gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

znajdź fachowca

Systemy klejone Nibco

aktualizacja: 24-06-2015, 11:07 – artykuł promocyjny


Minęło już ponad sto lat od momentu pojawienia się NIBCO w gronie producentów systemów sanitarnych. Produkowane przez NIBCO instalacje stosowane są obecnie na całym świecie zarówno w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej – centrach handlowych, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, jak i w obiektach przemysłowych.

 

Systemy klejone Nibco

 

W ofercie znajdą Państwo kompletne systemy z PVC-C (w zakresie średnic od ½'' do 4''), PVC-U (w zakresie średnic od ½'' do 8'').

 

 

System rur i kształtek z PVC-C do ciepłej i zimnej wody

 

System rur i kształtek z PVC-C do 2” przeznaczony do ciepłej i zimnej wody użytkowej jest produkowany w systemie wymiarowym miedzi (system CTS). Do produkcji tego systemu wykorzystuje się dwa typy rur: FlowGuard Gold oraz Greenline. Oba typy są w kolorze beżowym a różnią się kolorem paska na rurze. Rura z żółtym paskiem to rura  FlowGuard Gold, z zielonym paskiem to rura Greenline. Rura w wersji FlowGuard Gold znacznie lepiej zachowuje się w niskich temperaturach oraz łatwiej się ją tnie. Kształtki do obu typów rur są jednakowe i wykonane z PVC-C FlowGuard Gold. Powyżej 2” system rur i kształtek z PVC-C jest produkowany w kolorze jasno szarym i odpowiada wymiarowo systemowi rur stalowych-system IPS. Parametry pracy systemu PVC-C (zarówno IPS jak i CTS) to: 70 ºC  i ciśnienie 8 barów.

 

Systemy klejone Nibco

 

 • Temperatura maksymalna 70 °C (temperatura awaryjna 95 °C)
 • Maksymalne ciśnienie pracy – zgodnie z katalogiem dla systemu CTS jest to 27,6 bar w temperaturze 23 °C. Dla systemu IPS – maleje wraz ze wzrostem średnicy tak, że dla 4” wynosi ono 22,1 bar w temperaturze 23 °C. Dla temperatury powyżej 23 °C maksymalne ciśnienie pracy ulega zmniejszeniu (współczynnik zmniejszający ciśnienie podano w katalogu).

 

 

System rur i kształtek z PVC-U do wody zimnej

 

System rur i kształtek z PVC-U przeznaczony do zimnej wody wymiarowo odpowiadający rurom stalowym (system IPS) jest produkowany w dwóch wersjach: wersja amerykańska w której rury produkowane są jako typoszereg Sch 40 w którym wzrostowi średnicy odpowiada zmniejszenie ciśnienia roboczego oraz w wersji europejskiej w której rury produkowane są zgodnie z PN-EN 1452-2 w określonych grupach ciśnieniowych PN15, PN12 oraz PN9. Kształtki spełniają wymagania zarówno norm amerykańskich jak i europejskich. W instalacjach przemysłowych maksymalna temperatura stosowania PVC-U to 45 ºC.

 • Rury i kształtki wykonane z PVC-C i PVC-U charakteryzują się znakomitą odpornością chemiczną, co umożliwia przesyłanie oprócz wody, również wielu innych cieczy np.: alkoholi, soków owocowych, mleka, olejów jadalnych, oraz kilkuset związków chemicznych. Z tego względu instalacje NIBCO stosuje się z powodzeniem w zakładach przemysłowych.
   
 • Trwałość instalacji NIBCO ocenia się na minimum 50 lat, co zostało poparte szczegółowymi badaniami laboratoryjnymi, przeprowadzonymi w renomowanych laboratoriach. System instalacji NIBCO spełnia surowe wymagania inwestorów, wykonawców i użytkowników. Jest to rozwiązanie tanie, trwałe i niezawodne. Szczególną zaletą tego systemu jest jego całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdzone wynikami badań naukowych prowadzonych w okresie ponad 40 lat stosowania systemu w USA.
   
 • Instalacje NIBCO nie korodują i nie zarastają osadem. Są chemicznie, fizycznie i bakteriologicznie obojętne dla płynącej nimi wody utrzymując jej czystość, klarowność i świeżość. Dzięki gładkim powierzchniom ścianek wewnętrznych rur, występują w nich mniejsze opory i straty ciśnienia, niż w instalacjach tradycyjnych. Umożliwia to stosowanie mniejszych średnic rur dla osiągnięcia optymalnej wydajności przepływu. Nie wymagają drogiej konserwacji, gdyż trwałe połączenia zapewniają bezawaryjną pracę przez dziesiątki lat.
   
 • Przewody instalacji NIBCO są słabymi przewodnikami ciepła, co do minimum ogranicza konieczność stosowania dodatkowych otulin izolacyjnych. Zarówno tworzywo PVC–C jak i PVC-U wykazują znakomite właściwości ognioodporne. Temperatura zapłonu PVC-U wynosi około 390 ºC, natomiast w przypadku PVC-C sięga nawet 433 ºC. Istotne jest, że instalacje NIBCO nie podtrzymują procesu palenia i gasną po usunięciu źródła ognia. Przy spalaniu, zwłaszcza PVC-C wydzielają się niewielkie ilości dymu, a toksyczność emitowanych do otoczenia substancji nie jest większa niż przy spalaniu drewna. Wymienione właściwości spowodowały, iż materiały te są powszechnie stosowane w budownictwie i cieszą się rosnącą popularnością, wypierając z rynku przestarzałe technologie.
   
 • Łączenie rur i kształtek w systemie PVC-C jak i systemie PVC-U odbywa się za pomocą „klejów” agresywnych. Jest to w zasadzie zgrzewanie na zimno. Czas wykonania takiego połączenia zależy od temperatury montażu i nie przekracza 1min. W obu systemach występują elementy gwintowane oraz kołnierzowe pozwalające na połączenie z dowolnym systemem instalacyjnym.  


O wyborze technologii decyduje wiele elementów takich jak jakość instalacji, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo dla zdrowia.  System instalacji PVC-C i PVC-U NIBCO jest optymalny do instalacji wody ciepłej i zimnej, spełnia wszystkie wymagania inwestorów, wykonawców i użytkowników. Jest trwały i niezawodny. Posiada atesty higieniczne PZH oraz odpowiednie aprobaty techniczne wydane przez COBR TI Instal, a jakość systemu gwarantuje program ciągłej kontroli potwierdzony certyfikatem jakości ISO 9001 : 2000. Szczególną zaletą tego systemu jest  brak kosztownych przyrządów do jego montażu, szybkość montażu, przepływ pełnym przekrojem rury pozwalający na maksymalne zmniejszenie średnic rur (brak dławienia przepływu na kształtkach) oraz całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia.

 

Systemy kominowe - praktyczne wskazówki


Pobierz aktualny cennik systemów NIBCO

Przeczytaj praktyczne porady dotyczące montażu systemów NIBCO

Kontakt w sprawie produktów:

NIBCO Sp. z o.o.
tel. (42) 677 56 00
www: www.nibco.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Technologia zaprasowywania na zimno również dla rur stalowych w dużych instalacjach

Technologia zaprasowywania na zimno również dla rur stalowych w dużych instalacjach

Firma Viega upowszechnia nowoczesną technikę zaprasowywania na zimno, pozwalającą... ¬ więcej...

 
Gebo Basic Set - profesjonalny zestaw narzędzi do rur Gebo ze stali nierdzewnej AISI 316L

Gebo Basic Set - profesjonalny zestaw narzędzi do rur Gebo ze stali nierdzewnej AISI 316L

Gebo Basic Set to profesjonalny zestaw narzędzi dedykowany do rur Gebo ze... ¬ więcej...

 
SURE SEAL oraz WEBSTONE - nowe produkty w NIBCO

SURE SEAL oraz WEBSTONE - nowe produkty w NIBCO

NIBCO INC to amerykańska firma z długoletnią tradycją w branży instalacji sanitarnych.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet