Hewalex - patron sekcji


Fotowoltaika - ekologia i oszczędność

aktualizacja: 28-10-2019, 11:00 – artykuł promocyjny


Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stało się codziennością, a rozwiązania takie jak fotowoltaika zagościły na dachach domów na stałe. Największym atutem tego typu metod jest dbałość o środowisko oraz oszczędność pieniędzy. Poniżej przedstawione zostały powody, które przemawiają za tym, by zmodernizować domowy system grzewczy.

 

Fotowoltaika w służbie środowiska

 

O fotowoltaice najczęściej wspomina się w kontekście braku szkodliwości dla środowiska. To system działający wyłącznie na podstawie odnawialnych źródeł energii, do których zalicza się promieniowanie słoneczne. Zasada funkcjonowania jest prosta. Ogniwa fotowoltaiczne składające się na moduły PV przekształcają promienie słońca na prąd stały. Ten trafia do falownika i zostaje zamieniony na prąd zmienny. Energia w takiej postaci może już posłużyć do zasilenia domowych urządzeń. Ponadto nadwyżkę można przekazać do zakładu energetycznego i odebrać w ją okresie obniżonej sprawności systemu.

Instalacja fotowoltaiki

Opłacalność fotowoltaiki

 

Czy fotowoltaika się opłaca? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością każdy zainteresowany takim rozwiązaniem. Największa obawa dotyczy warunków pogodowych panujących w Polsce. Jak wynika ze statystyk, roczne nasłonecznienie na terenie naszego kraju wynosi średnio 1000 kWh/m2. Moduły przetwarzają ponad 14% tej energii, z czego 2/3 pozyskiwane są latem, a 1/3 w miesiącach zimowych.
Pamiętajmy, że zakup fotowoltaiki oznacza, że pobieramy mniej energii od dostawcy prądu, a co za tym idzie, nasze rachunki są niższe. Ważnym czynnikiem w opłacalności jest też wielkość zakupionej instalacji. Fotowoltaika nie musi pokrywać całkowitego rocznego zapotrzebowania na prąd. Jeśli energia przekazana do zakładu energetycznego będzie wyższa niż ta, którą wykorzystujemy w domu, część nadwyżki przepadnie.

 

Monitorowanie sprawności instalacji

 

Monitoring instalacji fotowoltaicznej pozwala nam w łatwy sposób kontrolować sprawność systemu. Zasada działania urządzeń monitorujących opiera się na zdalnym odczytywaniu parametrów mierzonych przez falownik i ich dalszemu przetworzeniu. Takie systemy, jak np. OPTI-ENER, poza monitorowaniem pracy instalacji, dają także kontrolę nad tym, jak energia jest dystrybuowana. Urządzenie pokazuje, ile prądu pobieramy sami, a ile oddajemy do sieci. OPTI-ENER umożliwia też zdalny monitoring instalacji fotowoltaicznej za pomocą aplikacji mobilnej i strony internetowej. Efektywne zarządzanie nadwyżkami sprawi, że koszty zakupu instalacji fotowoltaicznej zwrócą się szybciej.

Kontakt w sprawie produktów:

Hewalex sp. z o.o. sp. k.
tel. (32) 214 17 10
www: www.hewalex.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Rządowy projekt dofinansowania na instalację fotowoltaiczną

Rządowy projekt dofinansowania na instalację fotowoltaiczną

Dbanie o środowisko, ograniczenie emisji szkodliwych substancji oraz wybieranie zdrowszych... ¬ więcej...

 
Efektywna instalacja fotowoltaiczna - dobry projekt i opłacalność systemu

Efektywna instalacja fotowoltaiczna - dobry projekt i opłacalność systemu

Jednym ze sposobów dbania o środowisko oraz ograniczenia emisji szkodliwych... ¬ więcej...

 
Fotowoltaika - ekologia i oszczędność

Fotowoltaika - ekologia i oszczędność

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stało się codziennością, a... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet