Hewalex - patron sekcji


STOP SMOG!

aktualizacja: 28-10-2019, 11:05 – artykuł promocyjny


Chociaż batalia o czyste powietrze trwa od dłuższego czasu, nadal nie możemy oprzeć się wrażeniu że próba zmiany z dnia na dzień obecnego stanu rzeczy jest niczym walka z wiatrakami. Działania mające na celu eliminację lub redukcję szkodliwych pyłów wymagają czasu i zmian w świadomości społeczeństwa. Dyktowane są one nie tylko poprzez prawo europejskie ale także lokalne regulacje. Grupa SBS rozbudowując swoją ofertę o najnowocześniejsze i ekologiczne rozwiązania – przyczynia się do wprowadzania pozytywnych zmian.

 

Moda na smog?

 

Lato to moment kiedy cieszymy się nieco czystszym powietrzem. Niestety za kilka miesięcy znów zaczniemy kolejny sezon grzewczy. Czas, kiedy oddycha się nam trudniej, niż w pozostałej części roku. W tym czasie niemal codziennie podawane są komunikaty o alertach smogowych na terenie kraju. Od kilku lat prowadzone są kampanie społeczne mające za zadanie walkę ze smogiem, powstał również nowy segment produktów, które mają przeciwdziałać skutkom smogu. Wśród nich są zarówno kosmetyki, odzież, jak i suplementy diety. Modnym staje się pisanie i prowadzenie kampanii marketingowych nawiązujących do tego tematu, pomimo faktu, że dany produkt czy usługa nie zawsze mają wymierny wpływ na przeciwdziałanie temu. Pojawia się zatem pytanie: czy nie tracimy z oczu meritum sprawy?

 

Pierwszy krok – zmiany prawne

 

Ustawa antysmogowa podpisana w 2015 roku przez Prezydenta zakładała trzy graniczne daty dotyczące walki ze smogiem w kontekście wymiany starych kotłów, tzw. „kopciuchów” na nowe, wyższej klasy, generujące mniejszą ilość zanieczyszczeń podczas spalania, utrudniające też palenie w nich śmieci, co niestety nie jest rzadkim procederem. Pierwszą graniczną datą był rok 2021. Ustawa zakładała że do tego czasu powinny zostać wymienione kotły używane powyżej 10 lat od daty produkcji na kotły V klasy. Kolejny moment graniczny to rok 2023, kiedy to właściciele kotłów 5-10 letnich powinni zmienić je na nowszy model. Od 2025 roku natomiast Polacy powinni zupełnie pozbyć się działających rakotwórczo „kopciuchów”. Ci, którzy posiadają kotły III lub IV klasy, powinni wymienić je do 2027 roku, natomiast każdy kto obecnie buduje dom i planuje korzystać przy jego ogrzewaniu z węgla lub drewna, musi posiadać kocioł V klasy. Czy jest to wykonalne? Prędzej czy później dojdzie do eliminacji „kopciuchów” – chociażby dlatego, że od 1 października poprzedniego roku obowiązuje zakaz ich produkcji. Niedawno też Senat debatował nad nowelizacją tej ustawy. Ustawodawca postanowił zintensyfikować działania samorządów i województw. Każde województwo będzie zobligowane do przedstawienia corocznego raportu dotyczącego stanu powietrza na swoim obszarze. Niestety pomimo tych działań nadal jesteśmy w czołówce Państw w których oddycha się najciężej. Dużo mówi się w tym kontekście o tym, że Polaków zwyczajnie nie stać na ekologię.

 

Inne ekologiczne metody ogrzewania

 

Alternatywnymi – w stosunku do kotłów stałopalnych – sposobami ogrzewania są pompy ciepła, czy kotły kondensacyjne. To rozwiązania, które coraz częściej trafiają pod polskie strzechy. Ich działanie polega na skraplaniu, czyli właśnie kondensacji pary wodnej. Pozyskaną przy tym energię można odzyskać, jest ona nazywana ciepłem skraplania. Dzięki temu kotły wykorzystujące to zjawisko są tańsze w eksploatacji.

 

KELLER HP 260F – nowość w ofercie Grupy SBS

KELLER HP 260F ? nowość w ofercie Grupy SBSNAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 

 • Jeden z najtańszych sposobów przygotowania ciepłej wody użytkowej.
 • Niskie koszty inwestycyjne.
 • Doskonała alternatywa dla kolektorów słonecznych – niezależność od warunków pogodowych.
 • Stalowy, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 260 litrów.
 • Skuteczna izolacja poliuretanowa o grubości 50 mm.
 • Zintegrowana wężownica grzewcza (pow. 1 m²) umożliwiająca pod? łączenie dodatkowego źródła ciepła (np. kocioł na paliwo stałe).
 • Praca w szerokim zakresie temperatur zasysanego powietrza.
 • Funkcja aktywnego odszraniania umożliwiająca pracę instalacji w temperaturach powietrza już od -7°C.
 • Możliwość wyprowadzenia powietrza wylotowego systemem kanałowym.
 • Nowoczesna automatyka z wyborem trybu pracy (automatyczny, ekonomiczny i overboost).
 • Minimalne postojowe straty ciepła.
 • Zabezpieczenie antykorozyjne zasobnika – podwójna anoda magnezowa.
 • 2 lata gwarancji.

KELLER HP 260F ? nowość w ofercie Grupy SBS

ZOBACZ >> WIĘCEJKontakt w sprawie produktów:

SBS Sp. z o.o.
tel. 42/663 54 00
www: www.grupa-sbs.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czy warto łączyć pompę ciepła z kolektorami słonecznymi

Czy warto łączyć pompę ciepła z kolektorami słonecznymi

Rozwiązania grzewcze oferowane obecnie na rynku to wynik wdrożenia wielu innowacji... ¬ więcej...

 
Spraw by Twój dom był smart z NIBE

Spraw by Twój dom był smart z NIBE

Trend na digitalizację nie ominął również urządzeń grzewczych, które... ¬ więcej...

 
Wysokowydajne moduły fotowoltaiczne w technologii MWT back contact

Wysokowydajne moduły fotowoltaiczne w technologii MWT back contact

MWT to nowoczesna technologia produkcji modułów fotowoltaicznych, dzięki której... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet