legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Domofon w smartfonie

aktualizacja: 15-07-2019, 07:19 – artykuł promocyjny


Według dostępnych danych ponad 90% mieszkańców Polski korzysta z telefonów komórkowych. Zdecydowana większość z nich używa smartfonów, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Smartfony zapewniają nam między innymi dostęp do internetu, umożliwiają robienie zdjęć, nagrywanie rozmów, odtwarzanie filmów, dokonywanie płatności. Lista ich zastosowań jest długa i ciągle rośnie.

Laskomex moduł CD GSM
 

Smartfony zainteresowały również projektantów systemów domofonowych, ponieważ ich podstawowa funkcja, czyli komunikacja głosowa jest taka sama, jak funkcja unifonów systemie domofonowym. Projektanci wyszli z założenia, że wystarczy zaprojektować urządzenie, które łączy ze sobą system domofonowy z siecią GSM, aby użytkownicy domofonu mogli używać swoich telefonów komórkowych zamiast unifonów. W systemach domofonowych Laskomex urządzeniem, takim jest moduł GSM-04.


Daje to użytkownikowi wiele korzyści. Przede wszystkim zostaje on uwolniony od przewodów łączących urządzenia i może odebrać połączenie i prowadzić rozmowę tam, gdzie się w danej chwili znajduje. Używając klawiatury w telefonie może uruchomić elektrozaczep blokujący wejście tak, jak by korzystał z unifonu.
Ważne jest również to, że używa do tego celu swojego telefonu komórkowego, który ma zawsze przy sobie. Jeżeli w mieszkaniu znajdują się użytkownicy, to mogą odebrać rozmowę w tradycyjny sposób, podnosząc słuchawkę unifonu. Użytkownik może włączać i wyłączać przekierowanie połączeń na telefon. 

Moduł GSM -04 korzysta z konta w sieci dowolnego operatora GSM, do którego przypisany jest numer telefonu i standardowa karta SIM, którą należy zainstalować w urządzeniu.


Konto to służy do łączenia się z innymi telefonami, odbierania komend sterujących i wysyłania wiadomości SMS z informacją o stanie modułu.

Do każdego mieszkania można przypisać dwa numery telefonów. Jeżeli rozmowa przekierowana na pierwszy numer nie zostanie odebrana, wtedy zostanie przekierowana na drugi numer. 

Przekierowanie rozmów można wyłączyć lub wyłączyć na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na wysłaniu odpowiedniej komendy w wiadomości SMS. Kiedy taka wiadomość zostanie wysłana do modułu GSM dla wybranego numeru mieszkania zostanie ustawiony odpowiedni status przekierowania. Zostanie również wysłana zwrotna wiadomość SMS z informacją o aktualnym statusie przekierowania dla wybranego numeru mieszkania. Drugi sposób polega na ustawieniu odpowiedniego statusu przy pomocy klawiatury domofonu.

Moduł posiada dwa wyjścia przekaźnikowe, którymi można sterować przy pomocy komend wysyłanych w wiadomościach SMS. Przekaźnik można włączyć na określony czas (od 1 do 10 s), lub zmienić stan na przeciwny. Pierwszy tryb można wykorzystać do zdalnego resetu centrali domofonowej lub włączenia dowolnego urządzenia uruchamianego przez wciśnięcie przycisku.


Drugi tryb można wykorzystać na przykład do włączenia i wyłączenia oświetlenia w budynku. 

W jednym z wyjść można włączyć tryb, który wykorzystywany jest do sterowania napędem bramy wjazdowej lub szlabanem. Jeżeli użytkownik zadzwoni z telefonu, którego numer jest przypisany do jednego z mieszkań, to zostanie uruchomione wyjście, do którego podłączony jest napęd bramy lub szlabanu.

Instalator może zdalnie dodawać i usuwać użytkowników wysyłając wiadomość SMS odpowiedniej treści. Ułatwia to w dużym stopniu jego pracę, bo nie musi mieć dostępu do centrali, aby szybko wprowadzić zmiany z dowolnego miejsca.

Kontakt w sprawie produktów:

LASKOMEX PPUH
tel. + 48 42 671-88-00
www: www.laskomex.com.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez D+H, które umożliwia... ¬ więcej...

 
CD-2600 - domofon cyfrowy firmy Laskomex

CD-2600 - domofon cyfrowy firmy Laskomex

CD-2600 to kolejny domofon cyfrowy firmy Laskomex. Pod względem funkcjonalnym stanowi... ¬ więcej...

 
Systemy telewizyjne Dahua z technologią PoC

Systemy telewizyjne Dahua z technologią PoC

Technologia Power over Coaxial (PoC) uławia instalowanie kamer, co oznacza znacznie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet