gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejniki stalowe - Diamond

aktualizacja: 21-02-2020, 08:52 – artykuł promocyjny


Wszystkie elementy wyposażenia domu powinny spełniać swoje funkcje i efektownie wyglądać. Te cechy dotyczą również grzejników, które początkowo nie wyglądały estetycznie, ani też nie oddawały odpowiedniej ilości ciepła. Dlatego właściciele mieszkań montowali osłony, które maskowały grzejnik. W dzisiejszych czasach użytkownicy oczekują, by urządzenie zapewniało odpowiednią ilość ciepła i wyglądało estetycznie. Dla takich osób powstała oferta grzejników Diamond.

Grzejnik Diamond

fot.: stalowy Grzejnik Panelowy TYP-11 Z


Funkcjonująca na polskim rynku od 25 lat marka Diamond ma duży udział w rozwoju branży grzewczej i sanitarnej. Wysoka jakość dotyczy standardu produktów oraz wygodę montażu i użytkowania. Większość grzejników posiada 10-letnią gwarancję producenta, a obsługa posprzedażowa jest prowadzona na najwyższym poziomie.


O wyborze konkretnych urządzeń do instalacji grzewczej często decyduje szerokość oferty. Diamond wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje grzejniki w wielu rozmiarach (wysokości 300, 400, 550, 600 i 900; długości od 300 do 3000 mm). Szeroki wybór umożliwia projektantom odpowiednie rozmieszczenie grzejników oraz dopasowanie go do pomieszczenia i dostępnego miejsca. Mniejsze wymiary idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy istnieje możliwość podłączenia kilku mniejszych urządzeń zamiast jednego dużego.


Ważną kwestią jest również typ grzejnika, który opisuje liczbę i rozmieszczenie płyt i konwektorów. Diamond ma w swoim asortymencie wszystkie popularne typy grzejników płytowych: 11, 21, 22, 33. Oznaczone mniejszą liczbą sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, a większe będą idealne do dużych wnętrz.


Grzejniki Diamond spełniają stale zmieniające się wymagania użytkowników. Kiedyś znaczenie miała jedynie ilość ciepła dostarczana przez grzejniki, dziś równie istotna jest oszczędność i ekologia, dlatego coraz bardziej popularne stają się systemy niskotemperaturowe. Dzięki nim koszty ogrzewania są niższe oraz umożliwione jest wykorzystywanie źródeł energii odnawialnej.

Grzejnik stalowyStalowy grzejnik panelowy

fot.: stalowy grzejnik panelowy poziomy i stalowy grzejnik panelowy płaski


Nowoczesna konstrukcja grzejników Diamond pozwala na współpracę z instalacją niskotemperaturową  oraz umożliwia oszczędność energii i niższe koszty eksploatacji instalacji. Nowoczesna wkładka termostatyczna marki Heimeier, dostępna w zestawie z każdym grzejnikiem dolno zasilanym pozwala na łatwe dopasowanie temperatury grzejnika do warunków w pomieszczeniu.


Grzejniki Diamond są produkowane na nowoczesnych liniach produkcyjnych marki LEAS. Posiadają badania potwierdzające ich trwałość, a podczas produkcji przeprowadza się kontrolę jakości i szczelności urządzeń. Firma zleca również badania mocy cieplnej oraz nośności.

 

Wyjątkowa trwałość i elegancki design

 

Grzejniki stalowe Diamond powstają z wysokogatunkowej blachy stalowej walcowanej na zimno. Warstwa fosforanów cynku zabezpiecza przed korozją, a następnie podłoże maluje się kataforetycznie, docierając do trudno dostępnych miejsc. Ostatnim krokiem jest pokrycie proszkiem antyelektrostatycznym i wypalanie w 200 °C. Płyty czołowe sa akierowane na biało, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo estetycznie. Trwałością muszą charakteryzować się również uchwyty, by mogły służyć przez długie lata. Dlatego marka Diamond w swoich grzejnikach wykorzystała wysokiej klasy polskie wieszaki.


Staranne wykończenie i efektowna forma mogą stanowić element dekoracji każdego wnętrza. W aranżacji można wykorzystać model z gładką płytą czołową lub z płytą wyposażoną poziomymi tłoczeniami.

Grzejnik panelowy

 

Prosty montaż

 

Zamontowanie grzejnika nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Wszystkie modele są dostępne od ręki, więc czas dostawy jest krótki, a odpowiednie opakowanie pozwala na bezpieczny transport. Grzejnik PV jest zbudowany z płaskiej płyty czołowej gładkiej i dwóch konwektorów. W komplecie z grzejnikiem otrzymujemy korki, odpowietrzniki i wkładkę zaworową z regulacją wstępną Heimeier. Są to grzejniki dolno zasilane typu V i podłączane prawostronnie. Otwory pozwalają też na podłączenie grzejnika od dołu lub z boku.


Grzejnik DV jest zbudowany z płyty czołowej z poziomymi tłoczeniami i dwóch konwektorów. Komplet podobnie jak w poprzednim modelu zawiera korki, odpowietrzniki oraz wkładkę zaworową z regulacją wstępną firmy Heimeier. Są to grzejniki dolno zasilane typu V z podłączeniem prawo- lub lewostronnym. Otwory umożliwiają podłączenie od dołu lub z boku.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DIAMOND Sp. z o.o.
tel. (+48) 12 442 00 59
www: www.diamond.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus