lindab

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Urządzenia wentylacyjne Klimawent


Wkrótce po wprowadzeniu do produkcji Wentylatorów Dachowych SMART – niskoprężnych o dużych wydajnościach, atrakcyjnej, nowoczesnej stylistyce i bardzo dobrych parametrach akustycznych, pojawiły się w sprzedaży wentylatory dachowe w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pięć wielkości o średnicach króćców przyłączeniowych od 160 do 400 mm i różnych prędkościach obrotowych. W sumie dziewięć różnych wentylatorów o wydajnościach maksymalnych od 1400 do 5000 m3/h przy sprężach od 440-1000 Pa. Wentylatory SPARK Ex należą do urządzeń grupy II i kategorii 2, a więc są przeznaczone do użytku w strefie 1(G). Zgodnie z Dyrektywą ATEX 95 (94/9/WE), wentylatory są tak zaprojektowane, by w przypadku wystąpienia atmosfery wybuchowej źródła zapłonu nie uaktywniły się nawet w sytuacji uszkodzenia wentylatora.


Wentylator SPARK-Ex

Wentylator SPARK Ex ma konstrukcję nośną z giętych kształtowników stalowych. Wewnątrz umieszczony jest silnik w wykonaniu przeciwwybuchowym z osadzonym na jego wale wirnikiem promieniowym z mosiądzu. Górna część wentylatora jest zabezpieczona przed opadami atmosferycznymi kopułą wykonaną z blachy stalowej. Na obudowie wentylatora znajduje się zacisk z linką miedzianą do odprowadzenia ładunków elektrostatycznych. Dolna część wentylatora jest wyposażona w stalowy kołnierz mocujący wentylator do podstawy dachowej.   


Elementem charakterystycznym wentylatorów SPARK Ex jest szara stalowa kopuła w kształcie ściętego stożka. Podobnie jak ich odpowiedniki w wykonaniu standardowym, wentylatory przeciwwybuchowe SPARK Ex zostały zaprojektowane pod kątem niskiego poziomu mocy akustycznej. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować ten parametr, zaleca się ich posadowienie na tłumiących podstawach dachowych TPD-N lub TPDC-N.

Karta katalogowa SPARK-Ex – PDF


  • MATRIX-1000 


Jest to urządzenie przejezdne przeznaczone do odciągania i filtracji powietrza z suchych pyłów spawalniczych na ruchomych i stacjonarnych stanowiskach pracy; może być stosowane do odsysania i filtracji innych pyłów o niewielkiej emisji zanieczyszczeń, pyłów nie stwarzających zagrożenia wybuchem. Elementem filtracyjnym w MATRIX-1000 jest filtr nabojowy z membraną teflonową, który z wysoką skutecznością zatrzymuje większość pyłów (nawet cząstki mniejsze od 0,4μm).
  


MATRIX-1000 jest dostępny w dwóch opcjach sterowania - ręcznej i automatycznej. Czyszczenie filtra odbywa się za pomocą sprężonego powietrza. Obudowa urządzenia wykonana jest z kompozytu poliestrowo-szklanego w kolorze czarnym. MATRIX-1000 wyposażony jest w dwa króćce przyłączeniowe o wymiarze 160 mm, przystosowane do znanych od wielu lat ramion odciągowych typu ERGO i do nowych tańszych odciągowych ramion ssących ERGO-Flex. W razie potrzeby, zamiast ramienia można zastosować przewód elastyczny zakończony ssawką magnetyczną. Gdy wykorzystane są oba króćce ssące, wydajność urządzenia rozkłada się po 600 m3/h na króciec, natomiast gdy wykorzystany jest jeden – całkowity przepływ zasysanego powietrza osiąga poziom 1000 m3/h. Urządzenie wykonano w wersji mobilnej i śmiało może zastąpić urządzenia RAK-1 i KRYL-3. Produkt wprawdzie jest wykonany w prostszej wersji niż standardowe filtry nabojowe, ale za to urządzenie MATRIX-1000 jest tanie.

Karta katalogowa MATRIX – PDF


  • ERGO-Flex Ramię ssące 

Ramiona ssące ERGO-Flex są tańszą odmianą znanych od lat ssących Ramion odciągowych ERGO produkcji KLIMAWENTU i są przeznaczone do odciągania pyłów i gazów spawalniczych, a także innych drobnych pyłów bezpośrednio u źródła emisji, nie dopuszczając do ich rozprzestrzenienia się w pomieszczeniu i wdychania przez ludzi.

Ramiona są wykonywane w wersji wiszącej lub stojącej. Ramię może pracować samodzielnie, z własnym wentylatorem lub grupą odciągów miejscowych podłączonych do magistrali z wentylatorem centralnym.
Ramię ERGO-Flex ma tę zaletę, że jest proste w obsłudze i konstrukcji i dzięki temu jest tańsze od wyrobów konkurencji.

Ramiona ssące ERGO-Flex zaleca się stosować do wielu urządzeń filtrowentylacyjnych KLIMAWENTU takich jak: MATRIX-1000, UFO-N, UFO-4-M/N, STRONG, czy RAKI.


  • Kabina dla palących SMOKING BOX


Produkt ten to odpowiedź na coraz bardziej restrykcyjne przepisy ograniczające miejsca dopuszczone do palenia tytoniu. Kabina dla palących - SMOKING BOX rozwiązuje problem, z którym można się spotkać w takich obiektach, jak np. biura, restauracje, hotele i niektóre zakłady pracy. Tę całkowicie przeszkloną budkę można ustawić w dowolnym, ogólnie dostępnym pomieszczeniu, podłączyć do zasilania i problem dymu papierosowego znika -SMOKING BOX zapewnia bowiem całkowitą ochronę osób niepalących w miejscach publicznych. SMOKING BOX wyposażona jest w cichy wentylator oraz pochłaniacz, którego składnikami są filtr przeciwpyłowy HEPA klasy H13, wychwytujący cząstki smoliste ze skutecznością 99,99%, a także węgiel aktywny, adsorbujący zanieczyszczenia gazowe w postaci nikotyny, tlenku węgla itp.


Kabina dla palących - SMOKING BOX zbudowana jest z przeszklonej konstrukcji wykonanej z profili aluminiowych. Uchylne drzwi ze szła hartowanego zapewniają bezpieczeństwo, wystarczającą izolację od otoczenia oraz estetykę.  
 


 

Jeśli nawet kabina jest intensywnie eksploatowana, wkłady filtracyjne należy wymieniać nie częściej niż raz w roku, co oznacza, że koszty utrzymania tego urządzenia są niewielkie. Wewnątrz kabiny znajduje się popielnica, którą tak zaprojektowano, aby ograniczyć możliwość dostępu powietrza do jej wnętrza. Tym samym następuje szybkie ugaszenie znajdujących się wewnątrz niedopałków. Urządzenie Kabina dla palących - SMOKING BOX łatwo się demontuje, co ułatwia transport, kiedy trzeba kabinę przestawić w inne miejsce.

Karta katalogowa SMOKING BOX – PDF
 

Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: klimawent@klimawent.com.plZobacz także
Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Już w 1990 r. CAREL wprowadził swój pierwszy produkt dla sektora chłodniczego,... ¬ więcej...

 
Kamery termowizyjne Testo - najlepszy wybór do każdej aplikacji

Kamery termowizyjne Testo - najlepszy wybór do każdej aplikacji

Kamery termowizyjne Testo dostępne są w promocyjnych cenach w ramach jesiennej promocji.... ¬ więcej...

 
Klimor stawia na wszechstronność

Klimor stawia na wszechstronność

Rosnąca świadomość i oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej, przy jednoczesnym... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
iglotech