gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

  Esbe

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Ciepła woda w basenie - ekonomicznie i komfortowo dzięki pompom ciepła Hewalex PCWB

aktualizacja: 30-04-2019, 06:19 – artykuł promocyjny


Przydomowe sezonowe baseny są coraz częstszym nabytkiem mającym uprzyjemnić spędzanie wolnego czasu. Wielu ich właścicieli przekonało się jednak, że nawet przy upalnej pogodzie, woda długo pozostaje zbyt zimna dla komfortowego korzystania z kąpieli. Sezon wykorzystania basenu zewnętrznego ogranicza się zwykle do 1-2 miesięcy i to jeszcze z przerwami w okresach gorszej pogody.

 

Ciepła woda w basenie - ekonomicznie i komfortowo dzięki pompom ciepła Hewalex PCWB

Zastosowanie pompy ciepła dla podgrzewania wody w basenie nie wymaga prowadzenia długich przyłączy jak np. z kotła w domu. Nie są także wymagane specjalne warunki zabudowy, a urządzenie można łatwo zdemontować i przechować w zamkniętym pomieszczeniu poza sezonem korzystania z basenu.


Można temu zaradzić uzupełniając basen o układ podgrzewania wody. Wykorzystanie konwencjonalnego źródła ciepła jak np. kotła gazowego wiązać się jednak będzie z widocznym wzrostem kosztów eksploatacyjnych. Rozwiązaniem są tutaj urządzenia korzystające z energii odnawialnej – instalacje solarne oraz pompy ciepła.


Kiedy można się poczuć komfortowo w basenie rekreacyjnym?

Komfortowa temperatura wody w rekreacyjnym basenie zewnętrznym powinna oscylować w zakresie 25?28 oC. Niższa będzie powodować dyskomfort i uczucie zimna. Może się okazać, że basen napełniony świeżą wodą nie osiągnie minimalnego zalecanego progu temperatury w sezonie jego użytkowania lub komfortowe warunki wystąpią kilka razy w sezonie. Dzięki pracy pompy ciepła komfortowe korzystanie z basenu można będzie wydłużyć nawet do 5-6 miesięcy.

Pompy ciepła PCWB Hewalex

Pompy ciepła PCWB firmy Hewalex są sprawdzonym rozwiązaniem, które w ostatnich latach znalazło zastosowanie w kilkuset małych basenach prywatnych, jak i większych pływalniach.


Jak najtaniej podgrzewać wodę basenową?

Koszty podgrzewania wody w basenie będą zdecydowanie najniższe przy wykorzystaniu energii odnawialnej. Instalacja solarna wymaga zasilania jedynie dla pompy obiegowej małej mocy (ok. 40 W), a pompa ciepła – sprężarki (np. dla pompy Hewalex PCWB 7,5 kW jedynie 1,26 kW zużycia energii. Niewątpliwie atutem pompy ciepła w porównaniu do instalacji solarnej jest wysoka niezależność od nasłonecznienia, wysoka wydajność grzewcza, małe gabaryty, niskie wymagania montażowe i zapewnienie maksymalnego komfortu korzystania z basenu przez długi okres – nawet pół roku.

W przybliżeniu można określić, że koszty utrzymania komfortowej temperatury wody w typowym małym basenie powinny mieścić się w zakresie 50-150 zł miesięcznie. Będzie to zależne od gabarytów basenu, ale także nastawionej temperatury wody, warunków pogodowych oraz środków ochrony przed utratą ciepła (roleta, żaluzja, itp.).

 

porównanie kosztów podgrzewania wody w basenie ogrodowym

Szacunkowe porównanie kosztów podgrzewania wody w basenie ogrodowym o powierzchni 30 m2. Kalkulacja dla miesięcy letnich w sprzyjających warunkach pogodowych wg. założeń ze strony hewalex.pl (dział „Porady i wiedza”).

Pompa ciepła PCWB Hewalex

Pompy ciepła Hewalex PCWB są przyjazne w montażu, a także demontażu dla przechowania urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu w okresie jesienno-zimowym.


Wygodna obsługa – funkcjonalny sterownik oraz aplikacja na smartfon

Sterownik pompy ciepła PCWB zabudowany jest bezpośrednio na urządzeniu w szczelnej obudowie. Jego obsługa jest intuicyjna. Nowe modele pomp PCWB oferowane od 2019 roku mogą dodatkowo współpracować z modułem internetowym PCWB mWiFi. Jego zastosowanie umożliwia korzystać z aplikacji na smartfon dla podglądu pracy i obsługi pompy ciepła.

 

Aplikacja InverterTemp - Hewalex

Aplikacja InverterTemp (w języku angielskim) pozwala m.in. włączać i wyłączać pompę ciepła, zmieniać wymaganą temperaturę wody i czasy jej podgrzewania, jak również śledzić przebieg zmian temperatury wody basenowej w czasie.


Gwarancja i serwis urządzeń

Większość takich urządzeń jak pompy ciepła wody basenowej obejmowane są podstawowym 2-letnim okresem gwarancji. Pompy ciepła Hewalex PCWB dzięki sprawdzonej konstrukcji i na bazie doświadczenia zebranego z kilkuset zastosowań w kraju, są oferowane z długą 4-letnią gwarancją.

 

pompy ciepła PCWB - gwarancja

Pompy ciepła Hewalex PCWB posiadają trwałą i niezawodną sprężarkę rotacyjną lub spiralną zależnie od mocy urządzenia, bezpośredni wymiennik ciepła i zarazem skraplacz wykonany ze specjalnej stali tytanowej oraz odporną na warunki zewnętrzne obudowę z tworzywa ABS.


Dobór pompy ciepła PCWB

Odwiedzając dział pomp ciepła PCWB na stronie firmowej, można wypełnić krótki formularz i otrzymać szybko arkusz doboru odpowiedniej mocy urządzenia. Urządzenia są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Hewalex.


 


 

Kontakt w sprawie produktów:

Hewalex sp. z o.o. sp. k.
tel. (32) 214 17 10
www: www.hewalex.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zatrzymaj smog ze STIEBEL ELTRON. Skorzystaj z wyjątkowej oferty STOP SMOG

Zatrzymaj smog ze STIEBEL ELTRON. Skorzystaj z wyjątkowej oferty STOP SMOG

Problem smogu i zanieczyszczonego powietrza powraca co roku, a jego maksimum przypada... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

Pompa ciepła typu monoblok - fakty o użytkowaniu

Decydując się na montaż pompy ciepła typu monoblok, zyskamy pewność, że fabrycznie... ¬ więcej...

 
Urządzenia grzewcze zgodne z nowymi warunkami technicznymi

Urządzenia grzewcze zgodne z nowymi warunkami technicznymi

Standardy energetyczne budynku przechodzą etapowe zmiany, dzięki czemu możliwe jest... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet