gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kompaktowe węzły cieplne Elektrotermex

aktualizacja: 17-02-2016, 13:45 – artykuł promocyjny


Węzły cieplne mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie dociera ciepło z sieci miejskiej, a odbiorcom zależy na wygodzie i niezawodności w odbiorze energii. Obecnie stosowane węzły cieplne to zespoły o niewielkich wymiarach i modułowej budowie, pozwalającej na dostosowanie do wymogów gabarytowych pomieszczenia, jak również umożliwiającej swobodny dostęp do elementów składowych. Kompaktowe wykonanie nadaje węzłom estetyczny wygląd i dużą funkcjonalność, dając wszystkim odbiorcom ciepła wygodę i komfort.

Nowoczesne, kompaktowe węzły cieplne są zespołami w pełni zautomatyzowanymi. Posiadają możliwość regulacji temperatury zarówno w zależności od warunków wewnętrznych jak też pogodowych, dając przy tym wymierne wyniki w oszczędnym gospodarowaniu ciepłem. Są urządzeniami niezawodnymi w zakresie dostawy energii, umożliwiającymi zmianę parametrów wg wymogów określonych warunkami lokalnymi i indywidualnymi wymaganiami klientów w układach:

  • instalacje centralnego ogrzewania,
  • instalacje centralnej ciepłej wody (c.w.u.),
  • instalacje wentylacji i klimatyzacji,
  • instalacje i urządzenia technologiczne.


Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWR

Węzeł cieplny pracuje w układzie równoległego połączenia wymiennika centralnego ogrzewania z wymiennikiem ciepłej wody. Układy centralnego ogrzewania i ciepłej wody funkcjonują niezależnie od siebie.

Przykłady:

ECWR 380 / 160 (CO / cwu)

ECWR 100 / 100


Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWS

Węzeł cieplny pracuje w układzie szeregowo-równoległego połączenia układu centralnego ogrzewania z układem przygotowania ciepłej wody użytkowej.
W układzie klasycznym woda sieciowa z powrotu wymiennika centralnego ogrzewania kierowana jest na wymiennik 1o ciepłej wody. W przypadku dużej dysproporcji mocy między centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą stosujemy regulację 1o i 2o przy zastosowaniu zaworu 3-drogowego lub ogranicznika przepływu wody sieciowej na 1o ciepłej wody.

Przykłady:

ECWS 310 / 260

ECWS 140 / 100


Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWG

Typ węzła cieplnego bazujący na wymienniku głównym, z którego zasilana jest instalacja c.o. i wymiennik wtórny podgrzewający c.w.u. Zaproponowany układ zapewnia wysoki komfort cieplny użytkowników, przy mniejszych kosztach stałych za zamówioną energię cieplną. Odpowiednio dobrana i zaprogramowana automatyka ogranicza przepływ maksymalny wody sieciowej, poprzez ogrzewanie ciepłej wody kosztem chwilowych obniżeń temperatury w instalacji centralnego ogrzewania.

Przykład:

ECWG 310 / 260


Jednofunkcyjny węzeł cieplny C.O. i C.W. typu EC

Jest to jednofunkcyjny węzeł cieplny pracujący tylko na potrzeby układu centralnego ogrzewania zapewniający komfort cieplny dzięki regulacji temperatury wody w instalacji centralnego ogrzewania zgodnie z zaprogramowaną charakterystyką.

Przykłady:

EC 700

EC 100


Węzły grupowe (stacje cieplne)

Węzły tego typu montowane są najczęściej w miejsce likwidowanych lokalnych kotłowni opalanych węglem i emitujących duże ilości szkodliwych substancji. Firma nasza realizuje tego typu obiekty "pod klucz" tzn. od projektu technicznego poprzez roboty technologiczne i budowlane, kończąc na uruchomieniu i przekazaniu dla użytkownika. Węzły tego typu pracują w układzie szeregowo-równoległym centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Uzyskujemy dzięki temu mniejszy przepływ wody sieciowej i lepsze schłodzenie powrotu.

Przykłady:

Browar Warka

Biurowiec MARS w Warszawie


Każdy duży węzeł cieplny jest wykonywany na podstawie jednostkowego projektu technologicznego i konstrukcyjnego. Wykonanie "na miarę" daje gwarancję, że można go dopasować do każdego pomieszczenia oraz do rozmaitych parametrów sieci cieplnej i instalacji. Wykonanie na hali produkcyjnej przez doświadczoną załogę przyspiesza montaż węzła cieplnego i pozwala na obniżenie ceny. 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Elektrotermex Sp. z o.o.


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet