Wienkra


Inteligentny system klimatyzacji - seria Mr. Slim

aktualizacja: 28-10-2019, 10:51 – artykuł promocyjny


Efektywny system klimatyzacji to niezbędny element każdej przestrzeni użytkowej. Choć z pozoru to wyłącznie praktyczne urządzenie, w rzeczywistości odpowiedni klimat w pomieszczeniu znacząco przekłada się na samopoczucie osób, które w nim przebywają, a w efekcie wpływa na podejmowane przez nie decyzje. Szczególnie w przestrzeniach użytkowych i technicznych odpowiedni system klimatyzacji jest wyjątkowo ważny.

 

Seria urządzeń klimatyzacyjnych Mr. Slim

 

Firma Mitsubishi posiada w swojej ofercie serię urządzeń klimatyzacyjnych Mr. Slim, które doskonale sprawdzają się w średnich i dużych budynkach użytkowo-technicznych. System klimatyzacji Mr. Slim to energooszczędna, efektywna i niezwykle wydajna propozycja, gwarantująca doskonałą jakość powietrza nawet w najbardziej wymagających przestrzeniach. Mr. Slim idealnie sprawdzi się w:

 

  • pomieszczeniach technicznych - w których wydolność systemów i serwerów jest szczególnie ważna. Sprawny system klimatyzacji charakteryzujący się wysoką mocą chłodnicza pozwoli zachować sprawność systemów.
  • przestrzeniach handlowych - regulują temperaturę w magazynach i halach, pozwalają zredukować zużycie energii elektrycznej, obniżają koszty serwisowania i eksploatacji, a także tworzą przyjemny klimat w sklepach.
  • budynkach gastronomicznych - dbają zarówno o komfort pracy, jak również przebywania w placówkach gastronomicznych.
  • biurowcach - odpowiedni klimat w miejscach pracy jest niezwykle ważny. System klimatyzacji Mr. Slim pozwala na inteligentne zarządzanie powietrzem, chłodzenie oraz ogrzewanie pomieszczeń.


Nowoczesne 4-stronne urządzenia kasetonowe

 

4-stronne urządzenie kasetonowe to idealna propozycja do biur, sklepów, a także pokojów hotelowych.
Dzięki swojej nowoczesnej, minimalistycznej formie idealnie współgra z niemal każdą aranżacją wnętrza.
Ponadto urządzenie posiada dekoracyjną, lekką, elegancką maskownicę, która jest niezwykle prosta w
montażu.


Klimatyzator kasetonowy


Urządzenie wtłacza do pomieszczenia powietrze poziomym strumieniem, które w pierwszej kolejności
rozchodzi się pod sufitem, a następnie powoli opada, tworząc niezwykle komfortowe warunki bez
konieczności powstawania przeciągów. Urządzenie klimatyzujące zostało wyposażone w osiem precyzyjnych
czujników obecności, które obracają się w ciągu trzech minut o 360°, ustalając temperaturę w
trójwymiarowym pomieszczeniu w łącznie 1856 punktach. Na podstawie zgromadzonych informacji algorytm
czujniki i-see 3D oblicza liczbę osób oraz szacuje ich położenie w pomieszczeniu.


Precyzyjny czujnik obecności


Urządzenie kasetonowe Mr. Slim jest niezwykle energooszczędne. Dzięki inteligentnym czujnikom urządzenie
dostosowuje parametry pracy do liczby osób przebywających w danym pomieszczeniu, przechodzi w tryb
energooszczędny lub całkowicie się wyłącza, gdy w nikogo nie ma w budynku. Urządzenie posiada również
opuszczany grill, który ma znaczący wpływ na pobór mocy. Jak się okazuje, zabrudzony filtr powoduje, że
urządzenie zużywa więcej energii elektrycznej. Dzięki opuszczanemu grillowi urządzenie jest niezwykle
łatwe w czyszczeniu i proste w montażu.


Opuszczany grill

 

Urządzenia kanałowe

 

Kanałowe systemy klimatyzacyjne powstały z myślą o budynkach, w których klimatyzowane powietrze dystrybuowane jest na duże odległości. Urządzenia Mr. Slim marki Mitsubishi zaprojektowane są zgodnie z najwyższymi standardami i dbałością o kwestie estetyczne. System kanałowy posiada możliwość całkowitej zabudowy.


Klimatyzacja kanłowa


Urządzenie wyposażone zostało w specjalny filtr Long Life, który kontroluje utrzymywanie odpowiedniej jakości powietrza. Dodatkowo istnieje możliwość automatycznego sterowania wentylatorem, a także skutecznej kontroli strumienia powietrza za pomocą trzech biegów nawiewu.


System kanałowy marki Mitsubishi to gwarancja maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Urządzenie włącza się automatycznie po awarii sieci zasilającej.


Ogromnym atutem systemu jest ergonomiczna budowa. Choć jego wysokość to jedynie 250 mm, zewnętrzny spręż statyczny do 150 Pa umożliwia sprawną systemu nawet przy bardzo dużych instalacjach kanałowych np. w halach, magazynach oraz otwartych przestrzeniach. Urządzenie posiada także wbudowaną pompkę skroplin.


Urządzenia kanałowe Mr. Slim są również niezwykle energooszczędne (posiadają klasę energetyczną A+/A+).

 

Power Inverter

 

System Power Inverter obejmuje niezwykle wydajne energetycznie zewnętrzne urządzenia klimatyzacyjne do przestrzeni komercyjnych. Dzięki sterowanymi osobno zaworami rozprężnymi, a także odbiornikowi przeznaczonemu do schładzania czynnika chłodniczego (Power Receiver) urządzenia pracują w pełni sprawnie, bez względu na stan roboczy.


Urządzenie power inverter


System jest charakteryzuje się wysoką energooszczędnością (w zależności od wewnętrznych systemów klasa efektywności wynosi nawet A++). Atutem systemu jest to, że możliwe jest podłączenie inwertetów ze wszystkimi urządzeniami z serii Mr. Slim, a także innych, zewnętrznych wymienników ciepła poprzez PAC-IF012B-E.


System Power Inverter idealnie sprawdzi się w dużych powierzchniach, takich jak serwerownie, pomieszczenia techniczne, sklepy oraz biura. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję nadmiarowości z funkcją automatycznego przełączania w razie usterki i wyrównywania czasu pracy, Technologię Replace, która służy do wymiany systemów R22 bez konieczności całkowitej wymiany instalacji, a także funkcję Easy Maintenance i automatyczna kontrola poziomu czynnika chłodniczego.

 

Power Inverter R32

 

Urządzenie Power Inverter R32 łączy w sobie sprawdzoną technikę z nowoczesnymi rozwązaniami w postaci innowacyjnych czynników chłodniczych, które umożliwiają instalację urządzenia nawet na bardzo dużych długościach kanałów. System Power Inverter R32 jest niezwykle energooszczędny. Dzięki czynnikowi chłodniczemu R32 urządzenie charakteryzuje się dużą wydajnością energetyczną przy jednoczesnym 20% mniejszym czynniku chłodniczym. Dodatkowo system cechuje się wysoką efektywnością w trybie ogrzewania.


Power inverter r32


Jednym z największych atutów jest to, że urządzenie Power Inverter R32 wydziela niewielką ilość dwutlenku węgla, co znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza. System utrzymuje moc grzewczą do -3°C.


Dzięki zewnętrznemu ciśnieniu statycznemu 30 Pa urządzenie z powodzeniem można montować w szczelinach wentylacyjnych oraz na budynkach wielopiętrowych (na balkonach). 

 

Standard Inverter

 

Standardowe systemy inwerterowe z serii Mr. Slim dostępne są w wersji 230 V, 50 Hz i 400 V, 50 Hz. Ich największą zaletą jest ergonomczna budowa oraz możliwość optymalizacji sezonowej efektywności energetycznej.


Standard Inverter


Urządzenie Standard Inverter wyposażone zostało w Technologię Replace, która ułatwia wymianę systemów R22 bez konieczności wymiany instalacji. Dodatkowo wszystkie urządzenia dostępne są o indeksie mocy 100-140 w wersji 1 lub 3 fazowej. Długość instalacji systemu Standard Inverter może wynosić maksymalnie 70 m.

Kontakt w sprawie produktów:

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Living Environment Systems

tel. +48 22 468 27 50
Infolinia +48 22 468 27 77
www: mitsubishi-les.com/pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Poznaj klimatyzatory Gree!

Poznaj klimatyzatory Gree!

Marka Gree posiada bogatą ofertę klimatyzatorów ściennych. Jest liderem pod... ¬ więcej...

 
Systemy klimatyzacji ARV

Systemy klimatyzacji ARV

Firma WIENKRA już od ponad 30 lat wspiera wykonawców instalacji klimatyzacyjnych... ¬ więcej...

 
AUX klimatyzatory pokojowe FREEDOM

AUX klimatyzatory pokojowe FREEDOM

Klimatyzatory AUX serii FREEDOM ekonomiczne o uniwersalnej, nowoczesnej stylistyce... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet