www.centrumklima.pl


Dlaczego warto wybrać nawiewniki ciśnieniowe

aktualizacja: 23-09-2019, 08:57 – artykuł promocyjny


Bogata oferta dostępnych na rynku nawiewników może utrudniać wybór odpowiedniego produktu. Biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: skuteczność, praktyczność i komfort użytkowania, wśród dostępnych na rynku nawiewników największą popularnością cieszą się nawiewniki ciśnieniowe. W przeciwieństwie do pozostałych typów można nimi samodzielnie regulować, kontrolując ilość przepływającego powietrza. To rozwiązanie umożliwia uzyskanie maksymalnej wydajności urządzenia, zapewniając stałą cyrkulację powietrza i tym samym pozbycie się na zawsze kłopotu z wilgocią w mieszkaniu.

 

Nawiewniki w mieszkaniu po termomodernizacji

 

Trzeba pamiętać, że wentylacja to proces ciągłego dostarczania świeżego powietrza oraz usuwania z pomieszczeń powietrza zanieczyszczonego i zużytego. Prawidłowo działająca zapewnia komfort i bezpieczeństwo przebywania, czy to w mieszkaniu, czy w miejscu pracy. Nacisk na termoizolację w budownictwie hamuje, a nawet całkowicie zatrzymuje napływ świeżego powietrza, czego skutki widoczne są gołym okiem – skraplanie pary wodnej na szybach, grzyb na ścianach, złe samopoczucie. Niebezpieczne zatrucia tlenkiem węgla to również wynik źle działającej wentylacji. Są jednak rozwiązania, które niwelują ten problem. Jednym z nich jest zastosowanie odpowiednich nawiewników powietrza. Urządzenia te zapewniają ciągły i jednocześnie kontrolowany nawiew powietrza do pomieszczeń, zapewniając w ten sposób właściwie działającą wentylację.

Nawiewniki w mieszkaniu po termomodernizacji

 

Działanie nawiewników ciśnieniowych

 

Działanie nawiewników ciśnieniowych zapewnia ciągły napływ powietrza niezależnie od ilości wilgoci w pomieszczeniu. Dostarczają go tyle, ile jest konieczne w danej chwili, na zasadzie różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, nie dopuszczając tym samym do zatrzymania procesu wentylacji. W przypadku nawiewników higrosterowanych ich działanie opiera się tylko i wyłącznie na pomiarze wilgotności względnej powietrza wewnętrznego, jeżeli wartość wilgoci spada poniżej 30 % do pomieszczenia napływa minimalny strumień powietrza, co nie zawsze się sprawdza.

 Działanie nawiewników ciśnieniowych

Podsumowując - nawiewniki ciśnieniowe VENTEC pod względem budowy i sposobu działania przyczyniają się do zachowania świeżości powietrza w pomieszczeniu. Uniemożliwiają rozwój grzybów, pleśni oraz wykraplaniu pary wodnej na oknach działając w sposób ciągły i kontrolowany, natomiast w przypadku nawiewników higrosterowanych należy zauważyć, że działają „po fakcie” - otwierają się maksymalnie dopiero, gdy wartość wilgotności w pomieszczeniu wyniesie 70 %.

 Działanie nawiewników ciśnieniowych

Ventec – to polska firma działająca na rynku od 2010 roku. Z powodzeniem zyskuje coraz większe grono odbiorców nie tylko w kraju, ale również za granicą. Doświadczenie w branży okiennej, jak i wentylacyjnej, oraz świadomość niezdrowego klimatu w pomieszczeniach pozbawionych prawidłowo działającej wentylacji zaowocowało tym, że jako jedyny producent w Polsce oferuje aż dwanaście różnych typów okiennych nawiewników powietrza – w tym sześć z automatyką ciśnieniową. Wszystkie nawiewniki, zostały przebadane w laboratoriach Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie pod względem wydajności,  a co za tym idzie zgodności z polskimi normami. Dowodem na to jest uzyskanie Krajowej Oceny Technicznej.

Kontakt w sprawie produktów:

VENTEC S.C.
tel. 506 078 770; 511 959 631
www: www.ventec.com.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Nieprawidłowości przy doborze szyn montażowych

Nieprawidłowości przy doborze szyn montażowych

Błędy montażowe to bardzo częsta przyczyna występowania problemów związanych... ¬ więcej...

 
Przywrócenie prawidłowej wentylacji w budynkach zamieszkanych

Przywrócenie prawidłowej wentylacji w budynkach zamieszkanych

Wentylacja odpowiada za odpowiednią ilość oraz jakość powietrza w domu. Jest nieodzowną... ¬ więcej...

 
Lindab: zawsze o krok przed konkurencją

Lindab: zawsze o krok przed konkurencją

Marka Lindab może poszczycić się pierwszym na świecie systemem wentylacyjnym z... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet