www.centrumklima.pl


Kody alarmów C5 i C6 central wentylacyjnych od VENTIA

aktualizacja: 19-11-2019, 10:30 – artykuł promocyjny


VENTIA to wyłączny dystrybutor central wentylacyjnych KOMFOVENT w Polsce. Firma zapewnia również kompleksową obsługę posprzedażową w tym pełen serwis.


Jednym z celów firmy na lata 2019 i 2020 jest skupienie się na obsłudze posprzedażowej klientów – w tym na zmianach w dziale serwisu, które mają na celu maksymalnie odciążyć i wesprzeć klientów w procesie zgłoszenia serwisowego oraz jego realizacji.


Strona serwisu Ventia

Pierwszym krokiem było uruchomienie, z początkiem sierpnia, autorskiego systemu VENTIA Serwis, który przeniósł proces zgłoszenia serwisowego i komunikację na linii Wykonawca-VENTIA w trakcie jego realizacji na zupełnie nowy poziom.


Teraz pora na krok 2 czyli podzielenie się wiedzą odnośnie kodów alarmów w automatykach C6 oraz C5 z wykonawcami.


Od 18 listopada na stronie VENTIA dostępne są do pobrania dokumenty w sposób szczegółowy opisujący kody błędów serwisowych wraz z ich objawami, przyczynami oraz sposobami ich rozwiązania.


Dokumentacja ma charakter czysto praktyczny – powstała bezpośrednio na podstawie doświadczenia oraz wiedzy serwisantów i pracowników Działu Technicznego VENTIA. Dzięki temu możliwe było przyjęcie formy poradnika – zrozumiałego i łatwego w codziennym zastosowaniu.


W dokumentach przyjęto następujący schemat przekazywania informacji:


Schemat przekazywania informacji


Dodatkowo opisy uzupełnione są o:

 

  • Rysunki pomocnicze
  • Zdjęcia omawianych elementów
  • Schematy podłączeń elektrycznych
  • Charakterystyki czujników temperatury
  • Zrzuty z ekranu komputera w trakcie połączenia z centralą
  • Zrzuty z ekranu Panelu sterowania C6.1/C5.1
     

Schemat przylaczenia zewnetrznych elementow sterujacych automatyka c5

Schemat poprawnego montazu czujnika powietrza nawiewnego Ventia
 

Oznaczenie miejsca lokalizacji resetu manualnego zabezpieczenia termicznego


„Niektórzy dostawcy urządzeń traktują wiedzę o kodach alarmów i błędach serwisowych jako coś tajnego – wyłącznie do użytku wewnętrznego działów serwisów. VENTIA, jako jeden z liderów rynku wychodzi z założenia, że im bardziej klient (Instalator) będzie świadomy central KOMFOVENT i tego co się z nimi dzieje w trakcie eksploatacji - tym lepiej. Dlatego doszliśmy do wniosku, że udostępnimy nie tylko opisy alarmów, ale także opiszemy dokładnie objawy alarmów, ich możliwe przyczyny i rozwiązania problemu. Dzięki temu Wykonawca sam – oszczędzając czas - może zdiagnozować co się dzieje u klienta końcowego i w znaczącej większości, opierając się na opisanych rozwiązaniach, usunąć problem.” - Tomasz Osuchowski, Kierownik Marketingu.


Zdalne wsparcie VentiaUdostępnienie dokumentów nic nie zmienia w realizacji serwisu i usługi „Zdalnego Wsparcia”. Jest ona dalej w pełni dostępna dla klientów. W jej ramach - bezpłatnie (TAKŻE PO OKRESIE GWARANCJI), pracownicy Działu Technicznego i Serwisu diagnozują zdalnie centrale wentylacyjne (po połączeniu z urządzeniem poprzez standardowo wbudowany webserver). Co ważne - od momentu szerszego wprowadzenia usługi Zdalnego Wsparcia odnotowaliśmy znaczne przyspieszenie realizacji zgłaszanych serwisów.

Kontakt w sprawie produktów:

Ventia Sp. z o.o.
tel. (+48 22) 841 11 65
www: www.ventia.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez D+H, które umożliwia... ¬ więcej...

 
Polistyrenowe skrzynki przyłączeniowe serii PPS w ofercie Lindab

Polistyrenowe skrzynki przyłączeniowe serii PPS w ofercie Lindab

Lindab wprowadził do swojej oferty skrzynki rozprężne serii PPS wykonane ze wzmocnionego... ¬ więcej...

 
Kody alarmów C5 i C6 central wentylacyjnych od VENTIA

Kody alarmów C5 i C6 central wentylacyjnych od VENTIA

VENTIA to wyłączny dystrybutor central wentylacyjnych KOMFOVENT w Polsce. Firma zapewnia... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec     Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra GlenDimplex
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet