Technologia zaprasowywania na zimno również dla rur stalowych w dużych instalacjach

aktualizacja: 10-05-2019, 08:05 – artykuł promocyjny


Firma Viega upowszechnia nowoczesną technikę zaprasowywania na zimno, pozwalającą w zaledwie kilka sekund wykonać bezpieczne, niezawodne i szczelne połączenie, które natychmiast uzyskuje pełną obciążalność, bez używania otwartego ognia i ryzyka pożaru. Do tej pory, dzięki systemowi Megapress, technologia ta dostępna była tylko do łączenia grubościennych rur stalowych o średnicy od 3/8 do 2″. Rozbudowanie oferty o złączki XL pozwoliło rozszerzyć zakres jej zastosowania o rury o średnicach 21/2, 3 i 4" w dużych instalacjach.


Zaprasowanie: nawet 80% szybciej od spawania

Złączki Megapress S XL zaprasowuje się za pomocą stworzonego specjalnie dla tego systemu wzmacniacza siły zaprasowania o nazwie Press Booster. Może on być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5. W zależności od średnicy, oszczędność czasu w porównaniu ze spawaniem wynosi nawet 80%.
 

Viega Megapress S XL

Grubościenne rury stalowe o średnicy od 2½ do 4″ można łatwo zaprasowywać stosując złączki Megapress S XL oraz Pressgun-Press Booster. Zapewnia to oszczędność czasu sięgającą 80% w porównaniu z tradycyjnym spawaniem.

 

Dzięki niewielkiej masie, paskowi na ramię oraz ergonomicznemu uchwytowi obsługa Pressgun-Press Booster jest prosta, wygodna i bezpieczna. Zdecydowanie ułatwia on również układanie instalacji o średnicy do 4″ podczas pracy na większej wysokości i w trudno dostępnych miejscach.


Szeroki wybór produktów z SC-Contur

Złączki Megapress S XL są produkowane ze stali z powłoką cynkowo-niklową. Element uszczelniający jest wykonany z FKM i przeznaczony do temperatur do 140°C. Szeroki wybór muf, łuków, przejść, redukcji, trójników i kołnierzy zapewnia optymalne rozwiązanie do niemal każdej instalacji.
 

Viega Megapress S XL

Nowe elementy w rozmiarze XL stanowią uzupełnienie systemu połączeń zaprasowywanych
do grubościennych rur stalowych Megapress


Nowe złączki Megapress S XL, podobnie jak wszystkie kształtki zaprasowywane Viega posiadają specjalny profil SC-Contur. Dzięki niemu niezaprasowane przez nieuwagę połączenia są natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po zaprasowaniu złączka pozostaje trwale szczelna.
 

Viega Megapress S XL

Charakterystyczna cecha wszystkich złączek zaprasowywanych Viega występuje również w systemie Megapress: profil SC-Contur gwarantuje widoczność niezaprasowanych złączek najpóźniej podczas próby szczelności.

Już w momencie wprowadzenia na rynek złączki Megapress S XL posiadają ważne dopuszczenia: dopuszczenie VdS do instalacji tryskaczowych, certyfikat TÜV do instalacji sprężonego powietrza i instalacji grzewczych oraz dopuszczenia DNV/GL, LR i RINA do instalacji okrętowych.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Multigebo - NOWOŚĆ marki GEBO

Multigebo - NOWOŚĆ marki GEBO

Multigebo to innowacyjne rozwiązanie all-in-one do napraw i połączeń rur wielowarstwowych... ¬ więcej...

 
Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Dla właścicieli nieruchomości duże znaczenie ma długa żywotność wszystkich... ¬ więcej...

 
Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Bezproblemowy i szybki transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet