zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Nowości Instal-Projekt na 2019 rok

aktualizacja: 09-04-2019, 10:38 – artykuł promocyjny


W 2019 roku Instal-Projekt porządkuje i uzupełnia dotychczasową ofertę w segmencie grzejników. Do wyboru proponuje niewystępujące wcześniej stylowe formy w grupach klasycznych drabinek.

Doskonałym przykładem są dwie nowości w ofercie grupy „BASIC”: PIKO i ORI. Pozornie szablonowe kształty w nad wyraz korzystny sposób wkomponowują się w wyszukane architektoniczne projekty. Symetria bryły obu wariantów, zamknięta prężnym rozkładem solidnych bocznych kolektorów pozostawia i uwydatnia przestrzeń pomiędzy nimi. W tym miejscu zwracamy uwagę na ciekawy profil drabinki, której specyficzny kształt poprzeczek doskonale dopełnia model tworząc go innym, ciekawszym od wcześniej dostępnych prostych form tego typu.

 

grzejnik PIKO - Instal-ProjektGrzejnik ORI - Instal-Projekt

 

Z kolei w grupie „TRENDY” mamy do czynienia z niezwykłą, minimalistyczną innowacją. Do oferty wprowadzono dwa modele: LAO oraz BELTI, będące najlepszym przykładem tego, że nie trzeba stosować wyszukanych form by wprowadzać w życie nowe perspektywy.

 

Instal-Projekt - grzejnik BeltiInstal-Projekt - grzejnik BELTI

 

Model BELTI charakteryzuje się ciekawym, dotąd niespotykanym, układem drabinki budzącym skojarzenia emisji ciepła. Jak opowiada nam jego projektanta Karolina Gazda, inspiracją do stworzenia grzejnika był tzw. Efekt Dopplera. Płynnie rozsuwające się pasy dają złudzenie optyczne, naturalnie tworząc przestrzenie do wieszania. Asymetryczna forma pozwala uzyskać naturalny efekt suszenia, który odbywa się poprzez grawitacyjny ruch ogrzanego powietrza przez dolne panele.

 

Instal-Projekt - grzejnik LAOInstal-Projekt - grzejnik LAO

 

Jeśli o złudzeniu optycznym mowa kolejnym idealnym przykładem jest wspomniany już, ostatni z omawianych tu grzejników, model LAO. Podobnie jak poprzednie wzory, na pozór stanowi prostą formę drabinkową. Nic bardziej mylnego. Poziome, prostokątne elementy grzejne dzięki przekoszeniu ich w stronę pomieszczenia tworzą imitację okiennicy z żaluzją. Przy odpowiednim oświetleniu lub wykorzystaniu światła słonecznego grzejnik ten przyniesie nam na myśl azjatycki lub śródziemnomorski obszar kulturowy.

Do prawdziwej rewolucji technologicznej doszło w grupie produktowej „HEAT UP!”. Kategoria ta zawierająca do tej pory dwie propozycje grzałek, wzbogaciła się aż o 4 nowe urządzenia.

Grzałki są to urządzenia elektryczne, które w połączeniu z odpowiednim grzejnikiem c.o., pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń. Zazwyczaj czyni się to poza sezonem grzewczym, montując grzałkę w kolektorze grzejnika, co zwiększa jego funkcjonalność o możliwość grzania elektrycznego. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, stające się coraz popularniejsze w polskich domach. Idąc z duchem czasu, producenci wykorzystują najnowsze zdobycze technologiczne by zaspokoić oczekiwania młodszych pokoleń. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Tenże progresywny nurt doskonale reprezentują dwa zaproponowane w tym roku przez Instal-Projekt modele; COCO oraz ITAKA. Ta pierwsza to grzałka elektryczna sterowana dotykowo, wyposażona w zaawansowany moduł sterujący, pozwalający na optymalny komfort użytkowania i niski pobór prądu elektrycznego. Urządzenie posiada dwustopniową regulację temperatury – 50 i 70 °C z LED’ową sygnalizacją stanu pracy.

 

Instal-Projekt - grzałka elektryczna COCOInstal-Projekt - grzałka elektryczna ITAKA

 

ITAKA z kolei, jest sterownikiem lokalnym z elementem grzejnym wyposażonym w moduł Bluetooth oraz moduł komunikacji radiowej. Dzięki intuicyjnej obsłudze istnieje możliwość swobodnego planowania funkcjonalności grzałki, również z poziomu aplikacji mobilnej. Grzałka posiada timer oraz harmonogram pracy pozwalające na pełną swobodę jej programowania. Ponadto zawiera bardzo przydatne technologie w postaci czujnika temperatury pomieszczenia oraz licznik zużytej energii.

Dwa pozostałe modele, STELLA oraz YUUKI to również zaawansowane technologicznie produkty. Kierowane są jednak do klienta, stawiającego na manualną prostotę oraz funkcjonalność przy wykorzystaniu optymalnych rozwiązań technicznych.

 

Instal-Projekt - grzałka elektryczna STELLAInstal-Projekt - grzałka elektryczna YUUKI

 

Model STELLA charakteryzuje się sterowaniem mikroprocesorowym. Regulacja temperatury zachodzi tu na 4 poziomach w przedziale 30-60°C. Grzałka posiada możliwość programowania regulatorów czasowych w dwóch trybach: „2h back” i „2h o°”. Z kolei YUUKI to solidna grzałka manualna o minimalistycznym designie. Funkcjonalna, prosta w obsłudze i wyposażona w inteligentne systemy kontroli pracy oraz podwójny system ochrony przed przegrzaniem (zastosowanie termostatu i bezpiecznika termicznego).

Wszystkie wymienione produkty tej kategorii charakteryzują się LED-ową technologią sygnalizacji stanu pracy oraz trybem przeciwdziałającym zamarzaniu (anti-freeze).

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
tel. 054 235 59 05
www: www.instalprojekt.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

System, w którym pracują pompa ciepła oraz grzejniki rewersyjne daje nam znacznie... ¬ więcej...

 
Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Urządzanie mieszkania jest wyzwaniem, ale też daje nam wiele radości. Swój... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe to dwa niezależne systemy ogrzewania wbudowane w jeden grzejnik.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus