W jaki sposób efektywnie ogrzać obiekt wielkokubaturowy

aktualizacja: 04-10-2019, 07:24 – artykuł promocyjny


Hale przemysłowe, magazyny czy inne tego typu obiekty to miejsca, których ogrzanie potrafi przysporzyć wiele trudności. Obiekty wielkokubaturowe charakteryzują się bowiem wysokimi stratami ciepła w krótkim czasie. Jednym z pierwszych dylematów inwestorów jest to, jaki system ogrzewania zastosować, by był sprawny i efektywny. Jak się okazuje, zastosowanie układu o poprawnie dobranej mocy urządzeń oraz automatyki sterującej ich pracą, pozwala na skuteczne dostosowanie się do nagłych zmian temperatury. Jaki system ogrzewania wybrać, by eksploatacja obiektu wielkokubaturowego była wydajna i ekonomiczna?
 

Gazowa nagrzewnica powietrza


Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań charakteryzujących się niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz eksploatacyjnymi są gazowe aparaty grzewczo-wentylacyjne. Firma FLOWAIR posiada szeroką ofertę nagrzewnic gazowych powietrza Robur Next-R (jednostki od 10,3 kW do 84 kW nominalnej mocy grzewczej), dzięki czemu możliwe jest dostosowanie optymalnego urządzenia grzewczego do charakteru obiektu.

 

Zalety nagrzewnic gazowych

 

Największą zaletą gazowych nagrzewnic powietrza jest to, że same wytwarzają ciepło, które następnie wykorzystywane jest do ogrzania pomieszczeń. Ponadto, urządzenia tego typu, dzięki sposobowi zasilania mogą pracować jako samodzielne aparaty, co umożliwia ogrzanie poszczególnych obszarów hali. Nowoczesne zastosowania sprawiają, że gazowe nagrzewnice powietrza są zdecydowanie bardziej wydajne niż systemy grzewcze zasilane jednym źródłem ciepła. Nagrzewnice gazowe to niezwykle innowacyjne urządzenia pozwalające na podtrzymanie temperatury nawet w przypadku awarii którejkolwiek jednostki oraz w trakcie prowadzenia prac naprawczych.
 

Nagrzewnice powietrza zgodne z normami bezpieczeństwa

Urządzenia zgodne są z najbardziej restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa i jakości wybranych materiałów. Spełniają one wymogi EKOPROJEKTU zawarte w rozporządzeniach 426/2016/UE oraz 2281/2016/UE.


Nagrzewnice zostały skonstruowane tak, by osiągały maksymalną wydajność oraz skuteczność ogrzewania przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

Rodzaje nagrzewnic powietrza FLOWAIR

 

Nagrzewnice współpracujące z kanałowym systemem rozprowadzania powietrza

 

Dzięki zastosowaniu systemu kanałowego możliwe jest doprowadzenie zarówno świeżego, jak i recyrkulacyjnego powietrza do miejsc, w których instalacja aparatu grzewczego jest niemożliwa ze względu na dużą wilgotność, zapylenie i inne agresywne czynniki zewnętrzne.

 

Wentylacja pomieszczenia

 

Niezbędnym elementem podczas instalacji systemu grzewczego jest dostęp świeżego powietrza do ogrzewanego pomieszczenia. Nowoczesne nagrzewnice powietrza marki FLOWAIR wyposażone zostały w specjalne akcesoria w postaci komory mieszania. Rozwiązanie to pozwoli na stworzenie skutecznej energooszczędnej wentylacji mechanicznej bez konieczności instalowania dodatkowych systemów.

 

Sterowanie urządzeniem

 

Jednym ze sposobów na usprawnienie nagrzewnic gazowych jest zastosowanie automatycznego układu sterującego pracą urządzeń. Rozwiązanie to wpływa nie tylko na poprawę komfortu cieplnego, ale także znacząco zmniejsza koszty eksploatacji budynku. Standardowo do sterowania urządzeniami grzewczymi wykorzystywany jest termostat pomieszczeniowy. Firma FLOWAIR posiada w swojej ofercie zaawansowane systemy sterowania T-box, które pozwalają na automatyczne zarządzanie do 31 urządzeniami.
 

Ogrzewanie budynków wielkokubatorowych

 

Podsumowanie

 

Bogata oferta marki FLOWAIR w urządzenia Robur Next - R, dzięki zastosowaniu zaawansowanych możliwości sterowania systemem, sprawia, że gazowe ogrzewanie nadmuchowe to doskonałe rozwiązanie problemu grzewczego w obiektach średnio- i wielkokubaturowych.


Co więcej, firma FLOWAIR oferuje pełne wsparcie posprzedażowe, kompleksowe uruchomienie systemu oraz regularne, coroczne przeglądy instalacji. W ramach usługi FLOWAIR zapewnia regenerację urządzeń nawet po okresie wieloletniej eksploatacji. W ramach tego znajduje się czyszczenie, wymiana zużytych elementów oraz testy szczelności komory spalania. Dzięki temu inwestor zyskuje gwarancję jakości oraz żywotności nagrzewnic gazowych Robur Next - R.

Kontakt w sprawie produktów:

FLOWAIR
tel. +48 58 627 57 20
www: www.flowair.com
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Kurtyny powietrzne HAVACO - nowa odsłona popularnych i lubianych urządzeń

Kurtyny powietrzne HAVACO - nowa odsłona popularnych i lubianych urządzeń

W połowie maja na magazyn VENTIA, wyłącznego dystrybutora marki HAVACO wjechała... ¬ więcej...

 
Nagrzewnice powietrza - jaką wybrać

Nagrzewnice powietrza - jaką wybrać

System ogrzewania ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie do dużych obiektów... ¬ więcej...

 
Kurtyny powietrzne - przegląd oferty producentów

Kurtyny powietrzne - przegląd oferty producentów

Przestrzeń, która zapewnia komfortowe i optymalne warunki to miejsce, w którym... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet