gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

nVent - ogrzewanie elektryczne


Folie grzewcze Felix to lepsze zdrowie w sezonie grzewczym

aktualizacja: 12-11-2019, 07:51 – artykuł promocyjny


Czy da się połączyć korzystny wpływ na zdrowie, niskie koszty i ekologię w ogrzewnictwie? Jest to możliwe, jeśli zastosujemy produkt łączący materiały najwyższej jakości i najnowocześniejszą technologię. Folie grzewcze marki Felix to wykorzystywana do ogrzewania powierzchniowego alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, bazująca na promieniowaniu podczerwonym o dobroczynnym wpływie na organizm człowieka.

 

Folia czy mata grzewcza?


W odróżnieniu od mat grzewczych, folie FELIX gwarantują równomierny rozkład ogrzewania na całej powierzchni. Mogą być stosowane jako główne źródło ogrzewania, ale także jako wspomaganie innych źródeł, podnosząc komfort cieplny budynku. Możliwość ich zastosowania zarówno na podłogach, ścianach jak i sufitach sprawia, iż folie grzewcze z powodzeniem instalowane są zarówno w domkach letniskowych jak i wielometrażowych inwestycjach - takich jak hotele czy kościoły.

Najczęściej stosowanymi są niewątpliwie folie podpanelowe. Przy właściwie wyizolowanym budynku średnie koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego folią w sezonie grzewczym wynoszą kilka zł/m2 powierzchni grzewczej miesięcznie. W ofercie dystrybutora dostępna jest także folia dedykowana pod glazurę.

 

Jak to działa?

 

Elementem grzewczym jest włókno karbonowe lub masa grafitowo-węglowa. Wzdłuż folii znajdują się pasy przewodzące wykonane ze srebra oraz z miedzi. Od ilości masy grafitowo-węglowej naniesionej na folię zależy jej moc grzewcza. Całość powleczona jest wytrzymałym tworzywem, dzięki któremu produkt zabezpieczony jest przed wilgocią. Zastosowane w produkcji folii materiały są odporne na odkształcenia oraz uszkodzenia. Co niezwykle istotne – w zależności od wykorzystanego tworzywa, folię grzewczą bez obaw montować można w budynkach użyteczności publicznej, nie martwiąc się o jej żywotność oraz bezproblemowe działanie pomimo ciągłego ruchu pieszych. Użytkowanie folii jest całkowicie bezpieczne a montaż tani i nieskomplikowany. Z podłączeniem elektrycznym folii Felix poradzi sobie każdy wykwalifikowany elektryk. Co ciekawe, folia grzewcza jest instalacją „mobilną” – łatwą w demontażu i do przeniesienia w inne miejsce.

 

Zdrowie w sezonie grzewczym - bez kurzu i alergenów

 

Zasada działania folii grzewczej oparta jest na emisji promieniowania podczerwonego – wpływającego korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Co bardzo istotne dla alergików, w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego folia nie wymusza ruchu powietrza a tym samym unoszenia się kurzu i innych alergenów. Poza tym promieniowanie podczerwone ma wpływ na osuszanie budynku, więc tym samym minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów i pleśni. Według badań folia grzewcza wykorzystująca promieniowanie podczerwone korzystnie wpływa na stan zdrowia osób cierpiących na przewlekłe zapalenie zatok.

 

Folia grzewcza i fotowoltaika – związek bez wad

 

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem inwestorów cieszy się system grzewczy oparty o folię grzewczą Felix i fotowoltaikę. Niemal bezkosztowe ogrzewanie budynków przynosi realne korzyści zarówno w kwestii oszczędności jak i ochrony środowiska – folia grzewcza zasilana jest energią z systemu fotowoltaicznego, nie emitując przy tym do atmosfery żadnych szkodliwych gazów.


Po więcej szczegółów zapraszamy do działu handlowego wyłącznego dystrybutora folii grzewczych Felix - firmy Ciepło – Tech Sp. J.

Kontakt w sprawie produktów:

Auer Polska
tel. 71 726-24-18
www: www.auerpolska.com
www.cieplotech.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Ekologiczne i oszczędne ogrzewanie - kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką

Ekologiczne i oszczędne ogrzewanie - kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które umożliwia... ¬ więcej...

 
Konfigurator doboru kotłów elektrycznych 2020

Konfigurator doboru kotłów elektrycznych 2020

Wszystkie modele kotłów z asortymentu firmy Elterm współpracują z... ¬ więcej...

 
Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

Kotły elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak za... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet