legrand

CD-2600 - domofon cyfrowy firmy Laskomex

aktualizacja: 20-12-2019, 08:15 – artykuł promocyjny


CD-2600 to kolejny domofon cyfrowy firmy Laskomex. Pod względem funkcjonalnym stanowi kopię domofonu CD-2502 i podobnie jak pierwowzór przeznaczony jest głównie do budynków wielorodzinnych z jednym wejściem.

Domofon CD-2600 został zaprojektowany jako urządzenie typu monoblok, które składa się z panela zewnętrznego, pełniącego rolę centrali domofonu, zasilacz i unifonów. Konstruktorzy wykorzystali nowe technologie i podzespoły dostępne na rynku, dzięki czemu udało im się zminimalizować wymiary panela, uprościć jego konstrukcję i zwiększyć niezawodność. Panel wykonany jest ze stali nierdzewnej INOX i cechuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu można go montować na wąskich elementach drzwi wejściowych i słupkach ogrodzeniowych. W podstawowej wersji panel montowany jest natynkowo, w obudowie w formie daszka wykonanego ze stali nierdzewnej. Jeżeli zachodzi potrzeba montażu podtynkowego, należy zastosować odpowiednią ramkę podtynkową. 

W domofonie została wykorzystana klawiatura mechaniczna, zaprojektowana specjalnie do urządzeń domofonowych. Konstrukcja klawiatury zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, zwłaszcza wilgoci i deszczu.


Klawisze są podświetlane
od spodu, przez co klawiatura jest doskonale widoczna w nocy. Podobnie jak w innych domofonach Laskomex w obrębie klawiatury znajduje się czytnik zbliżeniowych kluczy RFID, pracujących w standardzie UNIQUE 125 kHz.  Klucze tego typu są bardzo wygodne w użyciu. Stanowią też dużo lepsze zabezpieczenie niż zamek szyfrowy, z tego powodu używa się ich powszechnie w systemach kontroli dostępu.

W podstawowej wersji domofon CD-2600 wykonywany jest w wersji audio. Ze względu na niewielkie wymiary panela, konstruktorzy zrezygnowali z umieszczenia w nim kamery. Nie znaczy to jednak, że w oparciu o domofon CD-2600 nie można budować systemów wideodomofonowych. Jest to możliwe, należy jednak wykorzystać kamery zewnętrzne z wyjściem symetrycznym lub zastosować symetryzatory, na przykład moduł CVSD-01, który jest uniwersalnym modułem aktywnego symetryzatora/desymetryzatora.

Domofon CD-2600 posiada wyjście do sterowania pracą elektrozaczepu oraz wyjście do sterowania napędem bramy. Oba wyjścia można uruchomić na trzy sposoby: przyciskiem w unifonie, przy pomocy klucza elektronicznego lub przy pomocy kodu zamka szyfrowego. Do domofonu można podłączyć eletrozaczep zwykły, rewersyjny lub zamek elektromagnetyczny. Częstotliwość pracy elektrozaczepu można ustawić programowo.

Domofon realizuje te same funkcje, co domofony z serii CD-2502/CD-3100. Na szczególną uwagę zasługuje indywidualizacja parametrów pracy, która pozwala dostosować działanie niektórych parametrów pracy domofonu do indywidualnych potrzeb użytkowników.  W każdym z 254 mieszkań, jakie domofon może obsłużyć można ustawić niezależnie parametry takie jak liczba dzwonków oraz ton i głośność wywołania. Użytkownicy mogą sami ustawiać wymienione parametry. Mogą też zmieniać kod zamka szyfrowego i rejestrować klucze elektroniczne. 

Domofon CD-2600 może współpracować z innymi domofonami cyfrowymi Laskomex. Inwestorzy często korzystają z tej możliwości po to, aby połączyć unikalne cechy różnych systemów. Przykładowo domofony CD-2600 można zastosować przy wejściach na klatki schodowe w budynkach znajdujących się na terenie ogrodzonego osiedla, do którego prowadzą dwie furtki wejściowe i brama wjazdowa. Przy furtkach i bramie zamontowane są domofony CD-3100 lub CD-4000.

Kontakt w sprawie produktów:

LASKOMEX PPUH
tel. + 48 42 671-88-00
www: www.laskomex.com.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Nowy boss mirco od Carel

Nowy boss mirco od Carel

Firma Carel podczas Euroshop 2020 przedstawiła boss micro - nowy format z rodziny... ¬ więcej...

 
Niezawodne systemy domofonowe

Niezawodne systemy domofonowe

Wiosna i lato to idealny moment na wszelkie remonty. Jest ciepło, dni są długie,... ¬ więcej...

 
Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex

Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex

System domofonowy CD-2502 przeznaczony do budownictwa wielorodzinnego może pracować... ¬ więcej...

 
dhpolska
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet