Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory Single JR od Flop System

aktualizacja: 30-04-2015, 11:47 – artykuł promocyjny


Firma Flop System wprowadziła do oferty wentylatory Single serii JR, przeznaczone do zastosowania w budownictwie wielopiętrowym oraz domach jednorodzinnych. Wraz z pozostałymi elementami wentylacyjnymi tego producenta, takimi jak nawiewniki okienne, ścienne przepustnice, automatyka, przejścia i wyrzutnie dachowe wyrzutnie dachowe, wentylatory Single serii JR tworzą kompletny i kompatybilny system wentylacji jednorurowej. Wentylatory Single serii JR są wytwarzane w dwóch wersjach: N - do montażu natynkowego, PO - do montażu podtynkowego.

Modele dysponują różnymi wydatkami powietrza w zależności od zastosowanego modułu sterującego. Urządzenia mogą być włączane i wyłączane ręcznie lub automatycznie - za pomocą timera lub interwału jak i czujnika wilgotności. Uniwersalny moduł wentylatora pozwala na zainstalowanie urządzenia w każdej obudowie.

 


Rys.: kompletny wentylator Single serii JR do zabudowy natynkowejKompletny zestaw składa się z:
 

  • modułu napędu o wydatku powietrza 30 / 60 / 90 m3/h (w zależności od wersji),
  • modułu sterującego
  • pokrywy filtra
  • filtra
  • płyty czołowej z wkładem tłumiącymZastosowanie


Wentylatory Single serii JR zapewniają odpowiednią wentylację całego mieszkania poprzez wydzielone piony wentylacyjne, wspólne dla wszystkich pomieszczeń tego samego rodzaju na wszystkich kondygnacjach. Ideą systemu jest odprowadzenie normatywnej ilości powietrza przez indywidualne wentylatory Single JR umieszczone w łazienkach, WC, kuchniach połączonych z pokojem, z wykorzystaniem wydzielonych pionów wentylacyjnych, z uwzględnieniem chwilowego zwiększonego zapotrzebowania na wentylację każdego lokalu mieszkalnego. Konstrukcja wentylatora pozwala na zamontowanie go również w instalacjach o charakterze przeciwpożarowym, a zastosowane elementy przeciwpożarowe zapobiegają przenoszeniu się ognia i dymu na inne kondygnacje budynku.

 


Rys.: kompletny wentylator Single serii JR do zabudowy podtynkowej


Działanie


Zużyte powietrze zaciągane jest do pionowego przewodu głównego przez wentylatory Single serii JR. Wskutek wytwarzanego przez wentylatory nadciśnienia, zużyte powietrze wypychane jest w górę do wyrzutni dachowej, skąd jest usuwane na zewnątrz. Jedna z ważnych cech systemu z zastosowaniem urządzeń Single serii JR to możliwość zamontowania 40 urządzeń na 20 piętrach do jednego, głównego przewodu wentylacyjnego.


Właściwości

Kompatybilność jednego napędu wentylatora ze wszystkimi typami obudów ułatwia projektowanie, magazynowanie i montaż. Montaż obudów podtynkowych w sufitach podwieszanych lub płytach okładzinowych jest prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Obudowy natynkowe montowane są na gotową ścianę z przewidzianym przyłączem do głównego przewodu wentylacyjnego. W zależności od potrzeb jedno urządzenie może wentylować jednocześnie dwa pomieszczenia, z wykorzystaniem dodatkowego króćca zamontowanego z prawej lub lewej strony obudowy urządzenia. Eliminuje to konieczność zakupu dwóch urządzeń wentylujących.

Także serwisowanie wentylatora jest proste - wszystkie elementy są w pełni dostępne i w prosty sposób można je samodzielnie wymienić. Wentylatory Single serii JR posiadają dopuszczenia Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBT) i są zgodne z wymaganiami normy DIN 18017.Elementy uniwersalnego modułu wentylatora (od lewej): moduł napędu z modułem sterującym, pokrywa filtra, filtr, płyta czołowa z wkładem tłumiącym.


Schematy przyłączeń:  Rys.: 1 urządzenie na 2 pomieszczenia   Rys.: 2 urządzenia na 1 pomieszczenie


Rys.: 1 urządzenie na pomieszczenie

 
Kontakt w sprawie produktów:

Flop System Sp. z o.o.
tel. (71) 325 14 20
www: www.flopsystem.pl
www.ecodom.pl/
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Centrale KOMFOVENT od VENTIA w Programie Czyste Powietrze - dofinansowanie do 90 procent ceny!

Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza. Jest skierowany również... ¬ więcej...

 
Tester szczelności Wöhler DP 700

Tester szczelności Wöhler DP 700

Urządzenie Wöhler DP 700 do badania szczelności zostało zaprojektowane w celu... ¬ więcej...

 
Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Już w 1990 r. CAREL wprowadził swój pierwszy produkt dla sektora chłodniczego,... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec     Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra GlenDimplex
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet