zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Palnik na pellet zamiast nowego kotła? Zobacz jak to działa!

aktualizacja: 19-02-2020, 12:19 – artykuł promocyjny


Po zainstalowaniu palnika na pellet do tradycyjnego kotła, jego obsługa staje się ekonomiczna, ekologiczna i wygodna. Zamiast kupować nowy, drogi kocioł można dostosować aktualnie posiadany poprzez zainstalowanie palnika w drzwiczkach kotła.


Palnik z zasobnikiem

fot.: Palnik pelletowy z zasobnikiem


Kotły na pellet to urządzenia idealne dla osób, które szukają ekologicznych, a zarazem niedrogich rozwiązań. Spalany w palniku pellet to przyjazny środowisku materiał opałowy zapewniający znakomitą wydajność grzewczą, a przy tym ograniczający emisję spalin do atmosfery. Nic zatem dziwnego, że oferta urządzeń na pellet rozrasta się. Niewiele osób jednak wie, że można przerobić swój piec z pomocą urządzenia, jakim jest palnik pelletowy marki ZĘBIEC.

 

Na czym polega modernizacja kotła centralnego ogrzewania?

 

Jak zadbać o czyste powietrze i oszczędzić na ogrzewaniu bez dużej inwestycji finansowej? Rozwiązaniem jest modernizacja „starego” kotła na paliwo stałe przy pomocy palników na pellet. Wprowadzony do sprzedaży palnik pelletowy ZĘBIEC umożliwia unowocześnienie istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. Zastępuje węgiel, drewno, miał lub ekogroszek i montowany jest w drzwiczkach kotła. Takie urządzenie można wykorzystać w kotłowniach domów mieszkalnych oraz firm.


Palnik na pellet 10kW

fot.: Palnik na pellet 10 kW


To opcja budżetowa, idealna dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego pieca lub wymianę systemu grzewczego. Takie urządzenia są też tańsze niż alternatywne palniki gazowe i olejowe. Koszt modernizacji instalacji c.o. przy pomocy palników na pellet jest o około połowę niższy niż przy wymianie całej instalacji. Palniki są doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla obecnych użytkowników kotłów zasypowych, oraz kotłów olejowych w których dzięki zastosowaniu palnika pelletowego znacznie obniżymy koszty użytkowania.

 

Doskonała sprawność grzewcza i automatyczne czyszczenie

 

Kupując palnik na pellet, warto dopilnować, aby był nowoczesny i łatwy w użyciu. Powinien być po pierwsze bezobsługowy, a po drugie samoczyszczący. Palniki marki Zębiec wyposażone są w podajnik oraz mechanizm automatycznego czyszczenia rusztu (bezobsługowość i samooczyszczanie). Dzięki zastosowaniu takiej technologii znacznie ułatwiona jest obsługa kotła.


Sterownik Lider Kolor Pellets

fot.: Sterownik Lider Kolor Pellets


Urządzenie wykonane jest z odpornej na korozję stali żaroodpornej, co podnosi jego trwałość. Podstawą jest także sprawność grzewcza, jaką uzyskamy modernizując instalację za pomocą palnika na pellet. Montaż palnika jest prosty i mogą go wykonać serwisanci marki ZĘBIEC. Instalację można także wykonać we własnym zakresie zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi.

 

Przerabiamy piec na pellet – jakie koszty?

 

Cena całej modernizacji uzależniona jest głównie od tego, co zawiera zakupiony zestaw. Sprawdźmy to na przykładzie wspomnianego urządzenia. Palnik pelletowy marki Zębiec dobierany jest w zależności od mocy kotła – do wyboru mamy 10 kW lub 15/20 kW. Każdy zestaw zawiera sterownik w jednej z dwóch opcji do wyboru: obsługujący 2 pompy co, cwu lub 4 pompy i 1 zawór mieszający. Sterownik odpowiada za całkowicie automatyczne podawanie, rozpalanie, czyszczenie rusztu i spalanie pelletu. Komplet urządzeń dopełnia pasująca rura elastyczna.


Palnik na pellet 15-20 kW

fot.: Palnik na pellet 15-20 kW


Dodatkowo możemy dokupić też zasobnik pelletowy (680 zł brutto), drzwiczki z otworem na palnik oraz regulator pokojowy. Ten ostatni to specjalny panel zamontowany np. w salonie, który umożliwi nam sterowanie pracą urządzenia bez konieczności schodzenia do kotłowni. Jedyną pracą, jaką wykonuje użytkownik, jest uzupełnienie kotła pelletem i wprowadzenie ustawień. Kupując kompletny zestaw zawierający palnik pelletowy wraz z dodatkowymi elementami, znacznie ułatwiamy sobie montaż oraz późniejszą eksploatację. Koszt całego zestawu w zależności od mocy to od ok. 4 tys. zł do ok. 5,5 tys. zł brutto.

Sterownik Extra Pellets

fot.: Sterownik Extra Pellets

 

Podsumowanie

 

Modernizacja instalacji c.o. sprawia, iż możemy posiadać niskoemisyjny piec spełniający aktualne normy bez konieczności wymiany starego urządzenia. Świetnie nada się do tego palnik na pellet, który pozwala racjonalnie gospodarować energią potrzebną do ogrzania domu. Ponadto nowoczesne palniki są bezobsługowe i zapewniają automatyczną pracę kotła, co podnosi nasz komfort i bezpieczeństwo na co dzień. Palniki pelletowe marki Zębiec to właściwy wybór, zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i ekologicznym.


Po szczegóły odsyłamy na www.zebiec.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC S.A.
tel. 41 230 78 70
www: www.zebiec.pl/
www.facebook.com/ZEBIEC/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
ONYKS - nowy kocioł kompaktowy na pellet marki Zębiec

ONYKS - nowy kocioł kompaktowy na pellet marki Zębiec

Interesuje Cię mały kocioł na pellet, który zmieści się nawet w najmniejszej... ¬ więcej...

 
Wymiana starego kotła na kocioł kondensacyjny - usprawnienie instalacji

Wymiana starego kotła na kocioł kondensacyjny - usprawnienie instalacji

Decydując się na wymianę kotła, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów.... ¬ więcej...

 
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet