Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Przejezdne urządzenie filtrowentylacyjne Matrix-1000

aktualizacja: 21-09-2017, 09:14 – artykuł promocyjny


Firma Klimawent, doskonale znana w Polsce jako gdyński producent wentylatorów, urządzeń filtrowentylacyjnych i odsysaczy spalin, po raz kolejny postanowiła rozszerzyć swoją ofertę. Tym razem swoją produkcję powiększyła o nowe Przejezdne Urządzenie Filtrowentylacyjne MATRIX-1000, które z pewnością zainteresuje klientów poszukujących taniego i ekonomicznego rozwiązania, przede wszystkim do odciągu i filtracji zanieczyszczeń w procesach spawania. Ponadto proponuje nowe wersje znanych ramion ssących ERGO  i ramiona ssące ERGO-Flex odciągające pyły i gazy spawalnicze na stanowisku pracy.
 

W kilka miesięcy po wejściu na rynek z bardzo bogatą rodziną najnowszych wentylatorów niskoprężnych SMART o dużej wydajności, które zaskoczyły bardzo atrakcyjną, nowoczesną stylistyką i relatywnie niską ceną, przedsiębiorstwo z Trójmiasta tym razem skupiło się na stworzeniu nowego urządzenia filtrowentylacyjnego, które miało być konsensusem dla poszukujących przejezdnego odciągu pyłów spawalniczych, a jednocześnie posiadających  ograniczone możliwości finansowe, niewystarczające chociażby do zakupu popularnych urządzeń z pełną automatyką czyszczącą filtry. W ten sposób w ofercie firmy KLIMAWENT pojawiło się urządzenie filtrowentylacyjne o nazwie MATRIX. 

Urządzenie MATRIX-1000 jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z suchych pyłów spawalniczych powstających na ruchomych lub stacjonarnych stanowiskach pracy. Może być też stosowany do odsysania innych pyłów o stosunkowo niewielkiej emisji zanieczyszczeń  (do 10 dm³ dziennie). Dzięki zastosowaniu filtra nabojowego z membraną teflonową zostają zatrzymane b. drobne cząstki pyłu, nawet te mniejsze od 0,4 μm.
 
Urządzenie filtrowentylacyjne MATRIX-1000 wraz z ramieniem ssącym ERGO
   

W skład budowy MATRIX-a wchodzi filtr nabojowy, który skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, natomiast pozostałe elementy filtracyjne  nowego produktu nie posiadają kosztownej automatyki regularnie czyszczącej filtry. Do zapewnienia prawidłowego działania urządzenia wystarcza bowiem sporadyczne, wykonywane raz na kilka godzin podłączenie go do sprężonego powietrza, aby za pomocą prostego mechanizmu zregenerować filtr. W wyposażeniu znajduje się także odkurzacz, który pozwala na dokładne oczyszczenie komory filtracyjnej, po wcześniejszym strzepnięciu pyłów z filtra nabojowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu Matrix łączy wysoką skuteczność separacji zanieczyszczeń, możliwość długotrwałej eksploatacji filtrów, a zarazem niewysoką cenę, uzyskaną dzięki prostej konstrukcji. 
 
Omawiany produkt jest także niezwykle efektowny pod względem wizualnym. Zastosowanie kompozytu poliestrowo-szklanego w czarnym kolorze jako budulca obudowy, pozwoliło uzyskać interesujący, przyciągający uwagę kształt. Warto podkreślić także pomysłowe wkomponowanie w konstrukcję wspomnianego odkurzacza do czyszczenia komory filtracyjnej, który w ciekawy sposób podnosi walory estetyczne produktu. Zaznaczyć należy również bezproblemowy dostęp do filtra, co jest tym bardziej istotne, że zalecane jest jego regularne oczyszczanie. Całkowita masa urządzenia (wraz z ramieniem ssącym ERGO) oscyluje w okolicach 100 kg, co oznacza, że jest to jedno z lżejszych urządzeń filtrowentylacyjnych do tego typu zastosowań na rynku.
 


 MATRIX-1000: DANE TECHNICZNE:

Typ urządzenia Regeneracja filtra Wydatek [m3/h] Moc silnika [kW] Napięcie zasilania [V] Poziom ciśnienia akustycznego [dB(A)] Ilość przyłączy do ramion ERGO Masa [kg]
MATRIX- 1000-1-S Manualna  1000  0,75  230  66  1  85
MATRIX- 1000-1-A Automatyczna  1000  0,75  230  66  1  85
MATRIX- 1000-2-S Manualna  1100  0,75  230  67  2  88
MATRIX- 1000-2-SA Automatyczna  1100 0,75   230  67  2  88Karta katalogowa MATRIX - pdf


MATRIX oferowany jest w czterech wersjach. Dwie z nich wyposażone są w jedno przyłącze, na którym montuje się ramię odciągowe o zasięgu 2 m i średnicy 160 mm np. ERGO lub ERGO-Flex, albo ewentualnie przewód elastyczny z ssawką magnetyczną. Elementem różniącym pozostaje jedynie mechanizm czyszczący filtry: ręczny (MATRIX-1-1000-S) lub automatyczny (MATRIX-1-1000-A). Pozostałe dwie wersje, wyróżniają się dwoma przyłączami, służącymi do montażu dwóch ramion ERGO o zasięgu 2 m i średnicy 160 mm, są oznaczone jako MATRIX-2-1000-S i MATRIX-2-1000-A. W tym przypadku producent zaleca jednak stosowanie ich wyłącznie do spawania sporadycznego np. do celów szkoleniowych, gdyż całkowita wydajność urządzenia 1100 m3/h rozkłada się wówczas na dwa ramiona i skuteczność odciągu zostaje ograniczona. 
                  
Ramiona odciągowe ERGO pozostają wciąż chyba najbardziej rozpoznawalnymi wyrobami firmy Klimawent. Zdecydowanie najbogatsza oferta na rynku – cztery średnice przekrojów, zasięg działania od 1,5 m do 4 m i wykonania w wersjach stojących i wiszących, to gwarancja znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania   w nawet najbardziej wymagających procesach. Ramiona ssące ERGO są przeznaczone do odciągania pyłów i gazów spawalniczych, a także innych drobnych pyłów bezpośrednio u źródła emisji, nie dopuszczając do ich rozprzestrzeniania się i wdychania przez ludzi. Każde ramię ERGO może pracować samodzielnie, z własnym wentylatorem lub w grupie odciągów miejscowych, podłączonych do magistrali z wentylatorem centralnym.


DANE TECHNICZNE:

  • Nazwa: Ramię ssące ERGO
  • Wydajność [m³/h]: 350-2000
  • Temperatura pracy [ºC]: Max.+70
  • Masa [kg]: 11,2-33,9 
  • Wymiary (długość ) [mm]: 1500-4000
  • Średnica przekroju ramiona ERGO [mm]: 100; 125; 160; 200


     
Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: klimawent@klimawent.com.plZobacz także
Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza. Jest skierowany również... ¬ więcej...

 
Tester szczelności Wöhler DP 700

Tester szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie Wöhler DP 700 do badania szczelności zostało zaprojektowane w celu... ¬ więcej...

 
Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Już w 1990 r. CAREL wprowadził swój pierwszy produkt dla sektora chłodniczego,... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec     Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra GlenDimplex
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet