zwińgorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

aktualizacja: 22-07-2019, 08:00 – artykuł promocyjny


Decydując się na montaż pompy ciepła typu monoblok, zyskamy pewność, że fabrycznie zainstalowany i sprawdzony obieg chłodniczy zmniejszy nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów montażowych. Jest to kompleksowe urządzenie, które grzeje, a latem może również chłodzić. Prawidłowy dobór oraz montaż pozwoli się cieszyć niezawodną pracą i pełnym zakresem wykorzystanie. Na specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez STIEBEL ELTRON, instalatorzy znajdą porady, materiały techniczne i film z instrukcją dotyczącą instalacji i konserwacji tego urządzenia.  

Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

 

Ekologiczna, łatwa w montażu i użytkowaniu

 

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła typu monoblok? Ponieważ brak czynnika chłodzącego w budynku to większe bezpieczeństwo. W tego typu urządzeniach między jednostkami krąży tylko woda, a nie czynnik chłodniczy, co obniża koszty utrzymania oraz zapewnia ogólne bezpieczeństwo eksploatacji. Ponadto, pompa jest wyposażona w fabrycznie sprawdzony pod kątem nieszczelności obwód, w konsekwencji czego podczas jej instalacji nie jest wymagany wykwalifikowany personel posiadający uprawnienia do obsługi instalacji chłodniczych.

 

Zimą grzeje, latem chłodzi

 

Monoblok to nie tylko ciepło zimą, ale także optymalne chłodzenie podczas upalnego lata. Pompy typu monoblok pracują przez cały rok, usuwając energię cieplną z wnętrza budynku w czasie ciepłych miesięcy i oddając ją do powietrza zewnętrznego. Urządzenie wykorzystuje przy tym wodę obiegu grzewczego jako nośnik energii.
Zakup pompy ciepła STIEBEL ELTRON HPA 8 CS Plus to inwestycja na długie lata, przy okazji której można skorzystać z dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze” i odzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z instalacją pompy? Dzięki technologii inwerterowej urządzenie jest energooszczędne, a tryb silent mode i inteligentna funkcja odmrażania zapewniają cichą pracę. Pompa monoblok to także estetyczne i niewielkie w porównaniu do innych pomp urządzenie, którego wymiary to zaledwie 812/1152/524 mm (wys./szer./głęb.). W połączeniu z siecią ISG, można je wygodnie obsługiwać poprzez urządzenia mobilne.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

 

Pompa monoblok to proste i funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z zalet pompy ciepła bez potrzeby poświęcania dodatkowych środków i czasu na jego konserwację. Urządzenia te nie potrzebują dodatkowych gazów chłodniczych i prowadzenia dokumentacji związanej z ich sprzedażą i zakupem, nie wymagają też przy montażu specjalistycznych i kosztownych narzędzi. Podłączając pompę monoblok nie trzeba również posiadać uprawnień F-gaz, a sam montaż jest krótki i prosty.

Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

fot.: Sprawdź promocję na pompy ciepła HPA-O 8 CS Plus Set flex z modułem hydraulicznym HM Trend

 

Szczegółowe informacje dotyczące pompy monoblok i korzyści dla instalatorów, można znaleźć na specjalnej stronie STIEBEL ELTRON, gdzie znajdują się porady, film instruktażowy i materiały techniczne.

 

Zachęcamy do rejestracji! Zarejestruj się na stronie jako Instalator i korzystaj ze wsparcia STIEBEL ELTRON na www.stiebel-eltron.pl/pl/formularze/rejestracja.html

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Edel – Woda marki Auer to sprawdzona na całym rynku europejskim pompa ciepła... ¬ więcej...

 
Technologia pompy ciepła

Technologia pompy ciepła

Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw... ¬ więcej...

 
Zatrzymaj smog ze STIEBEL ELTRON. Skorzystaj z wyjątkowej oferty STOP SMOG

Zatrzymaj smog ze STIEBEL ELTRON. Skorzystaj z wyjątkowej oferty STOP SMOG

Problem smogu i zanieczyszczonego powietrza powraca co roku, a jego maksimum przypada... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet