gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Powietrzna pompa ciepła - czy warto?

aktualizacja: 26-02-2020, 11:12 – artykuł promocyjny


Każdy inwestor w kwestii urządzeń i technologii chciałby wybrać najkorzystniejszą propozycję. Jednak dostępność na rynku różnych rodzajów urządzeń jest tak szeroka, że wybór może nie być oczywisty. Nowoczesne powietrzne pompy ciepła mimo wielu zachęcających zalet, nadal budzą wątpliwości. Warto się przekonać, że są to sprawdzone systemy, z pewnością warte zakupu.
 

Powietrzna pompa ciepła jest niezależna od rynkowych cen nośników energii, które stale się zmieniają (np. cena gazu). Nawet 80% energii, którą wykorzystuje urządzenie, pochodzi ze źródeł odnawialnych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Niskie koszty eksploatacji i brak negatywnego wpływu na środowisko to nie jedyne zalety powietrznych pomp ciepła.

Pompa ciepła

 

Bezproblemowy montaż

 

Moduł zewnętrzny urządzenia można zainstalować w każdym miejscu i ukształtowanie terenu nie ma na to żadnego wpływu, więc pompa może być zastosowana w nowym i modernizowanym domu. Na rynku jest dostępny model split i monoblok, które dają wiele możliwości zastosowania. Split jest zbudowany z zewnętrznej i wewnętrznej jednostki zainstalowanej na budynku. Elementy są ze sobą połączone przewodami, które przeprowadzają czynnik chłodniczy. Monoblok składa się z jednostki, w której znajdują się wszystkie elementy układu i jest montowana na zewnątrz budynku. Urządzenia w domu modernizowanym mogą współpracować z kotłem.


Pompa może współpracować z grzejnikami, ale dla lepszych efektów powinna być połączona z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym, ściennym albo płaszczyznowym. Kolejnym atutem pompy jest niewielki rozmiar – instalacja nie zajmuje dużej ilości miejsca, a smukła budowa urządzenia zapewnia dobry efekt wizualny.

Pompa ciepła

 

Ciepło w zimie

 

Efektywnosć działania pompy jest zależna od temperatury na zewnątrz. Może pracować w temperaturach sięgających nawet -20C.


„Oczywiste jest, że wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, rośnie zapotrzebowanie cieplne pomieszczeń, a efektywność urządzeń powietrznych spada. Ta zasada działania dotyczy wszystkich powietrznych pomp ciepła. Oznacza to, że urządzenia pracując samodzielnie w skrajnie niekorzystnych warunkach mogą nie zapewnić pełnej kompensacji strat ciepła w pomieszczeniach. Do tego pojawia się jeden z najczęściej popełnianych błędów, czyli dobór zbyt małego urządzenia. Efektem niedowymiarowania powietrznej pompy ciepła są zwykle zbyt wysokie koszty eksploatacyjne i/lub niedogrzanie budynku" - mówi Natalia Sitkowska z działu OZE w De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z.o.o.


Bardzo niskie temperatury rzadko się zdarzają lub nie występują wcale, więc nie jest to powód do obaw, szczególnie jeśli pompa jest odpowiednio dobrana i zostanie dodatkowo wsparta kotłem lub kominkiem.

Pompa ciepła

 

Wygoda i łatwe sterowanie

 

Szybki dostęp do funkcji i łatwa obsługa zachęcają do zakupu pompy. SMART TC firmy De Dietrich,
 – nowoczesny termostat pokojowy umożliwia proste sterowanie instalacją pomp Alezio evolution oraz Alezio S V200. Daje możliwość połączenia z siecią Wi-Fi i sterowania instalacją smartfonem lub tabletem. Pomoc ułatwiająca programowanie pozwala starszym osobom bez problemu zarządzać ustawieniami.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Akcja STOP SMOG STIEBEL ELTRON nadal trwa

Akcja STOP SMOG STIEBEL ELTRON nadal trwa

Każdy z nas słyszał już o tym, jak wielkim problemem w naszym kraju jest smog.... ¬ więcej...

 
Czy powietrzna pompa ciepła może zapewnić samodzielne ogrzewanie przez cały rok?

Czy powietrzna pompa ciepła może zapewnić samodzielne ogrzewanie przez cały rok?

Pompy ciepła to urządzenia, o których już jakiś czas temu zrobiło się... ¬ więcej...

 
WT 2021 - sprawdź, jakie warunki muszą spełniać urządzenia grzewcze od 2021 roku

WT 2021 - sprawdź, jakie warunki muszą spełniać urządzenia grzewcze od 2021 roku

Warunki Techniczne dla urządzeń grzewczych mają za zadanie ograniczyć wytwarzanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet