gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

aktualizacja: 13-11-2019, 06:25 – artykuł promocyjny


Interesuje Cię mały kocioł węglowy, który zmieści się w wąskiej lub niskiej kotłowni? Poznaj zasypowy kocioł c.o. SZAFIR – nowość marki Zębiec. To proste w obsłudze urządzenie grzewcze, które jest zdecydowanie tańsze od kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa. Idealne zarówno do małych, jak i średnich domów.

Centralne ogrzewanie to kwestia, którą musi zająć się każda osoba rozpoczynająca budowę nowego domu lub wymieniająca źródło ciepła. Szczególnie od momentu, kiedy obowiązują nas nowe, bardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Inwestując w nowy kocioł zasypowy chcemy, aby był oszczędny i trwały. Na co więc zwrócić uwagę, analizując dostępne na rynku kotły c.o. na węgiel?

 

Moc kotła to podstawa

 

Oferta kotłów c.o. na węgiel obejmuje wiele modeli różniących się od siebie między innymi mocą. To bardzo ważny parametr, który musi być dobrany do powierzchni budynku. Pewnym problemem jest jednak fakt, że rynkowa oferta kotłów c.o. obejmuje przeważnie urządzenia o dużej mocy, których eksploatacja jest niewspółmiernie droga w stosunku do realnych potrzeb energetycznych mniejszych domów. W takim przypadku najlepszym zakupem będzie niewielki kocioł co o niskiej mocy, ale wysokiej sprawności. Takie urządzenie właśnie weszło na rynek. To prosty, solidny i niewielki kocioł węglowy SZAFIR marki ZĘBIEC, który posiada wszystkie udogodnienia dla osób chcących mieć ciepło w domu, ale niedużym kosztem.

Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

 

SZAFIR – prosty i solidny kocioł c.o.  na węgiel

 

Kocioł węglowy SZAFIR to jeden z najmniejszych kotłów zasypowych c.o. dostępnych na polskim rynku. Specjalna konstrukcja zapewnia wysoką sprawność kotła przy bardzo niskim zużyciu paliwa. Kocioł węglowy przeznaczony jest do pracy w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub z obiegiem wymuszonym systemu otwartego. Jest niewielki (102,1cm x 49,3cm x 110,0cm), oszczędny i tani w eksploatacji. Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki ZębiecMożna zamontować go w małych i niskich kotłowniach. Jego sprawność energetyczna sięga 88,9%. Zapewnia to niskie zużycie paliwa i idące za tym oszczędności. Urządzenie spełnia ponadto wymagania normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie emisji spalin  i sprawności, a w testach uzyskało parametry pracy przyznające mu najwyższą, 5. klasę sprawności oraz certyfikat ECODESIGN. Dodatkowo warto pamiętać, że kupując kocioł SZAFIR można zaoszczędzić, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej.

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest z pewnością płynna regulacja mocy w zakresie od 3 do 12 kW. Uniwersalne zastosowanie sprawia, że nadaje się do ogrzewania zarówno małych budynków (np. domków letniskowych), jak i dużych domów jednorodzinnych o powierzchni nawet 185 m2. Konstrukcja umożliwia uzupełnienie paliwa w trakcie pracy kotła (podobnie jak w kotłach z podajnikiem), nie pogarszając jego właściwości grzewczych.

 

Nieszablonowe rozwiązania w niewielkim urządzeniu

 

Analizując informacje techniczne na temat kotła węglowego SZAFIR, warto zwrócić uwagę na technologie, którą producent wdrożył. Są to rozwiązania zapewniające przede wszystkim prostą i wygodną obsługę. Ruchomy żeliwny ruszt umożliwia odpopielanie paleniska bez otwierania drzwiczek, a ich duży rozmiar zapewnia wygodne uzupełnianie paliwa. Kocioł zasypowy SZAFIR wyposażony jest także w komorę zasypową o dużej pojemności ok. 27 kg, dzięki czemu urządzenie pracuje do 12 h na jednym zbiorniku, a dzięki dużemu otworowi drzwiczek zasypowych można łatwo uzupełniać opał. SZAFIR spala węgiel o granulacji od 8 do 55 mm. Sama komora zasypowa oddzielona jest od komory spalania, co redukuje do minimum zadymienie kotłowni podczas uzupełniania paliwa.

Co więcej? Oszczędnych z pewnością zaciekawi fakt, iż kocioł c.o. SZAFIR nie wymaga zasilania energią elektryczną, a sterowanie odbywa się ręcznie, lub automatycznie za pomocą miarkownika ciągu, jako opcja dodatkowa. Wykonany jest ponadto z atestowanych blach kotłowych o grubości do 6 mm. Sama trójkomorowa konstrukcja ogranicza ryzyko powstania korozji i spieków. Dodatkowo firma ZGM ZĘBIEC S.A. obejmuje urządzenia z tego modelu długą, 5-letnią gwarancją na szczelność  połączeń spawanych korpusu wodnego. To wszystko potwierdza legendarną zębiecką solidność i długowieczność kotłów produkowanych już od ponad 40 lat.

Kontakt w sprawie produktów:

Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC S.A.
tel. 41 230 78 70
www: www.zebiec.pl/
www.facebook.com/ZEBIEC/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet