gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Nowy odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z Aquastop

aktualizacja: 28-10-2019, 11:02 – artykuł promocyjny


Obecność powietrza w instalacji grzewczej może skutkować jej nieprawidłowym działaniem – żeby działała bez przeszkód, musi zostać skutecznie odpowietrzona. Dodatkowo obecność powietrza w instalacji może być przyczyną niepożądanych hałasów. Dlatego istotne jest wyposażenie instalacji w urządzenia automatyczne, które mogą samodzielnie usunąć nagromadzone w niej powietrze. Jeszcze lepsze odpowietrzanie instalacji jest możliwe dzięki odpowietrznikom automatycznym AFRISO PrimoVent z nowym systemem Aquastop.

Nowy odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z Aquastop

Odpowietrzniki automatyczne są odpowiedzialne za usuwanie powietrza z zamkniętych instalacji grzewczych. Podczas spuszczania wody czy innego medium z instalacji odpowietrznik automatyczny funkcjonuje na zasadzie zaworu napowietrzającego. Natomiast zawór stopowy pozwala na odłączenie odpowietrznika od instalacji bez potrzeby uprzedniego jej opróżnienia. Standardowe instalacje wodne składają się z układu rur i urządzeń, którymi tłoczona jest woda lub inne medium grzewcze.


W odpowietrzniku automatycznym AFRISO PrimoVent zastosowano dwukierunkowe odpowietrzanie, przez co oddzielone powietrze uchodzi przez centralny otwór pływaka, natomiast woda odpływa niezależnie po ściankach bocznych. W najnowszej generacji odpowietrzników automatycznych AFRISO PrimoVent zastosowano system Aquastop. System stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wyciekiem wody z instalacji. Do wycieku wody może dojść na przykład wtedy, gdy otwór wentylacyjny odpowietrznika utraci szczelność przez nadmierne zabrudzenie. Kapturek na odpowietrzniku PrimoVent skonstruowano w taki sposób, by prawidłowo zabezpieczyć wylot powietrza i cały system Aquastop.

Nowy odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z Aquastop

W odpowietrzniku AFRISO PrimoVent z Aquastop znajdują się specjalne uszczelki, które w momencie nasiąkania wodą pochodzącą z potencjalnego wycieku zwiększają swoją objętość. Dzięki temu dochodzi do zamknięcia zaworu powietrznego odpowietrznika AFRISO PrimoVent, przez co likwiduje się ryzyko wydostania się wody na zewnątrz. Dlatego odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z systemem Aquastop dodatkowo chroni instalację oraz jej bezpośrednie otoczenie przed niekontrolowanym zalaniem.


Każdy odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z Aquastop przed wysłaniem do klienta jest profesjonalnie testowany pod kątem szczelności i bezawaryjnego działania. Odpowietrzniki te można stosować do wody i mieszanin wody oraz glikolu, przy czym zawartość glikolu może wynosić maksymalnie 50%.

Nowy odpowietrznik automatyczny AFRISO PrimoVent z Aquastop

sprawdź >> www.aquastop.afriso.pl

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
Instalacja z buforem ciepła?

Instalacja z buforem ciepła?

Można zaobserwować wzrost popularności kotłów na pellet, pomp ciepła i... ¬ więcej...

 
IBO Professional z 3 letnią gwarancją - program partnerski dla instalatorów

IBO Professional z 3 letnią gwarancją - program partnerski dla instalatorów

Instalatorzy często są głównymi odbiorcami artykułów budowlanych.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet