gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

Uponor

znajdź fachowca

Zawory kulowe z Armatury Kraków

aktualizacja: 15-06-2015, 09:30 – artykuł promocyjny


Armatura Kraków po kilkunastu latach przerwy wraca na rynek z nową ofertą zaworów kulowych. Historia produkcji sięga początków istnienia Fabryki. Od lat dwudziestych XX wieku, najpierw jako Fabryka Armatur Spółka z o. o., następnie jako Krakowskie Zakłady Armatur, przedsiębiorstwo zapisało się na kartach historii jako jeden z czołowych producentów zasuw, zaworów do wody jak i kurków gazowych.
W 1974 roku dział produkcji zaworów zostaje przeniesiony do jordanowskiej filii nr 3. W latach dziewięćdziesiątych w ramach prywatyzacji jordanowski zakład zostaje wyłączony ze struktur organizacyjnych Armatury, powodując tym samym odejście krakowskiego zakładu od produkcji zaworów.

Rok 2009 to powrót Armatury Kraków SA na rynek z bogatą i pełną ofertą zaworów kulowych.

Armatura Kraków - zawory kulowe


Zastosowanie


Zawory kulowe stanowią integralną część każdej instalacji wodociągowej, dlatego od ich niezawodności i szczelności zależy prawidłowe wykonanie wszelkich prac instalacyjnych i remontowych. Każdy zawór dzięki procesowi kontroli jakości gwarantuje bezpieczeństwo. W awaryjnych sytuacjach umożliwia natychmiastowe odcięcie źródła wody, zapobiegając w ten sposób zagrożeniu jakim jest zalanie pomieszczenia.  

Armatura Kraków - zawory kulowe

Produkty Armatury Kraków SA charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną jak i chemiczną. Na poszczególnych etapach procesu produkcji zawory poddawane są próbom skręcania, zginania i szczelności, mającym na celu zagwarantowanie wysokiej jakości elementów. Każdy zawór posiada pięcioletnią gwarancję oraz Atest Higieniczny i Deklarację Zgodności.

Armatura Kraków - zawory kulowe

Zaletami zaworów produkowanych przez Armaturę Kraków SA jest ich prosta obsługa i uniwersalność. Każdy zawór posiada ogranicznik położeń „otwarty”, „zamknięty”. Umożliwia to odczytanie na podstawie położenia dźwigni lub pokrętła w jakiej fazie pracy jest zawór, co jest niezmiernie istotne ze względu na zagrożenie uszkodzenia kuli w przypadku pozostawienia zaworu w pozycji niepełnego zamknięcia/otwarcia.

Montaż jest możliwy zarówno w pionie jak i w poziomie, przez co wyeliminowane zostają ewentualne problemy podczas instalacji. Utrata ciśnienia zostaje zminimalizowana dzięki zmniejszeniu oporów przepływu wody przez zawór.

 

 

Budowa zaworu

 

Korpusy zaworów kulowych wykonane są z kutego mosiądzu CW617W wg PN – EN 12164, następnie zostają poddane obróbce śrutowania, gwintowania oraz zabezpieczania powłoką niklową. Część produktów poprzez proces chromowania zyskuje estetyczne  powierzchnie o wysokiej jakości. Poszczególne części zaworu łączone są ze sobą przy pomocy gwintu oraz uszczelniającego kleju. 

 

Armatura Kraków - budowa zaworu kulowego


Zawory produkowane przez Armaturę Kraków SA charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną jak i chemiczną. Głównymi zaletami jest ich prosta obsługa oraz uniwersalność. Każdy zawór posiada pięcioletnią gwarancję oraz Atest Higieniczny i Aprobatę Techniczną.

Z myślą o swoich klientach Armatura Kraków SA, w swojej nowej ofercie zawarła szeroką gamę zaworów o zróżnicowanych rozmiarach, dzięki czemu istnieje możliwość precyzyjnego doboru produktów do różnych typów instalacji wodociągowych.


Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Stworzona w technologii SACP wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS jest uniwersalna i wygodna... ¬ więcej...

 
Rury i łączniki do wody PP-R DIAMOND

Rury i łączniki do wody PP-R DIAMOND

Wybór odpowiedniego systemu instalacyjnego wody bieżącej będzie procentować... ¬ więcej...

 
Press Booster - przystawka do zaciskarek firmy Viega

Press Booster - przystawka do zaciskarek firmy Viega

Megapress to system umożliwiający łączenie rur ze stali grubościennej poprzez... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet