zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Mieszkaniowe węzły cieplne Taconova z innowacyjnymi komponentami

aktualizacja: 29-04-2019, 10:41 – artykuł promocyjny


Gotowe do podłączenia, bezpieczne i efektywne mieszkaniowe węzły cieplne Taconova posiadają innowacyjne komponenty, dzięki którym zapewniają to, co obecnie liczy się najbardziej, czyli kompleksowe rozwiązanie i komfort. Gotowe do podłączenia mieszkaniowe węzły cieplne Taconova zostały dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Są w stanie dostarczyć wodę użytkową podgrzaną z dokładnością do jednego stopnia, jednocześnie rozprowadzając wodę grzewczą odpowiednio do potrzeb danego systemu.

 

Inteligentny system zapewniający komfort i oszczędność energii

 

Nowoczesne budownictwo wyznacza coraz wyższe standardy i wciąż kreuje nowe oczekiwania w zakresie instalacji, które mają spełniać 2 podstawowe kryteria. Muszą zapewniać komfort na co dzień oraz być oszczędne w użytkowaniu. Aby osiągnąć tak wiele konieczne jest bazowanie na inteligentnych komponentach. Mieszkaniowe węzły cieplne Taconova właśnie takie posiadają. Jest to zintegrowana z modułem grzewczym wysokowydajna pompa obiegowa TacoFlow2 Adapt, która dba o zaopatrzenie w ciepło niezależne od ciśnienia sieci. Drugie ważne ogniowo systemu to obwodowy rozdzielacz TacoSys Pro, który odpowiada za optymalny rozdział ciepła. To dzięki nim węzły Taconova gwarantują niezawodne funkcjonowanie, redukując przy tym do minimum prace konserwacyjne i optymalizując koszty energii. Takie rozwiązanie upraszcza również i przyspiesza projektowanie oraz montaż instalacji. Całość oparta jest na koncepcji modułowej z dużą różnorodnością wariantów. Wysoki stopień prefabrykacji i bezobsługowe systemy oszczędzają czas montażu i niemal zupełnie eliminują konieczność serwisowania. Konstrukcję węzła można śmiało określić jako kompaktową i w pełni dopasowaną do potrzeb użytkownika - na życzenie można zredukować także głębokość zabudowy. O niezawodną pracę systemu przez długi czas dba najwyższa jakość wykorzystanych podzespołów.

Mieszkaniowe węzły cieplne firmy Taconova to prawdziwe rozwiązania typu „wszystko w jednym”. Podgrzewają one wodę pitną metodą przepływową i na życzenie regulują z dokładnością do jednego stopnia temperaturę wylotową wody grzewczej. Inteligentne komponenty, takie jak zintegrowana z modułem grzewczym wysokowydajna pompa obiegowa TacoFlow2 Adapt, zapewniają niezależne od ciśnienia sieci zaopatrzenie w ciepło, które jest optymalnie rozdzielane przez innowacyjny rozdzielacz obwodowy TacoSys Pro.Mieszkaniowe węzły cieplne TacoTherm Dual Piko i Nano to kompleksowe rozwiązanie zasługujące na uwagę. Są one bardzo dokładne i precyzyjne, a całe sterowanie odbywa się w sposób elektroniczny i bez udziału energii pomocniczej, dzięki proporcjonalnemu regulatorowi przepływu. W zakresie ich działania jest także rozdział wody między odbiorniki ciepła – funkcja bardzo istotna w przypadku instalacji z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym.

 

 

Kompaktowa, wysokowydajna pompa obiegowa

 

Wysokie osiągi przy niewielkich kosztach eksploatacji i znakomitej efektywności energetycznej możliwe są dzięki zintegrowanej z modułem grzewczym pompie obiegowej TacoFlow2 Adapt. Jej praca to rozdział ciepła niezależnie od sieci rozdzielczej. Swoje parametry zawdzięcza napędowi generowanemu przez silnik synchroniczny ze stałymi magnesami. Model ten doskonale nadaje się do dowolnych systemów ogrzewania ciepłą wodą w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Przy opcjonalnie wybieranej długości zabudowy 130 lub 180 mm, kompaktowe pompy Taconova są najmniejszymi tego typu produktami dostępnymi na rynku. Dzięki temu nadają się do stosowania w niemal wszystkich sytuacjach montażowych.
 

  • Wskaźnik efektywności energetycznej (EEI) pomp Taconova spełnia najnowsze standardy i wytyczne przy wartości niższej niż 0,20.
  • Konserwacja pracującej na mokro pompy obiegowej jest zbędna, podobnie jak wymiana elementów uszczelnienia.
  • Dysponuje szerokim zakresem temperatur od +2°C do +110°C.
  • Dzięki funkcji ActiveADAPT jej wydajność jest automatycznie dostosowywana do wymagań systemu.


Zintegrowana z modułem grzewczym pompa obiegowa TacoFlow2 Adapt zapewnia rozdział ciepła niezależny od ciśnienia w sieci rozdzielczej.

 

Precyzyjny i stabilny rozdział ciepła

 

TacoSys Pro to zaawansowany technicznie rozdzielacz obwodowy wykonany ze stali nierdzewnej. Element ten umożliwia równomierne, precyzyjne rozdzielanie ciepła obsługując jednocześnie do dziesięciu obwodów grzewczych. Posiada on dwa innowacyjne komponenty, które jeszcze bardziej podnoszą komfort użytkowników.
 

  • TopMeter Plus - zawór wyrównawczo-odcinający, który ułatwia kompensację hydrauliczną, umożliwia regulację przepływów wody w bardzo precyzyjny i powtarzalny sposób
  • TacoDrive - w pełni zintegrowany zawór z siłownikiem elektrycznym, dzięki któremu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego złącza zaworowego. Rozwiązanie to rewolucjonizuje technikę rozdzielczą.

 

Innowacyjne rozwiązania ułatwiają montaż i ustawienia. Co więcej, nie ma już konieczności korzystania z narzędzi, przyrządów pomiarowych, wykresów i tabel. Wystarczająca jest ręka fachowca: wymagany przepływ objętościowy jest nastawiany przez zwykły obrót, a wielkość przepływu może być kontrolowana bezpośrednio przez wziernik i ustawiana za pomocą dodatkowej funkcji. Napęd zaworu z siłownikiem TacoDrive jest zamontowany na przewodzie powrotnym i przewidziany do regulacji przepływu objętościowego we współpracy z termostatem pomieszczeniowym. Praktyczne złącze wtykowe ułatwia montaż i przyporządkowanie do stref pomieszczenia oraz ich korygowanie. Kombinacja elektrycznego napędu siłownika z zaworem rozdzielczym eliminuje ponadto konieczność indywidualnego montażu osobnych nastawników, zapewniając idealną współpracę zaworu rozdzielczego i napędu rozdzielacza.

Za precyzyjny rozdział ciepła w węźle odpowiada TacoSys Pro. Ten zaawansowany technicznie rozdzielacz obwodowy potrafi sprostać nawet najwyższym wymaganiom nowoczesnej techniki grzewczej.

 

Jakość i serwis na najwyższym poziomie

 

Jakość to gwarancja na długą żywotność oraz zminimalizowanie lub nawet wyeliminowanie konieczności serwisowania. To bardzo ważna cecha w nowoczesnych instalacjach, które dzięki swojej niezawodności zapewniają wciąż wyższy standard i komfort. W przypadku węzłów cieplnych firmy Taconova duże znaczenie w tej kwestii mają znakomitej jakości materiały oraz innowacyjne komponenty zaprojektowane pod kątem bezproblemowej eksploatacji. Do tego dochodzi wysoki stopień prefabrykacji oraz pomoc ze strony specjalistów Taconova na każdym etapie - projektowanie, wykonanie instalacji oraz w czasie jej użytkowania. Kompetentny zespół serwisowy chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże przy planowaniu indywidualnych realizacji. Węzły Taconova są zupełnie bezobsługowe, ale w przypadku, gdyby były niezbędne jakiekolwiek czynności, do dyspozycji klienta pozostają odpowiednie pakiety serwisowe i doświadczeni eksperci.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl
www.taconova.com
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Pulsator - gazowy kocioł kondensacyjny marki Auer

Pulsator - gazowy kocioł kondensacyjny marki Auer

Według ekspertów rynku nieruchomości średni metraż domu oddawanego do użytku... ¬ więcej...

 
Dlaczego należy montować filtr magnetyczny do instalacji C.O.

Dlaczego należy montować filtr magnetyczny do instalacji C.O.

Grzejniki C.O. są zazwyczaj wykonane ze stali węglowej, która jest wysoce... ¬ więcej...

 
Jak dobrać palnik do kotła

Jak dobrać palnik do kotła

Troska oraz stosowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań to jeden z najważniejszych... ¬ więcej...

 All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet