Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory GMT- MOBIL

aktualizacja: 18-09-2020, 08:51 – artykuł promocyjny


Dynamiczny rozwój technologiczny to znak naszych czasów. Świat zmienił się nie do poznania, a ostatnie trzydzieści lat najlepiej obrazuje ogrom zmian. To, co jeszcze do niedawna było niedostępne, dziś spotykamy w każdym domu. W nasze codzienne życie wkroczyły smartphony i komputery, a producenci wciąż oferują nam nowe innowacje. Są też jednak rozwiązania, które trwają niezmienne, a tylko ich oblicze zostaje dostosowane do wymogów nowych czasów. Tak jest w przypadku serii wentylatorów promieniowych GMT, które zajmują zaszczytne miejsce w bogatej gamie urządzeń produkowanych przez Venture Industries. Typoszereg ten obecny jest w ofercie od samego początku istnienia firmy. To już niemal legenda, która dzięki kolejnym modyfikacjom z powodzeniem utrzymuje pozycję wśród najlepiej sprzedawanych artykułów.

Wentylatory GMT- MOBIL

Sukces urządzeń tkwi w prostej budowie, połączeniu rozmaitych konfiguracji oraz wszechstronnym zastosowaniu urządzeń z typoszeregu. Jedną z wersji, której warto przyjrzeć się bliżej jest GMT-MOBILE. Seria obejmuje produkty zamontowane na mobilnym statywie, co umożliwia sprawne przemieszczanie jednostki bez konieczności podnoszenia maszyny przez Użytkownika.

 

Typoszereg GMT- MOBIL

 

Produkcja urządzeń objęta jest Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym m.in. z ISO 9001:2015 i 14001:2015 oraz normą potwierdzającą wysoki standard spawów wykonanych w fabryce Venture Industries - PN-EN ISO 3834-3:2007. Do GMT MOBILE zaprojektowano obudowy spawane z wysokogatunkowej blachy stalowej, zabezpieczonej dodatkowo powłoką malarską - standardowo niebieską farbą proszkową (RAL 5010). Na życzenie klienta istnieje możliwość wyboru innego koloru obudowy z palety RAL.

 

W zależności od mocy wentylatora, realizowany jest w oparciu o silniki jedno lub trójfazowe. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowanie napędu na niestandardowe napięcie i częstotliwość zasilania. Szeroki wybór silników spełniających światowe normy, determinuje export GMT-MOBILE również poza kraje europejskie.


Ze względu na masę urządzenia i możliwość zastosowania w transporcie powietrza zanieczyszczonego – seria została wyposażona w lekkie wirniki z prostymi łopatkami, odlewane ze stopu aluminium. Tym samym urządzenia otrzymały dodatkowe zastosowanie - mogą transportować zanieczyszczone powietrze bez ryzyka uszkodzenia jednostki. Wentylatory doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką drewna, tworzyw sztucznych. Wszędzie tam, gdzie podczas procesu produkcyjnego powstają wióry, trociny lub granulaty. GMT MOBILE można zaliczyć do maszyn wielozadaniowych - z  powodzeniem realizują zarówno funkcję wywiewu jak i nawiewu. Pracują w charakterze odciągów spalin i dymów spawalniczych, przy przewietrzaniu zbiorników i pomieszczeń oraz hal. Sprawdzają się w szybkim napowietrzaniu czy chłodzeniu stref produkcyjnych. Znajdują zastosowanie w miejscach potrzebujących osuszenia, gdzie konieczne jest zwiększenie cyrkulacji. Dostarczają powietrze do miejsc, w których nie ma wentylacji - takich jak studzienki kanalizacyjne, kanały w warsztatach samochodowych i stacjach diagnostycznych.

 

W celu ułatwienia transportu w trudnych warunkach, przy nierównym terenie, po piachu lub po schodach – seria została wyposażona w stosunkowo duże koła o średnicy 20cm, oraz regulowany uchwyt (3 pozycje, w zależności od wzrostu operatora). Wentylatory standardowo dostarczane do Klientów z wyposażeniem umożliwiającym natychmiastową pracę (wystarczy podpięcie urządzenia do prądu). Znormalizowanie średnicy wlotu i wylotu pozwala na podłączanie akcesoriów takich jak przewody, czy ssawki. Obydwa króćce zaprojektowano w identycznych wymiarach, tak aby Użytkownik mógł korzystać z tego samego osprzętu zarówno przy funkcji nawiewu jak i wywiewu.


Pierwowzorem GMT MOBILE pod względem konstrukcyjnym był zestaw ZWP, czyli wentylator GMT zamocowany na statywie. Przez długie lata urządzenia z serii ZWP z powodzeniem były używane w zakresie zastosowań opisanych dla GMT-MOBILE. ZWP to również zestaw gotowy do natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Urządzenia stosowane w rozwiązaniach, gdzie transport wentylatorów jest konieczny, ale nieuciążliwy, stąd ZWP często są wykorzystywane do utrzymania różnego rodzaju konstrukcji pneumatycznych.

Zestaw ZWP - wentylator GMT zamocowany na statywieZestaw ZWP - wentylator GMT zamocowany na statywie z osprzętem

Wentylatory GMT-MOBILE i ZWP są produkowane w sześciu wielkościach. Wydajność maksymalna urządzeń sięga do 3 500 m3/h. Dzięki swojej konstrukcji wentylatory mogą transportować medium o temperaturze do 80oC, przy temperaturze otoczenia silnika od -20 do 40oC.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań wentylacyjnych, jednak powyższe dane dowodzą, że wersje mobilne GMT to urządzenia z przyszłością. Sekretem wentylatorów jest wielofunkcyjność, jakość oraz możliwość dostosowania produktu końcowego do indywidualnych wymagań Użytkownika. 

Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomośćPartnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet