gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

aktualizacja: 06-03-2020, 12:04 – artykuł promocyjny


Nowość w gamie AFRISO to rozwiązanie do podłączenia instalacji grzejnikowej z instalacją ogrzewania podłogowego przy zastosowaniu źródła ciepła w postaci kotła kondensacyjnego.


Grupy pompowe wraz z przystosowanymi do nich rozdzielaczami zdobyły uznanie wielu instalatorów. Co stoi za popularnością tego rozwiązania? Instalatorzy cenią swój czas, natomiast inwestorzy skłonni są zapłacić więcej, aby uzyskać sprawdzone oraz estetyczne rozwiązania wyższej jakości. Zaletami wykorzystywania grup pompowych z rozdzielaczami są: szybkość montażu, bezproblemowa obsługa i niezawodność.

AFRISO PrimoBox ACB 910 - 80 procent kotłowni w jednej szafce

Często spotykanym rodzajem instalacji jest instalacja grzewcza ze źródłem ciepła w postaci gazowego kotła kondensacyjnego. Instalacja składa się z dwóch obiegów grzewczych: dominującego obiegu ogrzewania podłogowego i prostego obiegu instalacji grzejnikowej. Za przygotowanie c.w.u. odpowiedzialny jest kocioł kondensacyjny. Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla tej instalacji, biorąc pod uwagę kompaktowość i estetykę?


Oczywistą odpowiedzią są grupy pompowe. Grupy te wyposażone są w armaturę, która wydatnie zwiększy wygodę codziennej eksploatacji. Montaż grup pompowych nie jest czasochłonny. Co podkreśla wielu inwestorów i instalatorów, grupy pompowe odznaczają się estetycznym wyglądem. Jak wyglądałaby instalacja na omawianym przykładzie? Niezbędne byłoby wykorzystanie dwóch grup pompowych. Pierwsza z zainstalowanym zaworem mieszającym na potrzeby instalacji ogrzewania podłogowego, druga bez mieszania, czyli tzw. przewałowa. Niezbędna będzie obecność rozdzielacza – rekomendowanym rozwiązaniem jest instalacja sprzęgła hydraulicznego.

 

80% kotłowni w jednej szafce!


Czy można wykonać tego typu instalację w bardziej kompaktowej i estetycznej formie? Możliwe jest wykonanie instalacji w krótszym czasie, stosując rozwiązania, które odpowiadają inwestorom cenowo, a równocześnie wspierają kocioł w kondensacji – co pozwala na dodatkowe oszczędności dla klienta?
 

Odpowiedzią na te pytania jest nowy produkt w gamie AFRISO. Zestawy mieszające do kotłów kondensacyjnych PrimoBox ACB 910 są zamknięte w estetycznej szafce o wymiarach 45x40 cm. Jest to zestaw hydrauliczny służący do zarządzania dwoma strefami ogrzewania o różnych temperaturach zasilania, w której jeden z obiegów jest bezpośredni, natomiast na drugim temperatura obniżana jest na zaworze mieszającym. Poprzez wykorzystanie specjalnego zaworu mieszającego można zyskać korzyść w postaci zwiększenia różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem do kotła gazowego. Przy identycznej temperaturze zasilania, uzyskuje się niższą temperaturę powrotu do kotła. Wspomagane jest zjawisko kondensacji spalin, co skutkuje pomocą w odzysku „darmowego” ciepła.

AFRISO PrimoBox ACB 910 - 80 procent kotłowni w jednej szafce

Zestawy mieszające PrimoBox ACB 910 można ocenić jako znaczący krok w kierunku wykonywania schludnych mini-kotłowni skonstruowanych w oparciu o gotowe elementy. Stosując zestaw PrimoBox ACB 910 zapewnia się miniaturyzację instalacji razem z jednoczesnym zmaksymalizowaniem potencjału kotła do odzysku ciepła z kondensacji pary wodnej obecnej w spalinach. Wskutek tego zwiększona jest średnia sezonowa sprawność, z jaką pracuje kocioł. Dzięki kompaktowym wymiarom, szafka PrimoBox ACB 910 zmieści się pod kotłem gazowym, gdziekolwiek planuje się jego lokalizację.

 

Zobacz więcej na >> www.primobox.afriso.pl

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem w łazience?

Multilux 4-F, nowość w ofercie IMI Hydronic Engineering, to unikalny,... ¬ więcej...

 
AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

Nowość w gamie AFRISO to rozwiązanie do podłączenia instalacji grzejnikowej z... ¬ więcej...

 
Rozdzielacz podłogowy - dobór, montaż, rodzaje

Rozdzielacz podłogowy - dobór, montaż, rodzaje

Ogrzewanie podłogowe jest funkcjonalnym systemem, szczególnie w domach o dużej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet