oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Technologia CIRCADIAN - wszystko, co powinieneś wiedzieć o zdrowym oświetleniu

aktualizacja: 19-05-2020, 05:55 – artykuł promocyjny


Do czasu wynalezienia sztucznego oświetlenia to słońce decydowało o codziennych czynnościach, budząc nas swoim wschodem i skłaniając do odpoczynku wraz z zachodem. Zrozumienie wpływu światła na człowieka i jego samopoczucie pozwala projektować przyjazne, energooszczędne rozwiązania oświetleniowe inspirowane zarówno współczesną nauką, jak i samą naturą – takie jak technologia CIRCADIAN od ES-SYSTEM.

 

Światło dla człowieka

 

Spędzanie większości dnia w pomieszczeniach o ograniczonym dostępie do światła dziennego zaburza w organizmie proces produkcji melatoniny. Przez to narażeni jesteśmy na wiele negatywnych skutków, takich jak brak koncentracji, zły nastrój, senność, zmęczenie, a nawet depresja. Dlatego idea Human Centric Lighting to człowieka i jego potrzeby stawia w centrum projektowania.

 Jak działa technologia CIRCADIAN?

Aby zminimalizować negatywne skutki zaburzonego rytmu dobowego, ES-SYSTEM wprowadził do oferty całą gamę opraw wyposażonych w technologię CIRCADIAN zgodną z koncepcją HCL. Skuteczność tego innowacyjnego rozwiązania opiera się na rzetelnych badaniach naukowych. Ściśle współpracujemy z ośrodkami badawczymi analizującymi wpływ światła na człowieka. Dr Katharina Wulff z Instytutu Chronobiologii i Snu Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii opisała jedną z naszych opraw wyposażoną w system CIRCADIAN jako produkt najbardziej zaawansowany technologicznie.

 

Jak działa technologia CIRCADIAN?

 

 Jak działa technologia CIRCADIAN?

Białe światło (4000 K) wzbogaciliśmy niebieską wiązką o ściśle określonych długościach fal. Zmieszanie temperatury barwowej z niebieskim strumieniem blokuje proces uwalniania melatoniny, pobudza, wspomaga koncentrację i kreatywność. Natomiast ciepłe, żółte światło odpręża organizm i ułatwia zasypianie. Oprawy wyposażone w technologię CIRCADIAN doskonale sprawdzają się w biurach, szkołach, salach wykładowych, konferencyjnych, a także szpitalach, domach spokojnej starości i mieszkaniach.

 Jak działa technologia CIRCADIAN?

Projektowanie oświetlenia zgodnego z rytmem dobowym różni się zasadniczo od standardowego. Tradycyjne podejście koncentruje się przede wszystkim na widoczności, minimalizacji efektu olśnienia, równomierności oświetlenia, dobrym oddawaniu barwy oraz bezpieczeństwie fotobiologicznym. W oświetleniu zgodnym z ideą HCL ważne są natężenie światła, jakość i skład widma światła oraz czas ekspozycji. Optymalne warunki można osiągnąć dzięki najwyższej jakości oprawom oświetleniowym od zaufanego producenta.

OPPOSITE CIRCADIAN

OPPOSITE CIRCADIANOPPOSITE CIRCADIAN

Ten specjalistyczny system opraw wspierających dobowy rytm aktywności człowieka zapewnia najwyższy komfort widzenia podczas długiej pracy biurowej. Kasetonowa oprawa premium o niskim poziomie olśnienia UGR<19 i nietypowym zastrzeżonym wzornictwie sprawdzi się także w innych nowoczesnych przestrzeniach. Dyfuzor mikropryzmatyczny ogranicza olśnienie, a opalizowany rozprasza światło równomiernie na całej powierzchni.

 

LUNA CIRCADIAN

LUNA CIRCADIANLUNA CIRCADIAN

To oprawa idealna zarówno jako oświetlenie podstawowe, jak i dekoracyjne dzięki możliwości nadruku barwnych wzorów. System pozwala na płynną regulację temperatury barwowej oraz dostosowanie kształtu, rozmiaru, koloru i mocy do oświetlanej przestrzeni. Największą zaletą oprawy jest dyfuzor z równomiernie rozświetlonej, w pełni bezpiecznej, elastycznej oraz odpornej na odkształcenia i wilgoć termonapinalnej błony z PVC. Ma ona właściwości ograniczające olśnienie, pozwalające na instalację w biurach. Oprawa dostępna w wersji nastropowej lub zwieszanej z regulacją wysokości zawieszenia.
 

FX65 MP CIRCADIAN

FX65 MP CIRCADIANFX65 MP CIRCADIAN

Wysoki strumień świetlny, możliwy rozsył pośredni i lekka forma czynią tę oprawę idealną do wysokich pomieszczeń biurowych i obiektów handlowych. Trójwarstwowy dyfuzor mikropryzmatyczny równomiernie rozprasza światło i ogranicza olśnienie. Dodatkowo łatwy montaż, regulacja rozstawu zwieszaków, możliwość dostosowania długości i koloru struktury do projektu oraz systemowe akcesoria pozwalają na tworzenie oryginalnych aranżacji świetlnych.
 

Więcej dowiesz się na www.essystem.pl

Kontakt w sprawie produktów:

ES-SYSTEM
tel. +48 12 656 36 33, +48 12 295 80 00
www: www.essystem.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oświetlenie dezynfekcyjne HSK UV-Care

Oświetlenie dezynfekcyjne HSK UV-Care

Ultrafiolet od wielu dekad jest uznaną metodą dezynfekcji. Teraz jednak, w obliczu... ¬ więcej...

 
Przemysłowe oprawy oświetleniowe I-Valo

Przemysłowe oprawy oświetleniowe I-Valo

Oprawy oświetleniowe przemysłowe firmy I-Valo skonstruowano ze szczególnym... ¬ więcej...

 
Kompaktowa oprawa DANI od I-Valo

Kompaktowa oprawa DANI od I-Valo

DANI to kompaktowa oprawa LED z aluminiową ramą do celów oświetlenia ogólnego,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet