Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Komfovent VERSO Pro 2 - centrale wentylacyjne wyznaczające nowe standardy

aktualizacja: 13-03-2020, 08:07 – artykuł promocyjny


Innowacyjne podzespoły i najwyższej jakości automatyka, obudowa opracowana z dbałością o każdy szczegół oraz z możliwie najlepszymi parametrami. Te cechy przekładają się na nowy standard, który wyznacza trendy dla całej branży HVAC, a które są już faktem w centralach Komfovent VERSO Pro 2.


 

Obudowa – najwyższe możliwe parametry

 

Przede wszystkim rewolucję przeszła obudowa urządzenia osiągając obecnie parametry T2, TB1, L1, D1. Co to oznacza i na co w praktyce się przekłada?

Komfovent VERSO Pro 2 - nowe standardy na rynku central wentylacyjnych w PolsceKomfovent VERSO Pro 2 - nowe standardy na rynku central wentylacyjnych w Polsce

Klasa przenikania ciepła (zgodnie z PN-EN:1886) to dla nowej serii Komfovent VERSO PRO 2 – parametr o wartości Komfovent VERSO Pro 2 - nowe standardy na rynku central wentylacyjnych w PolsceT2. Jest to możliwe dzięki zmianie konstrukcji centrali wentylacyjnej oraz zwiększeniu grubości izolacji, z obecnie stosowanych 45mm w typoszeregu VERSO Pro 1 do aż 70mm w VERSO Pro 2. Materiałem izolacyjnym jest niepalna wełna mineralna o współczynniku przenikania ciepła λ=0,036 W/(m2K), co w połączeniu z zaawansowaną konstrukcją i grubością obudowy urządzenia daje wynik o 30% lepszy niż obecnie stosowane rozwiązania.

 

To i sam sposób wykonania obudowy – konstrukcja stosowana w centralach VERSO Pro 2 jest samonośna – Komfovent VERSO Pro 2 - nowe standardy na rynku central wentylacyjnych w Polscesprawia, że zniwelowane zostały mostki termiczne. W praktyce oznacza to, że z dotychczasowej średnio-rynkowej klasy TB3 uzyskano klasę TB1 (zgodnie z PN-EN:1886) – najwyższą dostępną na rynku. Z perspektywy użytkownika końcowego to z kolei sprawi, że zużycie energii w centrali VERSO Pro 2 będzie znacznie niższe - powietrze po przejściu przez centralę wentylacyjną nie będzie tak bardzo wychłodzone w sezonie grzewczym, lub przegrzane w sezonie zimowym.

 

Kolejną istotną innowacją jest przebudowanie drzwi rewizyjnych. W centralach VERSO Pro 2 zastosowano system podwójnych uszczelek. Dzięki temu otrzymano najwyższą klasę przecieków L1. W praktyce oznacza to, że przy podciśnieniu (-400Pa) przecieki wynoszą ~0,05 dm3/(s·m2), a przy nadciśnieniu (+700Pa) jedynie ~0,09 dm3/(s·m2).

 

Jedną z najistotniejszych cech, na które zwraca uwagę każdy użytkownik centrali wentylacyjnej to hałas, jaki generuje urządzenie. Dzięki opisanym powyżej cechom zdolność tłumienia obudowy jest o około 25% lepsza niż w przypadku obecnie stosowanych rozwiązań. W praktyce przekłada się to na niższy o około 10dB hałas odbierany przez użytkowników.

 

Wisienką na torcie jest stosowanie najwyższej jakości klamek i zawiasów. Element często bagatelizowany, a w praktyce przekładający się zarówno na bezpieczeństwo jak i komfort użytkowników i wykonawców urządzeń.

 

Ci pierwsi mają pewność, że nikt niepowołany nie będzie w stanie dostać się do centrali wentylacyjnej. Ci drudzy Komfovent VERSO Pro 2 - nowe standardy na rynku central wentylacyjnych w Polscemogą pracować przy centrali bez obaw. W praktyce, nie mają problemu z otwieraniem zamarzniętych drzwi – specjalny materiał z którego wykonano zawiasy i klamki nie zamarza. Ponadto drzwi zamknięte są z większą siłą, a dzięki systemowi wyrównywania ciśnienia przed otwarciem drzwi Serwisant nie jest narażony na niebezpieczeństwo bycia uderzonym przez drzwi podczas pracy centrali.

 

Kolejną zmianą, którą wprowadza Komfovent w typoszeregu VERSO Pro 2 jest nowa obudowa dla zintegrowanej automatyki. Od teraz dostęp do płyty głównej nie wymaga otwierania całego urządzenia – wystarczy zdjąć specjalny panel na froncie centrali, a dostęp do płyty głównej zostaje zapewniony. To znacząco ułatwia zarówno montaż  skracając czas jego trwania, ale także ułatwia prace przy serwisie konserwacyjnym centrali.

 

Podzespoły i automatyka – sprawdzone rozwiązania z najwyższej półki

 

W typoszeregu VERSO Pro 2 do dyspozycji użytkownika oddano oprócz silników EC klasy IE5 Ultra Premium, najnowszej generacji silniki wentylatorów typu PM (z magnesem stałym), charakteryzujące się klasą wydajności energetycznej IE5 Ultra Premium, a także bardzo wysoką sprawnością sięgającą nawet 93%. Z kolei zintegrowane z silnikiem falowniki otrzymały obudowę o klasie szczelności IP 54.

 

Najważniejszą innowacją są jednak najnowszej generacji wirniki ZA bluefin. Wirniki te charakteryzują się wyższą dopuszczalną temperaturą pracy (nowe wirniki mogą pracować do 50ºC, podczas gdy poprzednia generacja jedynie do 45oC), a co najważniejsze ich sprawność jest wyższa o niemal 15% i osiąga wartość nawet 74%.

Centrala wentylacyjna KOMFOVENT VERSO Pro 2 od VENTIA Najciekawszym Produktem 2020 r.!Centrala wentylacyjna KOMFOVENT VERSO Pro 2 od VENTIA Najciekawszym Produktem 2020 r.!Centrala wentylacyjna KOMFOVENT VERSO Pro 2 od VENTIA Najciekawszym Produktem 2020 r.!

Centrale są kontrolowane przez jeden z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych systemów sterowania na rynku – autorską automatykę Komfovent typu C5. W pełni zintegrowana i okablowana w fabryce daje możliwość regulacji wszystkich parametrów pracy. Ponadto dzięki zastosowaniu protokołów Modbus i Bacnet centrale Komfovent w standardowym wykonaniu mogą być podłączone pod istniejący system zdalnego zarządzania budynkiem (BMS). System ten jest dobrze znany użytkownikom, sprawdzony i niezawodny.

 

Podsumowanie

Komfovent VERSO Pro 2 po wdrożeniu wszystkich rozwiązań pozwoli na dobór 1,6 miliona wariantów Moduły do projektowania centrali Komfovent Pro 2projektowych. Może więc okazać się najbardziej wszechstronnym urządzeniem na rynku i co za tym idzie zdecydowanym faworytem projektantów instalacji HVAC. Komfovent wprowadzając na rynek VERSO PRO 2 zdecydowanie rozbudził apetyty zarówno projektantów instalacji jak i wykonawców. Patrząc po parametrach urządzenia oraz zastosowanych komponentach nie można oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z jakościową rewolucją i wyznaczeniem nowych, wyśrubowanych standardów rynkowych. Gorąco więc zachęcamy do poznania centrali Komfovent VERSO PRO 2 i jej możliwości.  

 

Kontakt w sprawie produktów:

Ventia Sp. z o.o.
tel. (+48 22) 841 11 65
www: www.ventia.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Dom z rekuperacją - jaki system grzewczy najlepszy

Decydując się na rekuperację w momencie planowania budowy, możemy skorzystać podwójnie.... ¬ więcej...

 
Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr elektrostatyczny - jak działa

Filtr służy do uzdatniania powietrza, jednak na rynku mamy różne rodzaje... ¬ więcej...

 
Jak działa rekuperator wewnątrzścienny KELLER HRU-WALL?

Jak działa rekuperator wewnątrzścienny KELLER HRU-WALL?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest instalacją niesprawiającą większych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet