Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Klimawent - przegląd nowości


Firma Klimawent poszerzyła swoją ofertę o szereg nowych produktów z kilku obszarów zastosowań wentylacyjnych. Wśród nowych propozycji znalazły się zmodernizowane wentylatory dachowe do wentylacji ogólnej SMART oraz wentylatory BULLET dla mniejszych pomieszczeń. Kolejne to urządzenia filtrowentylacyjne do pyłów suchych: MATRIX i urządzenia wysokiego podciśnienia: Rapid VAC, Splendid VAC, Tender VAC. Wszystkie wymienione powyżej urządzenia zostały tu przedstawione i omówione. Szereg innych urządzeń prezentujemy w artykule: Urządzenia filtrowentylacyjne KLIMAWENT SA

 


WENTYLATORY SMART

Obudowa wentylatora Smart, w odróżnieniu od wielu tego typu wyrobów na rynku, nie jest wykonana z blachy stalowej lecz z tworzywa sztucznego. Dolna część urządzenia, stanowiąca wylot z wentylatora, zbudowana jest ze spirali z drutu stalowego. Na życzenie możliwe jest wykonanie urządzeń w niemal dowolnej kolorystyce. Dzięki dopracowanej linii zewnętrznej seria Smart wyróżnia się elegancką stylistyką. Parametry przepływowe zostały poprawione przy zachowaniu bardzo niskich wartości akustycznych.

Cała rodzina Smart obejmuje kilkanaście różnych modeli, które tworzą typoszereg. Zostały one wyposażone w króćce przyłączeniowe o wymiarach od 160 mm aż do średnicy 710 mm. Wydajności wentylatorów mieszczą się w zakresie  1400-27500  m³/h, a odpowiadające im moce silników od 0,37 do 7,5 kW. Maksymalne podciśnienia jednostek tego typoszeregu osiągają wielkości od kilkuset do 1200 Pa, dla prędkości obrotowych z zakresu od 750 do 3000 obr./min. Wentylatory dachowe Smart są przeznaczone do wentylacji ogólnej budynków. Są wykorzystywane do przetłaczania powietrza o maksymalnej temperaturze +60ºC, o zapyleniu nie większym od 0,3 g/m³, bez zanieczyszczeń żrących lub stwarzających zagrożenie wybuchem.

 


Rys.: Wentylator Smart ze zmienioną konstrukcją obudowy


Karta katalogowa SMART - PDF


Podstawy dachowe

Do stosowania z wentylatorami Smart przeznaczone są specjalnie skonstruowane
tłumiące podstawy dachowe TPD-N oraz TPDC-N. Wykorzystanie tych elementów zapewnia dodatkowe zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez urządzenia.


WENTYLATORY BULLET

Kolejne nowe urządzenia firmy Klimawent przeznaczone są do pracy w obiektach o mniejszej kubaturze, czyli tam, gdzie zapotrzebowanie na ilość odciąganego powietrza jest znacznie mniejsze. Dotychczas dla tego typu pomieszczeń oferowane były wentylatory WDP, które dobrze spełniały swoje zadanie, łącząc efektywną pracę z niskim poziomem hałasu i wygodną obsługę, sprowadzającą się do płynnej regulacji obrotów wirnika. Wygląd urządzeń WDP został odświeżony, korespondując ze stylistyką obudowy Smart. Parametry pracy wentylatorów pozostały niezmienione. Przebudowane wentylatory otrzymały nazwę Bullet, w nawiązaniu do kształtu przypominającego pocisk.

Karta katalogowa BULLET - PDF 


URZĄDZENIE FILTROWENTYLACYJNE MATRIX-1000

Wkrótce po wejściu na rynek z wyżej opisanymi wentylatorami niskoprężnymi SMART oraz BULLET, przedsiębiorstwo z Trójmiasta skupiło się na stworzeniu wyjątkowego atrakcyjnego urządzenia filtrowentylacyjnego, do pyłów spawalniczych przy jednoczesnym zaoferowaniu rewelacyjnie niskiej ceny.

Przejezdne urządzenie filtrowentylacyjne Matrix-1000 zostało zaprojektowane do filtracji pyłów  spawalniczych, przy jednoczesnym zaoferowaniu niskiej ceny w stosunku do produktów konkurencji. Urządzenie Matrix-1000 jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z suchych pyłów spawalniczych. Urządzenie charakteryzuje  się prostą konstrukcją układu strzepywania bez kosztownej automatyki regularnie czyszczącej filtry. Prawidłowe działanie urządzenia zapewnia bowiem sporadyczne, wykonywane raz na kilka godzin, otwarcie zaworu sprężonego powietrza i oczyszczenie filtra za pomocą przesuwnej lancy z dyszą rotacyjną. W wyposażeniu znajdziemy także odkurzacz, który pozwoli na okresowe usunięcie z komory filtracyjnej, zgromadzonych tam zanieczyszczeń.  Dzięki takiemu rozwiązaniu MATRIX stał się urządzeniem łączącym wysoką skuteczność filtracji zapylonego powietrza z pyłów spawalniczych, możliwość długotrwałej eksploatacji filtrów a zarazem niewygórowaną cenę. Omawiany produkt jest także niezwykle efektowny pod względem wizualnym, dzięki zastosowaniu obudowy z tworzyw sztucznych w kolorze czarnym.

MATRIX-1000 wykonywany jest w dwóch opcjach sterowania. W wersji standardowej uruchomienie wentylatora odbywa się ręcznie. W wersji automatycznej po ręcznym załączeniu wentylatora, następuje najpierw samoczynne otwarcie zaworu elektromagnetycznego doprowadzającego sprężone powietrze do dysz rotacyjnych, po czym-po kilku sekundach następuje automatyczne uruchomienie wentylatora. Matrix-1000-1 jest przystosowany do zamocowania jednego ramienia ssącego o średnicy 160 mm, a Matrix-1000-2 do zamocowania dwóch takich ramion. W tym drugim przypadku producent zaleca jednak stosowanie ich wyłącznie do spawania sporadycznego (np. w szkółkach spawalniczych), gdyż całkowita wydajność urządzenia 1000 m³/h rozkłada się na dwa ramiona i skuteczność odciągu zmniejsza się.

 Rys.: Urządzenie filtrowentylacyjne Matrix

Omawiany produkt jest także niezwykle efektowny pod względem wizualnym. Zastosowanie kompozytu poliestrowo-szklanego w czarnym kolorze jako budulca obudowy pozwoliło uzyskać interesujący, przyciągający uwagę kształt. Podkreślić należy także bezproblemowy dostęp do filtra, co jest tym bardziej istotne, że zalecane jest jego regularne oczyszczanie. Całkowita masa urządzenia (wraz z ramieniem ssącym ERGO), zależnie od wersji, oscyluje w okolicach 100 kg, co oznacza, że jest to jedno z lżejszych urządzeń filtrowentylacyjnych do tego typu zastosowań na rynku.

Karta katalogowa MATRIX - PDF


SPLENDID VAC

SPLENDID VAC należy do grupy wysoko-próżniowych urządzeń filtracyjnych. Jest przeznaczone do odciągania i filtracji rozmaitego rodzaju pyłów suchych, nie posiadających właściwości żrących lub stwarzających zagrożenie wybuchem. W szczególności nadaje się do odciągania dymów spawalniczych na ruchomych stanowiskach pracy. Jest idealnym rozwiązaniem odciągu dymów z uchwytów spawalniczych ze zintegrowanym systemem wyciągów. Można go też podłączyć do masek spawalniczych z odciągiem lub innych miniaturowych odciągów stanowiskowych. Podstawowym wyposażeniem tego typu urządzeń jest turbina ssąca wysokiego podciśnienia oraz filtr nabojowy z membraną teflonową.

Karta katalogowa SPLENDID VAC - PDF
Rys.: Model Splendid VAC przeznaczony jest głównie do obsługi procesów spawalniczych


RAPID VAC

RAPID VAC należy do grupy wysoko-próżniowych urządzeń filtracyjnych. Jest przeznaczony do odciągania i filtracji rozmaitego rodzaju pyłów suchych, nieposiadających właściwości żrących lub stwarzających zagrożenie wybuchem. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia bezpośrednio w miejscu ich powstawania. W szczególności nadaje się do odciągania zanieczyszczeń z osłon ręcznych narzędzi szlifierskich, polerskich i tnących, do odkurzania na sucho maszyn, instalacji i pomieszczeń przemysłowych, można go wreszcie podłączyć do rozmaitych miniaturowych odciągów stanowiskowych.  

Karta katalogowa RAPID VAC - PDF

 Rys.: Filtrowentylator Rapid VAC przeznaczony jest do prac szlifierskich, polerskich lub tnących, gdzie powstają większe ilości pyłówUrządzenia SPLENDID VAC oraz RAPID VAC powstają ponadto w dwóch wersjach: SPLENDID VAC-200 i SPLENDID VAC-600 oraz odpowiednio RAPID VAC-200 i RAPID VAC-600. Wyróżnikiem jest ilość agregatów ssących będących na wyposażeniu, a tym samym całkowitej wydajności urządzenia (200 lub 600m3/h). Podciśnienie na poziomie 30kPa umożliwia odciąg pyłów za pomocą przewodów elastycznych o średnicy 44 mm bezpośrednio od uchwytów spawalniczych lub urządzeń szlifierskich.

W urządzeniach tych zastosowano filtry nabojowe z membraną teflonową co pozwoliło na przechwytywanie zanieczyszczeń nawet o wielkości zaledwie 0,4µm, więc skuteczność filtracyjna jest niezwykle wysoka. Oczyszczanie filtra odbywa się za pomocą sprężonego powietrza, co może być przeprowadzone w sposób automatyczny przy każdorazowym włączeniu wentylatora (oznaczenie A) lub za pomocą ręcznego otwarcia zaworu kulowego (oznaczenie S).

Producent zadbał także o odpowiednią sygnalizację zanieczyszczeń filtrów. Gdy zostanie przekroczona nastawiona w presostacie różnica ciśnień, następuje uruchomienie sygnalizatora akustycznego – takie rozwiązanie charakteryzuje się przede wszystkim wysoką skutecznością, wyższą od popularnie stosowanych lampek sygnalizacyjnych, w praktyce często niezauważanych przez operatora urządzenia.


TENDER VAC

Należy do grupy wysoko-próżniowych urządzeń filtracyjnych. Jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń pyłowo-gazowych. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia bezpośrednio w miejscu ich powstania. Urządzenie jest niezastąpione przy laserowym cięciu gumy, sklejki, pleksi, akrylu i innych materiałów oraz przy rozmaitych procesach, którym towarzyszy dokuczliwy zapach, np. w laboratoriach chemicznych i farmaceutycznych. Jest idealnym rozwiązaniem przy odciąganiu zanieczyszczeń z osłon narzędzi do cięcia lub szlifowania gumy i innych materiałów emitujących przykre zapachy. Urządzenie jest przeznaczone do filtracji zanieczyszczeń suchych, nie posiadających właściwości żrących lub stwarzających zagrożenie wybuchem. Podstawowym wyposażeniem urządzenia jest turbina ssąca wysokiego podciśnienia oraz filtry o b. wysokiej skuteczności. 

W TENDER VAC zastosowano kilka stopni filtracji-zanieczyszczenia pyłowe są zatrzymywane przez filtr nabojowy i absolutny o skuteczności 99,95%, natomiast złoże węgla aktywnego adsorbuje większość szkodliwych związków chemicznych takich jak: styren, toluen, benzen, fenol, alkohole, benzyna i wiele innych. W TENDER VAC zastosowano również układ presostatów w połączeniu z sygnalizacją akustyczną zanieczyszczeń filtrów. 

Karta katalogowa TENDER - PDF

Rys.: Model Tender VAC przeznaczony jest do oczyszczania powietrza z suchych pyłów i z zanieczyszczeń gazowych 


Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: klimawent@klimawent.com.plZobacz także
Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza. Jest skierowany również... ¬ więcej...

 
Tester szczelności Wöhler DP 700

Tester szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie Wöhler DP 700 do badania szczelności zostało zaprojektowane w celu... ¬ więcej...

 
Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Już w 1990 r. CAREL wprowadził swój pierwszy produkt dla sektora chłodniczego,... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec     Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra GlenDimplex
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet