zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Pulsator - gazowy kocioł kondensacyjny marki Auer

aktualizacja: 28-10-2019, 10:49 – artykuł promocyjny


Według ekspertów rynku nieruchomości średni metraż domu oddawanego do użytku w Polsce w 2018 r. to 144 m2. Bez względu na metraż jedną z kluczowych decyzji przy budowie domu jest wybór źródła ciepła. Aby nasza decyzja była rzetelna, warto ją poprzedzić rozeznaniem w dostępnych na rynku rozwiązaniach. Ważna jest również analiza dokumentacji urządzeń oraz opinii innych użytkowników. Poniżej pomagamy poznać ciekawy model kotła gazowego kondensacyjnego o wyjątkowych właściwościach. Zapraszamy do lektury. 

Kotły gazowe kondensacyjne na polskim rynku stanowią dość dużą grupę urządzeń. Wśród nich pojawił się model pulsacyjny Pulsator francuskiej marki Auer. Najmniejsza moc dostępnych na rynku Pulsatorów to 20 kW. Stąd też częste pytania, czy taka moc będzie optymalna dla standardowych domów. Warto również zastanowić się, czym ta technologia różni się od pozostałych oraz jakie płyną z niej korzyści.

 

Nie za duży?

 

Czy w przypadku standardowych domów do 150 m2 kocioł ten właściwie spełni swoją funkcję, czy od razu można uznać, że będzie to urządzenie „przewymiarowane”, co w efekcie narazi nas na straty nerwów i pieniędzy? Doświadczenia użytkowników i opatentowana technologia wskazują wprost: Pulsator to doskonały wybór dla wszystkich właścicieli domów i mieszkań powyżej 100 m2. Także tych z ogrzewaniem podłogowym.

W odróżnieniu od niektórych kotłów kondensacyjnych w przypadku kotła pulsacyjnego Pulsator nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Pulsator w standardzie wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych, dzięki czemu mamy pewność, że instalacja podłogowa zasilona zostanie wodą o właściwej temperaturze.

 

Na czym polega technologia kotłów pulsacyjnych?

 

Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik zastąpiony został komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, zapalana przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa ponownie się otwiera i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę a każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną.

 

Czy innowacyjność idzie w parze z ekonomicznym użytkowaniem?

 

Innowacyjność kotła pulsacyjnego wynika m.in. z zastąpienia komory spalania silnikiem pulsacyjnym, wykorzystywanym dotychczas w inżynierii lotniczej. Pulsator wyróżnia się dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii. Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur. Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów – w tym stali kwasoodpornej INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany być może zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

 

Czy mikrowybuchy są bezpieczne?

 

Technologia wykorzystywana w Pulsatorze jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu – wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo - temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U.
 

Według badań emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznany został za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej. Kocioł ten widnieje w ogólnopolskiej bazie urządzeń spełniających wymagania programu Czyste Powietrze, dostępnej pod adresem https://czyste-urzadzenia.ios.edu.pl/.


Kontakt w sprawie produktów:

Auer Polska
tel. 71 726-24-18
www: www.auerpolska.com
www.cieplotech.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Palnik na pellet zamiast nowego kotła? Zobacz jak to działa!

Palnik na pellet zamiast nowego kotła? Zobacz jak to działa!

Po zainstalowaniu palnika na pellet do tradycyjnego kotła, jego obsługa staje się... ¬ więcej...

 
Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

Interesuje Cię mały kocioł węglowy, który zmieści się w wąskiej lub niskiej... ¬ więcej...

 
Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowo

Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowo

Kotły Bosch Condens 2300i bazują na dobrze sprawdzonej już technologii pozwalającej... ¬ więcej...

 All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet