gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Ferroli   Nibe

Pipelife   Stiebel Eltron

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli   Roth Polska

Hydro-Tech Konin   

Radox Radiators

Metalbet  Dimplex

Ferdom      REGULUS-system

Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR logo Centrum Klima S.A.

Italy Dicrect

znajdź fachowca

REGULUS-system - nowa jakość wśród grzejników

aktualizacja: 24-09-2015, 10:09 – artykuł promocyjny


Pojawienie się na rynku ponad 10 lat temu całkiem nowego typu grzejników miedziano-aluminiowych Regulus-system nie wywołało początkowo euforii w branży. Rynek technik grzewczych wydawał się być już dawno podzielony a ponadto w budownictwie rozwijała się dekoniunktura niesprzyjająca nowym produktom. Dopiero brak negatywnych ocen wywołał stopniowy wzrost zainteresowania tym produktem.

Wywołali je zarówno zadowoleni z ich walorów eksploatacyjnych użytkownicy jak i nabierający zaufania do nowej marki handlowcy, zaskoczeni ciekawymi osiągami tych grzejników i oszczędzaniem kręgosłupów przy ich montażu. Pojawiały się też się coraz to liczniejsze i większe wdrożenia projektowe. W nieodległej przeszłości na temat grzejników o podobnej konstrukcji krążyły potoczne opinie, będące mitami lecz często również uzasadnione, powstałe na gruncie wad występujących w grzejnikach miedziano-aluminiowych innych firm. Dopiero zrozumienie różnic budowy i docenienie całego szeregu ich ewidentnych zalet spowodowało obecny boom na grzejniki REGULUS®-system. Niechętnych głosów co prawda nadal nie brakuje, płyną one jednak od konkurencji, która wszak czuwa, lecz posłuch na nie jest, wobec pozytywnych faktów, coraz to mniejszy. Ciekawe, iż na innych, eksportowych rynkach zbytu, na których poprawne działania edukujące szły w parze z pierwszymi wdrożeniami, grzejniki REGULUS®-system, całkowicie bez przeszkód konkurują z najlepszymi.
 

REGULUS?-system - grzejnik ścienny
fot.: grzejnik ścienny


Grzejniki te są nierdzewne (miedź i aluminium), przy czym woda instalacyjna styka się w nich wyłącznie z miedzią, mają mała masę i pojemność wodną co implikuje ich minimalną bezwładność cieplną a zatem wysoką ekonomiczność ich pracy, a ponadto są uniwersalne w zastosowaniu gdyby chcieć wymienić szybko tylko trzy ich podstawowe zalety. Odznaczają się wysoką sprawnością, w przekazywaniu ciepła do otoczenia, zarówno w wysokiej jak i w niskiej temperaturze pracy instalacji.

 

 

Uniwersalne zastosowanie

 

Do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, handlowych i przemysłowych; stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jak np. baseny, myjnie samochodowe, pralnie; bez ograniczeń zalecane do stosowania w budownictwie jednorodzinnym z uwagi na możliwość współpracy z każdym sterowalnym typem kotła c.o., w instalacji c.o. każdego rodzaju.
 

REGULUS?-system - grzejnik ścienny REGULUS?-system - grzejnik ścienny

fot.: grzejniki ścienne

 

 

Zalety

 

Materiały, z których wykonane są grzejniki - czyli miedź i aluminium, posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, co sprzyja łatwemu, intensywnemu rozprowadzeniu ciepła po całej konstrukcji grzejnika i wysokosprawnemu oddawaniu go do otoczenia; grzejniki cechuje odporność na korozję oraz bardzo mała pojemność wodna zapewniająca ekonomiczną pracę w nowoczesnych, sterowanych elektroniką systemach c.o.; mała bezwładność cieplna; mała waga grzejników - łatwy indywidualny montaż - również na płytach g-k; bardzo dobra sprawność, również przy niskiej temperaturze pracy instalacji (kotły kondensacyjne); nierdzewność - żywotność analogiczna jak instalacji z miedzi; wieloletnia gwarancja - 25 lat dla mikroklimatu mieszkań, biur itp., 10 lat dla basenów, myjni itp.

 

 

Charakterystyka

 

 • Rodzaje: boczno- lub dolnozasilane, wiszące lub stojące
 • Materiał: w całości miedź i aluminium
 • Typ osłony górnej: owalna – REGULUS®-system REGULLUS, płaska – REGULUS®-system SOLLARIUS
 • Konstrukcja: element grzejny, w którym przepływa woda, w postaci pakietu rur miedzianych połączonych pionowymi kolektorami, ich aluminiowe ożebrowanie tworzy przednią i tylną ścianę grzejnika i nagrzewając się od rur miedzianych oddaje ciepło do otoczenia poprzez promieniowanie i konwekcję
 • Wykończenie powierzchni: emalia proszkowa poliestrowo-epoksydowa utwardzana termicznie
 • Kolory: biały RAL 9003 lub dowolny kolor wg palety RAL, bezbarwny połysk lub półmatowy (naturalny metaliczny) w wersji REGULUS®-system METALLIC
 • Wyposażenie: odpowietrznik ręczny z obrotową wylewką; zawór termostatyczny (grzejniki dolnozasilane), nóżki lub wieszaki naścienne z akcesoriami do zamocowania
 • Ciśnienie robocze [MPa]: 1,5
 • Moc cieplna przy parametrach 75°C/65°C/20°C [W]: 190-4300
 • Pojemność wodna [l]: 0,13-1,55
 • Wymiary [cm]:
   - wysokość: 13,5-117,5
   - długość: 40-200
   - szerokość: 9
 • Masa [kg]: 1,6-15,5

 

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe: REGULUS®-system CANAL i REGULUS®-system CANAL VENT

 

Wprowadzony na rynek w 2005 r. system ogrzewania podłogowego kanałowego stanowi doskonałą alternatywę dla ogrzewania podłogowego płaszczyznowego, tzw. „podłogówki”.  Liniowy element grzejny schowany jest we wnęce w podłodze, umieszczonej wzdłuż zewnętrznych ścian, gdzie występują największe straty ciepła (przed wyjściem na taras, wzdłuż przeszkleń). Pracujący grzejnik wytwarza „kurtynę ciepłego powietrza”, nie tylko ogrzewa wnętrze ale też zabezpiecza przeszklenie przed zaparowaniem.
 

REGULUS?-system
fot.: ogrzewanie podłogowe kanałowe

 

 

Uniwersalne zastosowanie

 

Jako ogrzewanie samodzielne, również jako wspomaganie ogrzewania podłogowego, jako kurtyna ciepłego powietrza: duże przeszklenia, witryny, salony wystawiennicze, ogrody zimowe, drzwi tarasowe, balkonowe, przewiązki, wiatrołapy, hale przemysłowe itp.

 

 

Zalety

 

Grzejniki umieszczone w podłogowym kanale grzewczym nie ograniczają przestrzeni, to świetne rozwiązanie ze względów estetycznych. Ulokowane wzdłuż przeszkleń działają jak kurtyna ciepłego powietrza i chronią szyby przed  zaparowaniem. Atrakcyjne wzornictwo podestów ażurowych idealnie komponuje się zarówno z futurystycznymi, rustykalnymi jak i tradycyjnymi akcentami. Unikalny w skali europejskiej wyróżnik oferty REGULUS®-system - podest posezonowy to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu umieszczony w podłodze grzejnik kanałowy nie tylko jest chroniony przed zabrudzeniem po zakończonym sezonie grzewczym, ale jest też idealnym rozwiązaniem poprawiającym wygląd wnętrza - maskuje kanał grzewczy. Użytkownik wypełnia podest posezonowy materiałem z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób.  Dzięki wykorzystaniu wentylatora w ogrzewaniu podłogowym kanałowym można stosować zestawy kanałowe  mniejszej wielkości, a mniejsze zestawy łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych.
 

 REGULUS?-system - ogrzewanie podłogowe kanałoweREGULUS?-system - ogrzewanie podłogowe kanałowe

fot.: ogrzewanie podłogowe kanałowe

 

 

Charakterystyka

 

 • Podstawowe elementy składowe ogrzewania podłogowego kanałowego to:
 • grzejniki – wymienniki kanałowe
  wanna kanału – profile kanałów grzewczych – w różnych wielkościach
  podest kanału
  obramowanie podestu
  wentylator w wersji REGULUS®-system CANAL VENT
 • Konstrukcja: miedziano-aluminiowy element grzejny, budowa analogiczna jak grzejników ściennych REGULUS®-system: układ wodny – pakiet rur miedzianych, układ oddawania ciepła – lamelki aluminiowe trzykrotnie bardziej zagęszczone niż w grzejnikach ściennych
 • Rodzaje: REGULUS®-system CANAL – ogrzewanie podłogowe kanałowe z naturalną konwekcją i REGULUS®-system CANAL VENT – ogrzewanie podłogowe kanałowe z cyrkulacją wymuszoną wentylatorem
 • Wykończenie powierzchni: emalia proszkowa poliestrowo-epoksydowa utwardzana termicznie
 • Kolory: granatowy RAL 5008
 • Wyposażenie: zestaw montażowo-stabilizujący, odpowietrznik i komplet uszczelek fibrowych
 • Ciśnienie robocze [MPa]: 1,5
 • Wymiary [cm]: wysokość: 4,5-60,00, szerokość: 9-18, długość: 40-200
 • Waga [kg]: 0,80-7,80
 • Pojemność wodna [dm3]: 0,06-1,10
 • Ciśnienie robocze [MPa]: 1,5
 • Moc cieplna [W]: 150-180

   
Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Montaż grzejników aluminiowych - kiedy, dlaczego, gdzie i jak

Montaż grzejników aluminiowych - kiedy, dlaczego, gdzie i jak

Kiedy za oknami robi się coraz zimniej, to znak że nieubłagalnie zbliża się sezon... ¬ więcej...

 
E-kermi - program doboru grzejników

E-kermi - program doboru grzejników

Program doboru grzejników to bardzo przydatna platforma, dostępna za darmo... ¬ więcej...

 
Niezawodne sterowanie temperaturą Euroster - przegląd rozwiązań

Niezawodne sterowanie temperaturą Euroster - przegląd rozwiązań

Sterowanie temperaturą w budynku staje się proste jeśli posiadamy nowoczesne rozwiązania,... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

regulus

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj