SANIROZDRABNIACZE I POMPY

 

Od 6 lat w Polsce,  SFA Poland (Grupa SFA - ponad 50-ciu - na rynkach światowych, z fabryką i centralą we Francji) i  dystrybuuje produkowane przez siebie pompy i sanirozdrabniacze do wody brudnej i ścieków z fekaliami. W ofercie są produkty do użytku prywatnego oraz publicznego.


OFERTĘ SFA MOŻNA PODZIELIĆ NA 8 GRUP:

 • SANIROZDRABNIACZE PRZYSTAWKOWE - stawiane za kompaktami stojącymi, przeznaczone do współpracy z umywalkami, prysznicem, wanną i pralką - słowem: z wszystkimi przyborami w łazience.


Zastosowanie: w przypadku braku możliwości odprowadzenia ścieków grawitacyjnie, gdy pion kanalizacyjny znajduje się za daleko lub za wysoko (np. w innym pomieszczeniu). Wtedy stosujemy sanirozdrabniacz, który rozdrobni i wypompuje ścieki na zewnątrz. Urządzenie podnosi ścieki od 2,5m do 5m (w zależności od rodzaju sanirozdrabniacza) i tłoczy w poziomie od 40m do 100m (w zależności od rodzaju sanirozdrabniacza). Różnice w tej grupie urządzeń:

 • SANITOP w w stosunku do SANIBROYER’a posiada wypustkę na pokrywie do podłączenia umywalki.
 • SANIPRO jest urządzeniem uniwersalnym do WC, prysznica i wanny,
 • przyjazny cenowo - SANIPLUS’a użyjemy do współpracy z wanną - ma dodatkowy zawór wlotowy odcinający wodę w przypadku awarii jest większy i droższy.
 • SANISLIM to najwęższy rozdrabniacz na rynku - używany gdy zależy nam by odległość od ściany do wewnątrz pomieszczenia była jak najmniejsza ma też słabsze parametry podnoszenia i jest droższy od SANIPRO.



       SANITOP            SANIPRO            SANIBROYER          SANIBEST PRO         

SFA - urządzenia Saniaccess

                 SANISLIM              SANIPLUS               SANIACCESS                

 
 

 • SANIROZDRABNIACZE DO CERAMIKI PODWIESZANEJ -  kompaktów (misek) wiszących, przeznaczone do współpracy z umywalkami, prysznicem, wanną i pralką  - słowem: z wszystkimi przyborami w łazience.


Zastosowanie: w przypadku zastosowania ceramiki podwieszanej w ofercie firmy SFA znaleźć można następujące urządzenia:

 • SANIPACK: elegancki sanirozdrabniacz do współpracy z „obcymi” systemami podtynkowymi, do podwieszanego WC, kabiny prysznicowej, bidetu i zbudowaniu na jego bazie kompletnej łazienki. Głębokość urządzenia wynosi tylko 12cm! Pamiętajmy o pozostawieniu rewizji obok stelaża  60cmx60cm do serwisowania urządzenia.
 • SANIWALL: Specjalny sanirozdrabniacz wmontowany w specjalny stelaż produkcji SFA jako komplet, do podwieszanej miski klozetowej z możliwością  podłączenia umywalki, bidetu i prysznica. Przystosowany do wszystkich WC podwieszanych (rozstaw mocowań 18/23cm), podwójny chromowany przycisk spłukujący (spłukiwanie 6/3 litry  tryb ECO). Solidna stalowa budowa stelaża, zintegrowana z sanirozdrabniaczem, pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Ruchoma część dolna stelaża ułatwia dostęp do sani rozdrabniacza (rewizja po zdjęciu miski). Do zastosowań domowych, prywatnych.
 • SANICOMPACT Comfort: to nowoczesna wzorniczo miska podwieszana z sanirozdrabniaczem wewnątrz i zintegrowanym metalowym stelażem. W ekonomicznej wersji spłukiwania potrzebuje tylko 1,8 l wody na spłukanie zawartości. Łączy ekologię z funkcjonalnością. Wyposażony jest w wolnoopadajacą deskę. Bez możliwości podłączenia umywalki.

SFA - sanirozdrabniacz do ceramiki podwieszanej SaniWall

SANICOMPACT Comfort       SANIWALL             SANIPACK
                           

 

 

 • SANIROZDRABNIACZE WBUDOWANE W TOALETĘ CERAMICZNĄ TZW. SANICOMPACTY: C43 i Elite z możliwością podłączenia umywalek, C43 Eco - tylko 1,8 litra do spłukania zawartości; Comfort – podwieszana miska ceramiczna z wbudowanym rozdrabniaczem oraz własnym stelażem, najcichsze na rynku


Zastosowanie: w pomieszczeniach przeznaczonych na WC, pod schodami, łazienkach z pionem kanalizacyjnym, gdzie trzeba przesunąć istniejące WC np. na inną ścianę, w których pojawia się problem grawitacyjnego odprowadzenia ścieków, istnieje możliwość zastosowania urządzeń rozdrabniająco - pompujących firmy SFA. Prezentujemy sanirozdrabniacze zintegrowane z muszlą miski kompaktowej - pozwalające zaoszczędzić miejsce w prze-aranżowanej łazience.  
 

SANICOMPACT C43 Eco        SANICOMPACT C43      SANICOMPACT Elite

SFA - sanirozdrabniacze wbudowane w toaletę ceramiczną Sanicompact StarSFA -podwieszane WC z wbudowanym rozdrabniaczem Sanicompact Comfort Silence ECO+ SFA

  SANICOMPACT STAR       SANICOMPACT Comfort
                                    Silence ECO+

 

 

 • POMPY I SANIROZDRABNIACZE PUBLICZNE - do domów jednorodzinnych, hotelików, pubów, dyskotek, przychodni itp.


Zastosowanie: przeznaczone zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla mieszkań oraz zastosowań komercyjnych(SANIBEST, SANICUBIC, SANICOM, SANICOM2), urządzenia francuskiego producenta wykorzystują w jak najlepszy sposób innowacje technologiczne, w większej ciszy, bezpiecznie, i w sposób nieskomplikowany, zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Nowa stacja do odprowadzania ścieków SANICUBIC firmy SFA mnoży zalety: większe natężenie przepływu, podwójny system alarmowy(wersja Pro) w najwyższym stopniu bezpieczny, łatwiejsza instalacja i wreszcie całkowite przystosowanie do intensywnego użytku.  SANICUBIC firmy SFA odprowadza wszystkie ścieki domowe do 11 metrów w górę i 100 metrów w bok. Jego sekret to inteligentny system przetłaczania, który wykorzystuje moc dwóch silników, pracujących naprzemiennie lub równocześnie. Nowatorskie rozwiązanie techniczne pozwala temu urządzeniu zapewnić większą wydajność i natężenie przepływu oraz redukuje ryzyko zatrzymania jego pracy.

 

 

SANICUBIC Classic           SANICUBIC Pro               SANIBEST PRO     

 

    SANICOM                         SANICOM2

 

 • POMPY DO UŻYTKU DOMOWEGO - SANIVITE: cała łazienka bez WC lub kuchnia, SANIDUCHE: do podłączenia prysznica bidetu i umywalki.


Zastosowanie: gdy chcemy odprowadzić ścieki z łazienki bądź kuchni bez fekaliów(WC) zaadoptować pomieszczenie, które stoi wolne(piwnica, poddasze, wolny pokój, pakamera). Możemy wykorzystać oba urządzenia. Podstawową różnicą w stosowaniu jest ograniczenie co do zlewozmywaka, możemy go podłączyć do SANIVITE.   
 

SFA - pompa do użytku domowego SanidoucheSFA - pompa do użytku domowego Sanivite

SANIDOUCHE                  SANIVITE
                                                                                                                               

 

 
 

 • POMPY DO SKROPLIN - z pieców kondensacyjnych: SANICONDENS Mini, SANICONDENS Plus (możliwość podłączenia alarmu) oraz z neutralizatorem SANICONDENS Best (możliwość podłączenia alarmu).


Zastosowanie: coraz bardziej ceniony ze względu na swoje możliwości ekonomiczne i ekologiczne, piec kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła zawartego w parze wodnej, które pozostaje po spalaniu gazu. Piece mogą wytwarzać nawet do kilkudziesięciu litrów skroplin na dobę, które należy odprowadzić grawitacyjnie lub za pomocą pompy z serii SANICONDENS produkcji SFA, niezbędnej do wypompowania skroplin, gdzie kanalizacja jest za wysoko lub za daleko. Pompa uruchamia się i wyłącza automatycznie wraz z napływem skroplin. Pompy z serii SANICONDENS zapewniają też bardzo łatwe i dyskretne przyłączenie do wszelkiego typu pieców kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Zapewniając podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest  przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa SANICONDENS Best składa się z pompy SANICONDENS Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych. Małe wymiary SANICONDENS Best pozwalają na jego instalacje pod piecami i „oszczędność” miejsca, które zajmuje.
 

SANICONDENS Mini         SANICONDENS Plus        SANICONDENS Best
        
 

 

 

 • POMPKI DO SKROPLIN Z KLIMATYZATORÓW TYPU SPLIT: SANICONDENS Clim Mini, SANICONDENS Clim Pack, SANICONDENS Clim Deco.


Zastosowanie: w niektórych z sytuacjach instalacja klimatyzatora bywa utrudniona lub nawet niemożliwa np. ze względu na brak możliwości odprowadzenia skroplin z tacy ociekowej urządzenia. Może to być spowodowane tym, że główna kanalizacja ściekowa znajduje się za daleko lub instalacja zewnętrzna jest położona poniżej poziomu odpływu. Problemy te można rozwiązać za pomocą małych pomp do klimatyzacji. Prezentujemy państwu rozwiązanie oferowane w tym zakresie przez firmę SFA.   

                             

      SANICONDENS Clim Mini                SANICONDENS Clim Pack            SANICONDENS ClimDeco



 

 • AKCESORIA I ZAWORY - SANIALARM: czujnik poziomu ścieków, SANICLEAN: płyn(5l)  czyszcząco-dezynfekujący do pomp i rozdrabniaczy, SANIGRANUL: wkład neutralizujący, zawory nożowe i kulowe ?110 , 50 i 32 mm do montażu na wejściach do i wyjściach z sanirozdrabniaczy (niezbędnych do serwisowania i poprawnej eksploatacji - nie mylić z zaworami zwrotnymi; w te wyposażone jest każde urządzenie SFA).

 

                                  SANIALARM                    SANICLEAN                   SANIGRANUL  
  

                                             ZAWORY KULOWE              ZAWORY NOŻOWE   

                            

Firma SFA posiada w sprzedaży także serię ceramiki na jachty (SANIMARIN) z wbudowanym  sanirozdrabniaczem - zasilana napięciem stałym 12V lub 24V. 

 

 

SANIMARIN
 


SFA prowadzi cykliczny program szkoleniowy dla instalatorów w siedzibie firmy SFA Poland  w Łomiankach k. Warszawy , ul Kolejowa 33,  tel. 22/732 0032 do 33, www.sfapoland.pl,  e-mail: serwis@sfapoland.pl oraz szkolenia wyjazdowe u naszych wszystkich partnerów handlowych. Powiększa także sieć serwisową o nowe firmy: warunek - działalność gospodarcza, uprawnienia do 1 kV, znajomość branży instalacyjnej, rzetelność, terminowość i fachowość.
 
 

 



Zobacz także:


o firmie   »   oferta    »   SFA Silence    »   galeria
 

  

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet