NTS Energy


Tanie podgrzewanie wody - pompy ciepła Kospel

aktualizacja: 24-05-2019, 07:40 – artykuł promocyjny


Przygotowanie ciepłej wody użytkowej przy pomocy powietrznej pompy ciepła uważane jest za jeden z najbardziej energooszczędnych systemów dedykowanych do tego celu. Przede wszystkim pobiera darmowe ciepło zgromadzone w otaczającym nas powietrzu, a ilość uzyskanej energii znacznie przewyższą tą, która jest pobierana z sieci energetycznej. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, również ze względu na aspekt ekologiczny, gdyż pompy ciepła są przyjazne dla środowiska.

Tanie podgrzewanie wody - pompy ciepła Kospel

 

HPSW-2/250 – pompa ciepła z zasobnikiem 250 litrów

 

Pompa HPSW-2/250 firmy Kospel posiada wbudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 250 litrów, wężownicę oraz grzałkę elektryczną o mocy 2kW. Urządzenie zapewnia energooszczędną eksploatację - posiada najlepszą klasę efektywności energetycznej A+.

HPSW-2/250 ? pompa ciepła z zasobnikiem 250 litrów

Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany sterownik, dzięki któremu użytkownik ma możliwość zaprogramowania czasu pracy i żądanej temperatury wody. Na panelu sterowania istnieje opcja wyboru kilku HPSW-2/250 ? pompa ciepła z zasobnikiem 250 litrówtrybów pracy. Wbudowana wężownica umożliwia podłączenie kotła grzewczego. Oszczędną pracę zapewnia tryb ekonomiczny, w którym w pierwszej kolejności uruchamiana jest sprężarka, a kocioł grzewczy lub grzałka działają tylko w razie potrzeby. Jeśli chcemy szybko podgrzać wodę, możemy skorzystać z trybu turbo, który wykorzystuje wszystkie dostępne źródła ciepła: sprężarkę, kocioł c.o. i grzałkę elektryczną. W gestii użytkownika pozostaje wybór tego, z jakiego źródła będzie korzystać pompa, czy będzie to jedynie sprężarka, czy również wbudowana grzałka elektryczna, gdy zajdzie taka konieczność. Pompa HPSW może sterować również czasem pracy pompy cyrkulacyjnej c.w.u.

 

Ważną zaletą pompy ciepła, o której warto pamiętać, jest fakt, że ogrzewając wodę, jednocześnie chłodzi i osusza powietrze w pomieszczeniach, w których znajduje się wlot i wylot powietrza.

HPSW-2/250 ? pompa ciepła z zasobnikiem 250 litrówPompy ciepła HPSW dają możliwość zmiany usytuowania króćców przyłączeniowych do wody. Przyłącza w trakcie montażu mogą zostać ukierunkowane do tyłu lub na bok urządzenia, na jego prawą lub lewą stronę.

 

Podsumowując, zaawansowany panel sterowania umożliwia dostosowanie pracy urządzenia oraz pompy cyrkulacyjnej do potrzeb i wymagań użytkowników. Urządzenie pozwala na zmianę usytuowania króćców przyłączeniowych, co ułatwia montaż. Urządzenie jest ciche – poziom hałasu wynosi jedynie 50dB, podobnie poziom ciśnienia akustycznego – to 52dB. Pompa ciepła HPSW zapewnia energooszczędną eksploatację, gdyż posiada najwyższą możliwą klasę efektywności energetycznej A+.

 

HPI-4 – pompa ciepła o dużej wydajności

 

Pompa HPI-4 posiada ponadprzeciętne właściwości grzewcze. Jej moc grzewcza dochodzi do 4kW, a współczynnik COP osiąga wartość 3,8 (A20 / W35). Takie parametry przekładają się na oszczędne ogrzewanie wody w skróconym czasie - nawet o 30-50% - względem innych rozwiązań oferowanych na rynku. Pompa przeznaczona jest do użytku domowego, choć sprawdzi się także w pensjonatach, hotelach czy restauracjach, gdzie potrzebne są znacznie większe ilości gorącej wody - przykładowo zasobnik o pojemności 400 litrów zostanie nagrzany już w ok. 5 godzin.

HPI-4 ? pompa ciepła o dużej wydajności

Pompa umożliwia bardzo szybkie przygotowanie gorącej wody w gospodarstwie domowym - orientacyjny czas podgrzewania 200 litrów wody od 15oC do 45oC przy temperaturze powietrza na poziomie 20oC wynosi tylko 2,5 godziny!

 

Do nowej i modernizowanej instalacji


Dużym ułatwieniem dla inwestora jest możliwość podłączenia do dowolnego zasobnika c.w.u. Pompa ciepła HPI-4 może działać w nowej, jak i w modernizowanej instalacji. Wbudowany wymiennik ciepła sprawia, że nie ma konieczności zostawiania wolnej wężownicy w zbiorniku. Podłącza się ją bezpośrednio do wody użytkowej w wymienniku lub zasobniku c.w.u. Pompa ciepła powinna znaleźć się w pomieszczeniu gospodarczym lub w kotłowni.

HPI-4 ? pompa ciepła o dużej wydajności

  • fabrycznie gotowa do pracy bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień
  • elektroniczny układ sterowania mierzy konieczne parametry i optymalnie reguluje pracę sprężarki i zaworu rozprężnego
  • możliwość ustawienia najistotniejszych parametrów: temperatury wody w zasobniku (zakres regulacji mieści się w przedziale 20oC - 55oC) oraz minimalnej temperatury powietrza, od której działa pompa (zakres regulacji mieści się w przedziale 5oC - 15oC)
  • opcja podłączenia dodatkowego programatora czasowego z możliwością załączania urządzenia podrzędnego (np. grzałki elektrycznej).

 


Podgrzewanie wody z maksymalną sprawnością


Skraplacz współosiowy wbudowany w pompę ciepła HPI-4 firmy Kospel odpowiada za bezpośrednie podgrzewanie wody użytkowej, dzięki czemu użytkownik krócej oczekuje na wodę o zadanej temperaturze. Na każdym etapie produkcji dba się o jakość wykonania i niezawodność zastosowanych podzespołów. Dodatkowymi atutami są takie elementy jak sprężarka rotacyjna, wielorzędowy parownik o dużej powierzchni wymiany oraz elektroniczny zawór rozprężny. Producent przykłada również dużą wagę do komfortu użytkownika, dlatego pompa charakteryzuje się cichą pracą. Dbają o to cichobieżny wentylator i odpowiednio uszczelniona obudowa. Ważnym elementem jest również zabezpieczenie parownika filtrem powietrza, który chroni go przed zanieczyszczeniami. Wydłuża to dodatkowo żywotność układu i podnosi sprawność podczas wieloletniej eksploatacji.

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL S.A.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

Decydując się na montaż pompy ciepła typu monoblok, zyskamy pewność, że fabrycznie... ¬ więcej...

 
Urządzenia grzewcze zgodne z nowymi warunkami technicznymi

Urządzenia grzewcze zgodne z nowymi warunkami technicznymi

Standardy energetyczne budynku przechodzą etapowe zmiany, dzięki czemu możliwe jest... ¬ więcej...

 
COP, moc, typ sprężarki - co trzeba wiedzieć przed zakupem pompy ciepła

COP, moc, typ sprężarki - co trzeba wiedzieć przed zakupem pompy ciepła

Pompy ciepła są ekologicznym, rozsądnym i ekonomicznym sposobem na ogrzewanie budynków,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet