gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

aktualizacja: 19-05-2020, 09:06 – artykuł promocyjny


Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie rozwiązań ukierunkowanych na zatrzymaniu lub ograniczeniu rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Problem ten dotyczy całego świata i ma on charakter rozwoju zarówno nowych technologii, jak i systemów zarządzania.


Aktywne sposoby radzenia sobie z ryzykiem zakażenia obejmują działania prewencyjne takie jak:

  • zwiększanie przepływów powietrza zewnętrznego powodujące efekt rozcieńczania powietrza,
  • unikanie mieszania powietrza powrotnego z różnych pomieszczeń,
  • utrzymywanie wilgotności otoczenia na poziomie powyżej 40%.

 

Istnieją jednak rozwiązania, które jeszcze bardziej ograniczają rozprzestrzenianie się tego typu wirusów, gwarantując optymalne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach.

 

Zwykły klimakonwektor wykorzystuje recyrkulację powietrza. Obecnie nie wykazano podniesionego ryzyka dla takich systemów, nie minej jednak warto zwiększyć swoje bezpieczeństwo i za sprawą prostych urządzeń wyposażyć je w dodatkową funkcję sanityzacji. W tej roli sprawdzają się lampy UV o działaniu fotokatalitycznym. Przy ich pomocy klimakonwektor może aktywnie przeciwdziałać zakażeniu.

 

Klimakonwektor z systemem oczyszczania powietrza

 

Nowe realia oraz powstałe potrzeby rynku przyczyniły się do opracowania przez firmę Aermec nowej serii klimakonwektorów FCZ_H i FCZI_H z nowoczesnym systemem oczyszczania powietrza opartym na fotokatalitycznej lampie zwalczającej drobnoustroje.
 

Nowa seria FCZ_H to ulepszona wersja już istniejących modeli FCZ będących jednym z flagowych klimakonwektorów Aermec. Producent wykorzystał znakomite cechy tej serii (cicha praca, niezawodność, niskie zużycie energii elektrycznej i elegancki wygląd) i rozbudował je o nowe związane z funkcją sanityzacji możliwą dzięki zintegrowanemu systemowi fotokatalitycznemu.

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

 

Wirusy i bakterie w powietrzu występują w sposób naturalny, a kontrolowanie ich ilości ma na celu ochronę ludzi przebywających w pomieszczeniu. Najczęściej dokonuje się tego poprzez:
 

  • wychwytywanie
  • usuwanie
  • inaktywacja


Wychwytywanie mikroorganizmów przez systemy filtrujące wymaga zastosowania odpowiednich komponentów dedykowanych do bardzo małych rozmiarów - w przypadku wirusów są to mikrony lub dziesiąte części mikrona. W standardowych klimakonwektorach nie mamy takich precyzyjnych systemów, a nawet jeśli się zdarzają, to nie pełnią one funkcji związanej z usuwaniem mikroorganizmów, które pozostają żywe.

 

Fotokataliza i promieniowanie

 

Lampa w klimakonwektorach FCZ_H do zwalczania drobnoustrojów wykorzystuje zjawisko fotokatalizy i promieniowania. Metoda ta zapewnia unieszkodliwienie wirusów, pleśni, bakterii itp. i jest najskuteczniejsza w przypadku układów z odbiornikami.


Lampa UVC (o długości fali 220-300 nm) naświetla powierzchnię pokrytą dwutlenkiem tytanu (TiO2) – substancją, która wyzwala silną jonizację pary wodnej w powietrzu z wytwarzaniem jonów OH- i H3O+ oraz cząsteczek H2O2, które atakują mikroorganizmy i inaktywują je, niszcząc ich DNA, a także rozbijają inne szkodliwe molekuły.

Klimakonwektor z systemem oczyszczania

Wymiary nebulizatorów, które mogą stać się siedliskiem ogromnej ilości wirusów, w tym COVID 19, wynoszą od 80 Nm do 160 Nm (średnio 0,1 mikrona).


Przy użyciu tradycyjnych filtrów są one trudne do wychwycenia. Wykazują jednak dużą wrażliwość na działanie urządzenia fotokatalitycznego, takiego jak występuje w klimakonwektorze FCZ_H, co przekłada się na znaczące zredukowanie obecności wirusów w powietrzu. Sama praca klimakonwektora nie jest oczywiście w stanie całkowicie wyeliminować drobnoustrojów, bakterii i wirusów, a tym samym osiągnięcie pełnej jałowości pomieszczenia, ale unieszkodliwienie dużej części wirusów oznacza znaczne zmniejszenie narażenia na zakażenie.
 

System jest całkowicie bezpieczny i nie ma wpływu na osoby przebywające w pomieszczeniu. Efekt jonizacji przebiega lokalnie i dotyczy tylko powietrza  przepływającego przez klimakonwektor. Samo promieniowanie emitowane przez lampę UVC nie wydostaje się poza urządzenie.

Seria FCZ_H jest dostępna zarówno w wersji z silnikiem on-off, jak i inwerterowym, w wersji pionowej i poziomej, z możliwością montażu na ścianie, na suficie lub kanałowego. Ostatnia wymieniona wersja może być również wyposażona w silnik o powiększonym sprężu. Wydajność chłodnicza klimakonwektora wynosi od 0,8 do 8,6 kW, a wydajność grzewcza – od 2 do 17,1 kW.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Aermec Polska Sp. z o.o.
tel. (+48) 22 642 12 68
www: www.aermec.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus