Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

aktualizacja: 29-06-2020, 09:50 – artykuł promocyjny


Decydując się na rekuperację w momencie planowania budowy, możemy skorzystać podwójnie. Oprócz bardzo wydajnej, skutecznej i ekonomicznej wentylacji, będziemy mogli wykonać również mniej pętli ogrzewania płaszczyznowego lub wybrać grzejniki o mniejszej mocy. Dom z rekuperacją ma dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło, a to oznacza kolejne oszczędności przy wyborze sposobu ogrzewania.

 

Rekuperacja z pompą ciepła - to się opłaci

 

Najbardziej optymalny jest wariant połączenia rekuperacji z pompą ciepła. Oszczędności inwestycyjne mogą sięgnąć nawet 15 tys. złotych jeśli zyski energetyczne z rekuperacji zostaną uwzględnione na etapie projektowania.

Dobierając system grzewczy do domu z wentylacją grawitacyjną, musieliśmy uwzględnić spore straty ciepła, rekompensowane właśnie przez większą moc kotła. Przy rekuperacji tych strat nie ma, zatem powinniśmy postawić na zaoptymalizowany system grzewczy.

 

Ogrzewanie domu z rekuperacją jest dużo tańsze.

 

Synergia pracy systemu rekuperacji oraz systemu grzewczego polega na doborze odpowiedniego rodzaju i mocy pompy ciepła do domu z rekuperacją, z czego wynika:

  • redukcja dolnego źródła dla pompy uwzględniająca zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło
  • zmniejszenie długości i rozstawów pętli ogrzewania płaszczyznowego w związku z obniżonym zapotrzebowaniem budynku na energię cieplną
  • optymalizacja wielkości innych odbiorników ciepła w domu, m.in. grzejników

Ogrzewanie domu z rekuperacją jest dużo tańsze

Pompa ciepła do niższej konsumpcji energetycznej budynku jest tańsza. Oszczędzamy zatem na zakupie urządzenia. Mniejsza ilość pętli grzewczych to także mniej zużytego materiału i kolejne oszczędności na etapie realizacji inwestycji.

Ogrzewanie domu z rekuperacją jest dużo tańsze

System wentylacyjny w połączeniu z instalacją pompy ciepła przyniesie największe korzyści, jeśli zostanie uwzględniony już w projekcie grzewczym domu. Pozwoli to na wykorzystanie wszystkich zalet posiadania rekuperacji.
 

 

Mniejsze zapotrzebowanie domu na energię cieplną ma również ekologiczne przełożenie.

 

Przede wszystkim produkujemy mniej szkodliwych spalin. Nasz dom jest przyjazny dla środowiska, a my mamy więcej czasu dla siebie. Brak konieczności przygotowywania i gromadzenia opału jest również z korzyścią dla naszego domu - nie zajmuje cennego miejsca, nie powoduje dodatkowego bałaganu. Decydując się na dom z rekuperacją i pompą ciepła możemy cieszyć się bezproblemową obsługą.   

 

Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami dotyczącymi dostosowania systemu grzewczego opartego na pompie ciepła w domu z rekuperacją, wypełnij formularz zapytanie ofertowe
 

Kontakt w sprawie montażu rekuperacji:

Roha Group Sp. z o.o.
Infolinia 603 446 366
www: www.rekuperatory.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Decydując się na rekuperację w momencie planowania budowy, możemy skorzystać podwójnie.... ¬ więcej...

 
Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr służy do uzdatniania powietrza, jednak na rynku mamy różne rodzaje... ¬ więcej...

 
Jak działa rekuperator wewnątrzścienny KELLER HRU-WALL?

Jak działa rekuperator wewnątrzścienny KELLER HRU-WALL?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest instalacją niesprawiającą większych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet