gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Sterowanie ogrzewaniem wkracza do szkół, biur i urzędów

aktualizacja: 28-10-2019, 11:18 – artykuł promocyjny


Czy można skutecznie rozwiązać problem wysokich rachunków oraz niedogrzanych/przegrzanych pomieszczeń w szkołach, biurach, urzędach czy hotelach? Oczywiście, że tak! Sposobów jest wiele, ale ten skuteczny wiąże się z umiejętną eksploatacją systemu grzewczego. A taką można osiągnąć tylko dzięki sterowaniu systemem grzewczym za pomocą nowoczesnej automatyki. Sprawdź, jak działa system SINUM – nowe rozwiązanie firmy TECH Sterowniki i co zyskują inwestorzy, którzy go zamontują.

 

Tech sterowniki


System sterowania grzejnikami firmy TECH Sterowniki


Firma TECH Sterowniki to uznany producent sterowników do zarządzania ogrzewaniem. Ważną część oferty stanowią sterowniki do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym. Razem tworzą one system pozwalający kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna. Urządzenia charakteryzują się uniwersalnym designem i doskonale prezentują się w nowoczesnych obiektach. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwy, bezprzewodowy montaż. Pozwala to uniknąć kłopotliwego przerabiania instalacji zwłaszcza w starych budynkach. Na szczęście urządzenia komunikują się ze sobą bezprzewodowo i nie ma potrzeby planowania konkretnych inwestycji, które wiązałyby się z dużymi nakładami finansowymi i uciążliwymi remontami.


Sterowanie grzejnikami w obiektach publicznych i komercyjnych


Problemy z temperaturą oraz wysokimi kosztami jej utrzymania nie są obce placówkom takim jak miejsca pracy czy edukacji i co roku u progu nowego sezonu grzewczego wracają jak bumerang. Właśnie dlatego tak ważne jest unowocześnienie dotychczasowej instalacji, by móc płacić mniej, a jednocześnie zachować komfort tak ważny dla zdrowia i dobrego funkcjonowania dzieci w szkołach, osób zatrudnionych w biurach czy wypoczywających w hotelach i pensjonatach.


Obniżenie rachunków gwarantuje montaż automatyki grzewczej. Bardzo bogaty wybór sterowników do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym, podłogowym i mieszanym ma w swojej ofercie firma TECH Sterowniki. Dedykowanym rozwiązaniem stworzonym specjalnie na potrzeby dużych obiektów publicznych i komercyjnych jest system sterowania ogrzewaniem grzejnikowym SINUM. System SINUM to sieć połączonych ze sobą, nowoczesnych urządzeń, dzięki którym obsługa systemu grzewczego przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a staje się zabawą.


A oto jego najważniejsze elementy:

 • sterownik główny do obsługi aż 16 stref (pomieszczeń) P1 lub P2 zarządzający pracą siłowników elektrycznych,
 • bezprzewodowy, przeznaczony do montażu na grzejniku siłownik elektryczny G1,
 • bezprzewodowy regulator pokojowy RB lub RZ przeznaczony do rejestrowania temperatury w danym pomieszczeniu,
 • bezprzewodowy czujnik otwarcia okna KO, który wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu na czas wietrzenia.

 

Tech sterowniki


System jest dedykowanym rozwiązaniem przygotowany do pracy w dużych obiektach komercyjnych i publicznych. Liczbę elementów wchodzących w skład zestawu należy dopasować do zakładanej liczby pomieszczeń, które system ma obsługiwać. Dobra wiadomość jest taka, że do 31.08.2019 roku system można nabyć z gwarancją uzyskania minimum 20% oszczędności na kosztach ogrzewania w stosunku do roku wcześniejszego lub zwrot pieniędzy.


Warunki promocji zostały szczegółowo opisane w regulaminie na stronie: https://www.techsterowniki.pl/onas/regulamin-20


Jak działa system sterowania grzejnikami?


Poszczególne sterowniki tworzą razem system, który pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, precyzyjnie ją edytować i wygodnie zarządzać systemem grzewczym, by zużywać mniej energii. Zamontowany na ścianie czujnik lub regulator pokojowy rejestruje temperaturę w pomieszczeniu i przekazuje dane do urządzenia głównego. Z kolei sterownik główny w zależności od otrzymanego komunikatu przesyła do zamontowanego na grzejniku siłownika informację o konieczności podwyższenia lub obniżenia temperatury w strefie.


Co ważne, systemem można zarządzać zdalnie dzięki opracowanej przez specjalistów firmy TECH Sterowniki aplikacji eModul. Zapewnia ona zdalny nadzór i łatwą edycję parametrów pracy systemu bez względu na czas i miejsce z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.

Aplikacja tech sterowniki
 

Najważniejsze zalety sterowania grzejnikami:

 • oszczędne zużycie opału gwarantujące niższe koszty,
 • uzyskanie i utrzymanie stabilnej, komfortowej temperatury (bez przekłamań),
 • możliwość układania harmonogramów pracy systemu z wyprzedzeniem,
 • pełna kontrola nad parametrami pracy dzięki dostępowi do historii temperatur,
 • nadzór 24h/dobę przez aplikację webową,
 • integracja z czujnikami otwarcia okien gwarantująca oszczędności także w trakcie wietrzenia pomieszczeń,
 • estetyczny, uniwersalny wygląd urządzeń pasujący do każdej aranżacji.


System SINUM jest także doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania w domach, mieszkaniach i apartamentach. Do każdej bezprzewodowej głowicy grzejnikowej dołączone są dwa adaptery do zaworów: Danfoss RAN i Danfoss RTD-N, dzięki czemu można je bez trudu samodzielnie zainstalować na grzejnikach. Do sterowania systemem dostępne są do wyboru cztery sterowniki główne: WiFi 8S, WiFi 8S mini, ST-8S WiFi, ST-16S WiFi. Więcej na temat systemu do domów i mieszkań można przeczytać na stronie: https://www.techsterowniki.pl/sinum-home


Czy to się naprawdę opłaca, czyli porozmawiajmy o kosztach


Czy na sterowaniu ogrzewaniem naprawdę można zaoszczędzić? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, bo oczywiście komfort komfortem, ale koszty ogrzewania w dużych obiektach, nie ma co ukrywać – są liczone w tysiącach złotych i znacząco obciążają budżet. Z badań przeprowadzonych przez firmę TECH Sterowniki wynika, że różnica w kosztach ogrzewania ponoszonego w budynkach z systemem i tych działających bez niego jest ogromna.

Tech sterowniki
 

Na potrzeby badania przyjęto wartość 0,16 zł/kWh dla ogrzewania ekogroszkiem oraz 0,21 zł/kWh dla ogrzewania gazem. Z badań wynika, że w budynku o powierzchni 1000 m2 ogrzewanym ekogroszkiem koszty zmniejszyły się z 16 tys. zł do 12 800 zł, dając inwestorowi oszczędności w wysokości 3200 zł, co stanowi aż 20% całej kwoty! Z kolei w przypadku ogrzewania budynku gazem koszty po montażu automatyki spadły z 21 tys. zł do 16 800 zł, czyli o 4200 zł (także 20% całości).


Dzięki przeprowadzonym analizom udało się także dowieść, że zmniejszenie temperatury zaledwie o 1°C pozwala uzyskać oszczędności aż 5% na ogrzewaniu. Biorąc pod uwagę te dane oraz liczone w tysiącach koszty ogrzewania w budynkach o dużych powierzchni jak właśnie szkoły, hotele czy biura jest to oszczędność, której trudno nie docenić.


Łatwiej przeanalizowac jest dane na przykładzie konkretnych placówek, które w ubiegłym roku wzięły udział w programie pilotażowym i korzystały w sezonie z automatyki grzewczej. W 2018 roku w dwóch krakowskich placówkach dla dzieci: Glukusie oraz Nasze Skarby zamontowano sterowniki do grzejników. Poniżej zestawienie, jakie oszczędności udało się uzyskać.

Koszty Tech Sterwoniki
 

To niesamowite jak wielką różnicę spowodował montaż automatyki. W żłobku i przedszkolu Glukusie udało się zmniejszyć koszty ogrzewania aż o ponad 70%! To zaskakująco wysoki wynik. W przypadku drugiej placówki trzeba zaznaczyć, że dużym problemem okazał się brak odpowiedniej termoizolacji budynku. Jednak możliwość utrzymania stałej, stabilnej temperatury w pomieszczeniach jest po prostu nie do przecenienia i fakt, że po montażu systemu można było zrezygnować z ogrzewania pomieszczeń grzejnikami elektrycznymi. Montaż systemu przyniósł więc nie tylko oszczędności na opale, ale także energii elektrycznej.


System SINUM, czyli jak zachować komfort cieplny, a płacić mniej


Lato to dobra pora, by pomyśleć o automatyce grzewczej i najbliższej zimy realnie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Urządzenia firmy TECH Sterowniki to produkty sprawdzone, co potwierdza fakt, że zainwestowało w nie już ponad 1,5 mln osób! Podobnie jak w domach i mieszkaniach prywatnych, tak w szkołach, biurach, urzędach i hotelach można zapewnić komfort cieplny, zużywając mniej opału, co w obliczu stojących przed nami wyzwań związanych z kurczeniem się zasobów naturalnych ma swoje logiczne uzasadnienie.
 

Kontakt w sprawie produktów:

TECH STEROWNIKI
tel. +48 33 330 00 07
www: www.techsterowniki.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus