Press Booster - przystawka do zaciskarek firmy Viega

aktualizacja: 26-11-2019, 11:52 – artykuł promocyjny


Megapress to system umożliwiający łączenie rur ze stali grubościennej poprzez zaprasowywanie na zimno. Idealnym urządzeniem, które pozwala na sprawny montaż są zaciskarki Viega Pressgun. Ponadto złączki XL wymagają zastosowania dodatkowej przystawki, wzmacniającej siłę zaprasowania. Pozwala to na szybkie i łatwe wykonywanie połączenia o średnicach 2½, 3 i 4″.


Przystawka do zaciskarek

fot.: Press Booster zdecydowanie ułatwia wykonywanie połączeń przy rurociągach znajdujących się ponad głową instalatora lub w trudno dostępnych miejscach.


Dzięki systemowi Megapress nowoczesna technika zaprasowywania po raz pierwszy mogła być zastosowana również w instalacjach ze stali grubościennej. Połączenia wykonuje się tutaj tak samo, jak w przypadku innych systemów Viega. Jedyną różnicą są rury stalowe o dużych średnicach, gdzie do zaciśnięcia kształtki potrzebna jest zdecydowanie większa siła. W tym celu firma Viega zaprojektowała rozwiązanie, dzięki któremu złączki XL zaprasowuje się równie łatwo jak standardowe elementy.

 

Jak to działa?

 

Press Booster to specjalna przystawka wzmacniająca siłę zaprasowania, stosowana z zaciskarkami Viega Pressgun do kształtek Megapress XL. Przy wykonywaniu takiego połączenia są zazwyczaj konieczne dwa zaprasowania. Podczas pierwszego zaciskarka przesuwa do przodu głowicę rolkową Press Booster i wciska kulki szczęk przegubowych w punkty osadzenia pierścienia zaciskowego, wytwarzając przy tym ciśnienie. Następujące tuż potem drugie zaprasowanie kończy całą operację, po czym urządzenie cofa się automatycznie.


Przystawka do zaciskarek

fot.: Specjalna przystawka Press Booster pozwala na łatwe zaprasowywanie złączek o dużych średnicach w instalacjach ze stali grubościennej.

 

Wygoda i oszczędność czasu

 

Dzięki niewielkiej masie, paskowi na ramię oraz ergonomicznemu uchwytowi obsługa przystawki jest wyjątkowo prosta i bezpieczna. Press Booster stanowi duże ułatwienie przy układaniu instalacji o dużych średnicach, a także podczas pracy na większej wysokości i w trudno dostępnych miejscach. Może on być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5. W zależności od średnicy, oszczędność czasu w porównaniu ze spawaniem wynosi nawet 80%.

Przystawka do zaciskarek

fot.: Press Booster może być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Bezproblemowy i szybki transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków... ¬ więcej...

 
Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Decyzja dotycząca wyboru instalacji często bywa ciężka ze względu na szeroki wybór... ¬ więcej...

 
Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Bez słabych punktów - Uni Pipe PLUS od Uponor

Stworzona w technologii SACP wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS jest uniwersalna i wygodna... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet