intersoft

Jakie są zalety sauny infrared?

aktualizacja: 05-11-2019, 09:30


Zastanawiasz się jaką saunę wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, dlatego kieruj się przede wszystkim sposobem ich działania, wyglądem oraz funkcjonalnością. Pamiętaj też o tym, by zwrócić uwagę na korzyści zdrowotne i dopasowanie urządzenia do konkretnych schorzeń. Ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych rodzajów jest ten działający na podstawie podczerwieni, dlatego poznaj zalety sauny infrared i przekonaj się, czy jest właśnie dla Ciebie.

Jakie są zalety sauny infrared?

 

Działanie prozdrowotne

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że sauny infrared wykazują korzystne działanie zdrowotne. Dlatego szczególnie w przypadku niektórych schorzeń warto wybierać ten rodzaj sauny. Jest to związane z głębokim, czyli ok. 3-4 cm, wnikaniem promieni podczerwonych do organizmu. Dzięki temu pomaga w walce z cukrzycą, otyłością, zwyrodnieniem stawów bądź w trakcie rehabilitacji narządów ruchu. Oprócz tego pozwoli Ci pozbyć się z organizmu toksyn, metali ciężkich, tłuszczy, kwasów itp. Wspomniane działania prozdrowotne są tylko przykładowe i można wymienić jeszcze więcej zalet zdrowotnych sauny ir.


Najważniejsze działanie prozdrowotne:

 • Leczenie bólów mięśniowych,
 • Walka z zaburzeniami krążenia w obrębie skóry,
 • Uśmierzanie bólu w trakcie złamań, zwichnięć, kontuzji, dyskopatii,
 • Łagodzenie skurczy,
 • Walka z szokiem pourazowym,
 • Wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego,
 • Spalanie kalorii,
 • Walka z cellulitem,
 • Działanie antydepresyjne,
 • Wspomaganie pracy nerek,
 • Redukcja stresu i poprawa złego samopoczucia.

 


Komfort w trakcie użytkowania

 

Bardzo ważne jest także to, że sauna ir jest komfortowa w użytkowaniu, co jest przede wszystkim związane z niższą temperaturą w porównaniu do sauny fińskiej. Model działający w oparciu nagrzewa się do ok. 30-60 st. C, a klasyczna wersja nawet do 100 st. C. Poza tym nie powstaje para, więc oddychanie w takim pomieszczeniu nie sprawia trudności. Dlatego w saunie ir można spędzić nawet 60 min i jest to bardzo przyjemne. Ważne jest także to, że z tego modelu mogą też korzystać dzieci oraz osoby starsze, choć w tym przypadku warto wziąć pod uwagę brak przeciwwskazań ze strony lekarza.

 

Niewielkie rozmiary sauny ir

 

Warto też zwrócić uwagę na wygląd sauny ir, ponieważ może mieć niewielkie rozmiary. Dzięki temu możesz bez przeszkód zamontować ją w domu, ogrodzie lub klubie sportowym. W ten sposób w każdej chwili możesz skorzystać ze zdrowotnych i relaksujących działań podczerwieni. Pamiętaj tylko o tym, że rozmiar kabiny zależy przede wszystkim od tego, ile osób będzie mogło usiąść w środku. Na użytek prywatny zazwyczaj wystarczające są sauny infrared do 2-4 osób.
Sauna jest tania w utrzymaniu

Kolejna często powtarzana korzyść związana z sauną ir jest związana z niewielkimi kosztami w eksploatacji. Przede wszystkim jest to związane z tym, że wystarczy podłączenie gniazda, które zazwyczaj ma ok. 220 V i to wszystko. Nie potrzebujesz węgla itp., bo ciepło powstaje przez prąd. Poza tym sauna infrared bardzo szybko się nagrzewa, więc od razu możesz wejść do środka.

Zwróć również uwagę na to, że w saunie infrared większość wytwarzanego ciepła przenika do organizmu osoby, która znajduje się wewnątrz. W konsekwencji zaledwie 20% energii służy do nagrzewania kabiny. Poza tym sposób działania tego modelu przyczynia się do zmniejszenia wydatku ciepła w porównaniu do klasycznej sauny.

 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Home Garden
Zobacz także
Jak rozmawiać z architektem, który projektuje Ci dom? - poradnik

Jak rozmawiać z architektem, który projektuje Ci dom? - poradnik

W końcu budujesz swój pierwszy dom. Działka budowlana kupiona, kredyt załatwiony,... ¬ więcej...

 
Podgrzewanie wody użytkowej latem - najlepsze sposoby

Podgrzewanie wody użytkowej latem - najlepsze sposoby

Upał na dworze, a w naszym kranie zimna woda. Palenie w taką pogodę nikomu nie wyjdzie... ¬ więcej...

 
Kamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciała

Kamery termowizyjne Sonel do kontroli temperatury ciała

Kamery termowizyjne zyskują na popularności. Obecnie coraz częściej wykorzystuje... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet