gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Palnik uniwersalny Saymon-Kroll

aktualizacja: 18-02-2016, 11:51 – artykuł promocyjny


Palnik jest sercem każdego urządzenia grzewczego, dlatego niebagatelne znaczenie ma zaawansowana technologia, konstrukcja i jakość tego produktu. Przemyślana koncepcja i opatentowana konstrukcja palnika Saymon-Kroll umożliwia jego wszechstronne wykorzystanie. Palniki uniwersalne mogą spalać różne rodzaje olejów, zarówno w postaci jednorodnej, jak i mieszanej.
 

Saymon - palnik uniwersalny


Poza olejem przepracowanym mineralnym i syntetycznym, roślinnym, opałowym lekkim i średniociężkim, palniki uniwersalne, spalają też mazamut, tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz surowe oleje bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych. Możliwość stosowania paliwa biologicznego uwydatnia ekologiczny charakter grzewczy w zakresie technologii energii odnawialnej. Palniki uniwersalne Saymon-Kroll są przeznaczone do stosowania w piecach grzewczych nadmuchowych oraz w kotłach c.o. i c.w.u. zarówno ze sterowaniem podstawowym, jak i w pełni automatycznym - pogodowym. Palniki do swojej pracy wymagają jedynie zasilania elektrycznego i sprężonym powietrzem z instalacji sieciowej lub sprężarki.


Palniki uniwersalne Saymon-Kroll to nowoczesny i zaawansowany technologicznie punkt, który charakteryzuje się wszechstronnością zastosowań oraz wysoką efektywnością i skutecznością. Opatentowana specjalistyczna technologia Saymon wykorzystująca zjawisko inżekcji pozwala na szerokie spalanie różnych olejów, a co za tym idzie redukcję kosztów grzewczych. W przeciwieństwie do tradycyjnych palników olejowych, zastosowanie rozwiązań firmy Saymon jest inwestycją rentowną, koszt inwestycyjny zwraca się w krótkim czasie zapewniając ciepło niemal za darmo.

W technologii spalania tłuszczów i olejów przepracowanych, roślinnych i opałowych średniociężkich znaczącą rolę odgrywa oprzyrządowanie uzupełniające. Firma Saymon także i w tym względzie oferuje dokładnie to, co niezbędne: agregat paliwa, filtr podgrzewany, układ pływakowo-ssawny i wkład katalityczny. Więcej informacji na stronie: www.palniki.com.pl.

Do dyspozycji użytkownika, firma proponuje 6 typów palnika zapewniających pokrycie zapotrzebowania mocy od 25 do 200 kW, co gwarantuje dobranie odpowiedniego palnika do konkretnego urządzenia. Firma Saymon oferuje pełny program kotłów centralnego ogrzewania oraz pieców nadmuchowych do współpracy z palnikami uniwersalnymi.

Urządzenia Saymon-Kroll są produktami markowymi, wytwarzanymi zgodnie z systemem ISO 9001 i europejskimi normami CE. Jakość urządzeń gwarantowana jest światowymi certyfikatami QS-System i EQNet. System w całości, jak i zastosowane rozwiązania chronione są prawem patenowym RP. Palniki uniwersalne UB/KG poza oznaczeniem CE posiadają pełne dopuszczenie UDT.

 

 

Algorytm działania

 

Saymon - algorytm działania palników uniwersalnych
 

 

 

Diagram pola pracy

 

Dobierając palnik do urządzenia, nalezy skontrolować wykres pola pracy palnika z oporem wentylacji komory spalania przy określonej mocy.

 

Saymon - algorytm działania palników uniwersalnych

 

 

Charakterystyka techniczna palnika uniwersalnego typ KG

 

Saymon - palniki uniwersalne typ KG

Saymon - palniki uniwersalne typ KG

 

Więcej informacji na stronie www.palniki.com.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet