zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Jak dobrać palnik do kotła

aktualizacja: 06-11-2019, 08:03 – artykuł promocyjny


Troska oraz stosowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań to jeden z najważniejszych tematów ostatnich lat. Choć świadomość dotycząca negatywnego wpływu palenia węglem na jakość powietrza systematycznie rośnie, wciąż wiele osób korzysta z mało ekologicznych pieców zasilanych węglem kamiennym. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku są ekologiczne, energooszczędne palniki pelletowe.

 

Czym jest pellet?

 

Pellet to w pełni odnawialne i ekologiczne paliwo stałe, które przybiera postać granulatu. Pellet powstaje w wyniku sprasowania biomasy drzewnej lub roślinnej (wówczas nazwany jest agropelletem). Właściwości energetyczne są różne w zależności od surowca, z jakiego powstał pellet. Najczęściej do produkcji pelletu wykorzystuje się wióry tartaczne, trociny oraz zrębki.


Pellet ma bardzo korzystne właściwości energetyczne, dzięki czemu jest idealnym materiałem wykorzystywanym do palenia zarówno w palnikach, piecach, jak i kominkach czy kotłach. Moc energetyczna pelletu oscyluje między 4,6-5 kWh/kg, 16-20 MJ/kg.

 

Palniki na pellet

 

Palniki, w których do spalania wykorzystuje się pellet to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Do zarządzania pracą urządzenia wykorzystuje się sterowniki, które w pełni automatyzują pracę kotła. Kocioł na pellet to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają bardziej ekologicznych i energooszczędnych sposobów ogrzewania domu. Zdecydowana większość tego typu kotłów posiada wbudowany zasobnik paliwa, którego zapas wystarcza na 3-4 dni grzania.


Kotły pelletowe sprawdzą się szczególnie osobom, które chciałyby osiągnąć maksymalny komfort grzewczy przy jednoczesnym zrezygnowaniu z rozpalania oraz dokładania do kotła. Jednorazowe uzupełnienie paliwa w zasobniku pozwala na pracę kotła od 30 godzin do 5 dni. Ilość czasu zależy od mocy pieca, a także objętości zasobnika. Działanie kotła kontrolowane jest przez zastosowanie wysokorozwiniętej elektroniki.

 

Zalety i korzyści

 

Na wybór palnika na pellet decyduje się coraz więcej osób. Jak się okazuje, pellet posiada szereg zalet, które powodują, że jest on jednym z najskuteczniejszych ekologicznych paliw grzewczych dostępnych na rynku. Wśród licznych zalet wyróżnić należy:
 

  • ekologiczność - pellet podczas spalania pozostawia niewielką ilość popiołu. Ponadto pellet nie wydziela szkodliwych gazów.
  • oszczędność - mimo iż koszt samego kotła zasilanego pelletem jest nieco wyższy, eksploatacja surowca jest bardzo ekonomiczna. Palnik uruchamia się wówczas, gdy temperatura w domu spadnie oraz wyłącza się, gdy osiągnie właściwą temperaturę. Pozwala to znacząco zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również sam materiał grzewczy.
  • pełna automatyka - pozwala w pełni kontrolować pracę kotła, poprzez ustawienie dokładnego czasu działania
  • niemal całkowita bezobługowość - nowoczesne zastosowania powodują, że kocioł nie tylko sam się rozpala i gasi, ale również czyści
  • zapach - pellet podczas spalania pachnie palonym drzewem
     

Firma PellasX posiada w swojej ofercie innowacyjne, w pełni zautomatyzowane i niezwykle skuteczne palniki pelletowe, które zapewniają maksymalny komfort grzewczy.

 

Linia REVO

 

Palniki na pellet Revo to jedne z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Wyposażone w zaawansowaną technologicznie Obrotową Komorę Spalania, nad której pracą czuwa Hybrydowy Napęd Pellas X, palniki z linii Revo charakteryzują się niezwykle wysoką efektywnością spalania (niemal 99%). Ponadto urządzenie posiada tzw. palnik rotacyjny, który gwarantuje samoczyszczenie się z popiołu powstałego w procesie spalania. W palniku możliwe jest palenie pelletem drzewnym niskiej jakości, a także pestkami i owsem. Linia Revo obejmuje następujące modele palników na pellet: Mini 35, Mini, Revo 44, Revo 70, Revo 100, Revo 120.


Palnik na pellet

 

Zastosowane rozwiązania technologiczne:


System Obrotowej Komory Spalania

System Rury Kompensującej

System Napędu Hybrydowego

System Spalania Nadciśnieniowego

X.Plug System

X.Shell System

X.Gnite System

System Szybkiego Montażu/Demontażu Zapalarki


Dostępne moce:
od 5-120 kW


Paliwo podstawowe:
pellet 6-8 mm

Paliwo zastępcze: – owies, sucha pestka

 

Linia M

 

Palniki na pellet z linii M łączą w sobie zastosowania charakterystyczne dla palników X oraz Hybrid. Posiadają wbudowany System Mieszania Paliwa w Komorze Paleniskowej, a także System Ruchomego Paleniska. Technologie te nie tylko umożliwiają bezobsługową pracę, ale także pozwalają na spalanie pelletu niższej jakości oraz agropellety.


O wyjątkowości palników z linii M świadczy prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2018, który został przyznany firmie za modele palników Mini oraz Mini 35.


Linia M obejmuje palniki M Micro, M Mini, M Mini 35 oraz M 500.


Palnik pelletowy M


Zastosowane rozwiązania technologiczne:


System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania

System Ruchomego Paleniska


Paliwo: pellet o grubości od 6-8 mm, pellet drzewny niskiej jakości, agropellet, pestka: suche pestki z wiśni, czereśni lub oliwek, owies

 

Linia HYBRID

 

Seria palników Hybrid to efekt synergii najlepszych rozwiązań technologii X (takich jak System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania czy System Spalania Nadciśnieniowego) oraz zaawansowanych funkcji linii Revo (jak System Napędu Hybrydowego).


Palniki Hybrid zostały wyposażone w innowacyjny sensor Halla, który kieruje doborem powietrza, a także czuwa nad przepływem paliwa. Dzięki temu możliwe jest skuteczne obniżenie emisji oraz zoptymalizowanie parametrów spalania. Wysokiej klasy, nowoczesny napęd hybrydowy redukuje o połowę zużycie energii elektrycznej.


Szybsze rozpalanie oraz trzy razy mniejszy pobór mocy osiągnięty został dzięki specjalnej ceramicznej grzałce. Wysokorozwinięty system mieszania paliwa w komorze paleniskowej znacząco wydłuża czas, w którym palnik działa bezobsługowo, a innowacyjna technologia spalania nadciśnieniowego eliminuje problem cofania się płomienia. Seria palników Hybrid to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.


Linia Hybrid obejmuje palniki pelletowe Hybrid Mini oraz Hybrid Mini 35.


Palnik pelletowy hybrid

 

Zastosowane rozwiązania technologiczne:


System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania

System Spalania Nadciśnieniowego

System Napędu Hybrydowego

Sensor Halla

Ceramiczna grzałka

 

Paliwo: pellet drzewny o grubości od 6-8 mm, pestka: suche pestki z wiśni, czereśni lub oliwek, owies


Linia X

 

Linia X palników pelletowych marki Pellas X to charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością. Posiada równie najszerszy zakres mocy - 5-500 kW. Linia X powstała w oparciu o najlepsze rozwiązania technologiczne i systemowe: System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania, System Spalania Nadciśnieniowego, System Szybkiego Rozpalania.


Linia X obejmuje palniki X Mini, X Mini 35, X 44, X 70, X 100, X 120, X 150, X 190, X 260, X 350, X 600.


Palnik na pellet linia X

Zastosowane rozwiązania technologiczne:


System Mieszania Paliwa w Komorze Spalania

System Spalania Nadciśnieniowego

System Szybkiego Rozpalania


Paliwo: pellet drzewny niskiej jakości, pelet o grubości od 6-8 mm, pestka: suche pestki z wiśni, czereśni lub oliwek, owies

Kontakt w sprawie produktów:

PellasX Sp. z o.o. Sp. k.
tel. +48 67 213 80 40
www: pellasx.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Palnik na pellet zamiast nowego kotła? Zobacz jak to działa!

Palnik na pellet zamiast nowego kotła? Zobacz jak to działa!

Po zainstalowaniu palnika na pellet do tradycyjnego kotła, jego obsługa staje się... ¬ więcej...

 
Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

Prostota, solidność, trwałość - nowy kocioł zasypowy na węgiel od marki Zębiec

Interesuje Cię mały kocioł węglowy, który zmieści się w wąskiej lub niskiej... ¬ więcej...

 
Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowo

Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowo

Kotły Bosch Condens 2300i bazują na dobrze sprawdzonej już technologii pozwalającej... ¬ więcej...

 All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet