Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Jak w prosty sposób zamontować wpusty podłogowe? - PORADNIK PRODUCENTA

aktualizacja: 14-01-2020, 07:39 – artykuł promocyjny


Zdaniem jednego z montujących instalacje i systemy odwodnień już od ponad 20-stu lat „Z instalacją kanałów i wpustów jest jak z życiem – może być ona prosta, łatwa i przyjemna, ale należy stworzyć parę bloków u jej podstawy poprzedzających tą „łatwiznę” i do tego jeszcze zawsze dobrze zabetonować”.


Można się zgodzić z tym stwierdzeniem, biorąc pod uwagę, że proces przygotowania do dorosłego życia obejmuje całe nasze dzieciństwo, wiek młodzieńczy, edukację, zawieranie znajomości i życie w odpowiednim środowisku i z tych elementów tworzy się solidna podstawa, która decyduje o późniejszym łatwiejszym lub trudniejszym życiu. Podobnie jest z montażem wpustów – podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża, dobór wysokiej jakości odwodnień, wiedza jak obchodzić się z produktem. Wymienione elementy są przepustką do przyjemnego wdrażania produktu do systemu wodnego remontowanego lub budowanego obiektu.


Jednak najważniejszą podstawę tworzą zabiegi poprzedzające betonowanie.


Pierwszą ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego wpustu podłogowego, którego jakość musi spełniać wymogi sanitarne Inwestora. Doskonałą ofertę odwodnień punktowych przedstawia firma KMB Steel Product®, która wykonuje je z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 304 oraz kwasoodpornej 316. Wpusty podłogowe KMB Steel Product® typu PRO, Semi-Prof ecoSmart oraz MINI pasują do każdego rodzaju instalacji sanitarnych.
Kolejnym krokiem po wyborze konkretnego modelu wpustu jest zabezpieczenie brzegów i wnętrza przed zabrudzeniem oraz demontaż części wyciągalnych (ruszt, syfon, sitko/kosz osadczy).

Pawidłowy montaż wpustów podłogowych


Następna czynność to osadzenie dolnej części w warstwach konstrukcyjnych stropu (wpusty dwuczęściowe) lub zainstalowanie w kielichu przyłącza kanalizacyjnego (wpusty jednoczęściowe).


Czwartym krokiem jest ustabilizowanie wpustu i zabezpieczenie przed przemieszczeniem. Jeśli mamy do czynienia z wpustami 2-modułowymi, niezbędne jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej stropu. Izolację należy docisnąć pierścieniem do kołnierza części dolnej wpustu 2-modułowego.


W przypadku 1-modułu istotną kwestią jest zabezpieczenie przed zawężeniem światła otworu wpustu, stosując rozpórki.

Prosty montaż wpustów podłogowych


Aby montaż przebiegł estetycznie i profesjonalnie, nie wolno zapomnieć o zalewaniu masą betonową trudno dostępnych miejsc oraz o wykonaniu dylatacji pozornej (np. fuga elastyczna na styku posadzki i wpustu nierdzewnego).


Powyższe elementy jednak nie wystarczą do bezproblemowego montażu. Aby zamontowany w posadzce produkt służył latami, istotną rolę odgrywa sposób postępowania z nim. W tym celu producent zaleca regularne czyszczenie wpustów. Odwodnienia nierdzewne należy czyścić wodą lub odpowiednim, preznaczonym do tego detergentem. Przed czyszczeniem komponenty wyciągalne ze środka odwodnienia muszą zostać wyjęte, a odpady zebrane w sitku/ koszyku osadczym – wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady organiczne. Wszystkie elementy należy przemyć oraz zalać syfon wodą, by powstała bariera zamknięcia wodnego.

Jak zamontować wpusty podłogowe


Do czyszczenia należy stosować narzędzia przeznaczone do stali nierdzewnej i kwasoodpornej, natomiast nie wolno używać ostrych szczotek, druciaków lub innych, które mogłyby spowodować zarysowania powierzchni nierdzewnej lub zniszczyć antykorozyjną powłokę.


Wykonując czynności serwisowe, zgodnie ze słowami doświadczonego Instalatora firmy KMB Steel Product®„Trzeba przestrzegać zasad BHP, aby życie łatwe czy trudne nie zakończyło się”.

Prosty montaż wpustów podłogowych


KMB Steel Product® zachęca do zakupu wpustów oraz ich montażu z zachowaniem należytej ostrożności.  

 

Kontakt w sprawie produktów:

KMB STEEL PRODUCT
tel. 012-20-20-408
511-098-312
www: kmb-steelproduct.eu
www.kratki-sciekowe.com.pl
www.draincity.pl
www.odwodnienia-prysznicowe.com.pl
www.kratki-sciekowe.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Ścieki niezależnie od kanalizacji - przegląd pomporozdrabniaczy

Ścieki niezależnie od kanalizacji - przegląd pomporozdrabniaczy

Co to jest pomporozdrabniacz? Jakie ma funkcje? Kiedy się sprawdzi? Jak go stosować?... ¬ więcej...

 
Pompy głębinowe - zestawienie oferty rynkowej

Pompy głębinowe - zestawienie oferty rynkowej

Pompy głębinowe najczęściej wykorzystywane są do studni wierconych. Ich zadaniem... ¬ więcej...

 
Wielozadaniowe pompy głębinowe nowej generacji - kompletny typoszereg pomp DAB Ameria S4

Wielozadaniowe pompy głębinowe nowej generacji - kompletny typoszereg pomp DAB Ameria S4

Urządzenia AMEIRA to kompletny typoszereg pomp S4, który powstał z połączenia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet