pomieszczeniach. Po zamontowaniu zdalnego sterownia dialogowego CDID lub CDRD (wersja radiowa) następuje samo adaptacja krzywej grzewczej uwzględniająca pomiar zaprogramowanej temperatury pomieszczenia.

Absolutną nowością jest wprowadzenie możliwości zarządzania złożonymi systemami grzewczymi. Przykładowo układ kotła, kolektorów słonecznych i pompy ciepła może być zarządzany i optymalizowany przez Diematic iSystem. Pomyślano również o inwestujących w tzw. domy inteligentne – nowy system regulacyjny fabrycznie został przystosowany do komunikacji z centralą zarządzającą SCENARIO firmy Legrand.

Pozostałe komponenty Diematic iSystem jak moduł sterowania kotła i obiegu pierwotnego, moduł bezpieczeństwa, moduł sterowania obiegu wtórnego i kaskady znajdą zastosowanie w każdym produkcie kotłowym. Jedynym elementem zmiennym systemu będzie klucz kodowy definiujący rodzaj urządzenia. Ta filozofia znacząco obniży koszt wytwarzania układów regulacyjnych jak i późniejszej obsługi serwisowej.
 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet