kotły inteligentny budynek odkurzacze centralne wentylatory rury armatura klimatyzatory ogrzewanie alarmy led oświetlenie odwodnienia przydomowe oczyszczalnie podgrzewacze uzdatnianie wody wtyczki grzejniki ogrzewanie podłogowe kominki kolektory słoneczne pompy ciepła kominy
Płyny do instalacji Ergolid firmy Boryszew
Niezamarzające, specjalistyczne płyny przeznaczone do napełniania instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, grzewczych i solarnych Ergolid, to jednorodne wodne roztwory glikolu bez obcych wtrąceń posiadające w swoim składzie zestaw inhibitorów korozji zapewniających doskonałe własności przeciwkorozyjne, umożliwiające eksploatację instalacji w nienaruszonym stanie przez wiele lat, oraz biocydy zapobiegające rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za korozję mikrobiologiczną.
Ergolidy zapewniają prawidłową pracę instalacji w zakresie temperatur od -35 C do 106 C. Posiadają pozytywne opinie wydane przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Techniki Instalacyjnej INSTAL o właściwościach przeciwkorozyjnych w stosunku do materiałów metalowych występujących w instalacjach : stali węglowej, miedzi i aluminium. Płyny te zaleca się do stosowania w układach zasilanych z indywidualnych źródeł ciepła, a więc najczęściej spotykanych w domach jednorodzinnych, letniskowych, a także w obiektach użyteczności publicznej, szklarniach, chłodniach, kolektorach słonecznych itp.
Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew w swojej ofercie posiadają płyny do instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, tryskaczowych, solarnych i grzewczych Ergolid. Opierając się na tej samej bazie surowcowej (glikole) i wykorzystując właściwości samoregenerujące soli kwasów organicznych i środków biobójczych wyprodukowano medium przenoszące zimno i ciepło. O jego zastosowaniu można powiedzieć tylko to, że nie ma w tej chwili dziedziny gospodarki, gdzie nie znalazł by on zastosowania.

W chwili obecnej oferowane są dwa rodzaje płynów: Ergolid A na bazie glikolu etylenowego, oraz Ergolid Eko - propylenowego. Oba produkowane typy roztworów Ergolidu, oferowane są w różnych stężeniach glikolu, które odpowiadają temperaturom zamarzania -15°C, -20°C, -25°C oraz -35°C.
Produkty posiadają dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie czyli Aprobatę Techniczną oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny. W roku 2001 na Międzynarodowych Targach Poznańskich ERGOLID EKO zdobył Złoty Medal, w 2003 statuetkę Złotego Orbitala przyznana przez Instalatora Polskiego, a w 2004 wyróżnienie Medium przyznane przez miesięcznik Rynek Instalacyjny.
Właściwości fizyko-chemiczne Ergolid Eko -20°:

Glikol propylenowy stanowiący najistotniejszy składnik ERGOLIDU EKO znalazł się poza klasyfikacją toksyczności (wg. załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 21 sierpnia 1997 r. w sprawie substancji chemicznych stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia) oraz nie jest substancją niebezpieczną (załącznik nr 2 do w/w rozporządzenia) Dz.U.Nr.105, poz. 671.
Opracowanie: Redakcja Źródło: Boryszew, tel. 046 863 02 01 |
Reklama__________________________________________________________________________

![]() Ochrona przeciwoblodze- niowa zadaj pytanie |
|
![]() Systemy rynnowe zadaj pytanie |
![]() Ochrona przeciwoblodze- niowa zadaj pytanie |
![]() Ochrona przeciwoblodze- niowa zadaj pytanie |
Najnowsze zdjęcia:
![]() Marley systemy rynnowe |
![]() Scala systemy rynnowe |
![]() Gamrat systemy rynnowe |








