Hewalex - patron sekcji


Ekologiczne pompy ciepła typu Monoblok STIEBEL ELTRON

aktualizacja: 11-04-2019, 07:31 – artykuł promocyjny


Pompy ciepła typu Monoblok STIEBEL ELTRON to ekologiczne i kompaktowe urządzenia grzewcze wykorzystujące energię odnawialną z powietrza i wody. Dzięki temu są w stanie zapewnić nam wysoki komfort grzewczy bez szkodliwej emisji CO2 do atmosfery. Pompy ciepła uznawane są za najlepszą dostępną na rynku alternatywę do ogrzewania gazem, olejem czy pelletem. Takie źródło ciepła jest wysoko efektywne oraz przyjazne środowisku.Istnieją różne typy pomp ciepła, zależnie od tego, z jakiego naturalnego źródła ciepła pobierają energię tzn. z powietrza, gleby czy wody, aby następnie dostarczyć ją do domu.

Ekologiczne pompy ciepła typu Monoblok STIEBEL ELTRON

 

Zalety pomp ciepła typu Monoblok

 

Pompy powietrze-woda zamieniają energię nagromadzoną w powietrzu lub wodzie na ciepło do wykorzystania w domu. Monoblok to kompletne urządzenie z fabrycznie zainstalowanym i sprawdzonym obwodem chłodniczym, co ułatwia bezproblemowy i bezbłędny montaż w miejscu instalacji bez wymogu obsługi czynnika chłodniczego. Rozwiązanie to daje inwestorowi większą gwarancję sprawnego funkcjonowania urządzenia i obniża koszty utrzymania.

 

Pompy typu Monoblok wykorzystujące powietrze zewnętrzne:

  • są montowane na zewnątrz budynku w zależności od dostępnej przestrzeni
  • ich konstrukcja jest kompaktowa
  • konkurują z pompami typu splitowego - są jednak częściej wybierane przez inwestorów, instalatorów, wykonawców i projektantów, zwłaszcza seria inwerterowych pomp ciepła HPA-0 STIEBEL ELTRON
  • taka pompa ciepła jest urządzeniem hermetycznym, czyli posiada fabrycznie zamknięty układ chłodniczy
  • mają możliwość przełączania cyklu pracy - możliwość zapewnienia chłodzenie domu w okresie letnim

 

Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść monoblokowej pompy ciepła STIEBEL ELTRON jest konkurencyjna cena. Produkowana w Niemczech jednostka wypada korzystnie na tle innych przystępnych cenowo pomp dostępnych na krajowym rynku. Zastanawiając się na kosztami montażu pompy ciepła powinniśmy uwzględnić również dodatkowe korzyści inwestycyjne, jakie dają nam obecnie dotacje z programu CZYSTE POWIETRZE oraz ulgi podatkowe.
 

Pompy ciepła STIEBEL ELTRON pracując w trybie chłodzenie usuwają energię cieplną z wnętrza, podnosząc poziom tej energii powyżej temperatury otoczenia i uwalniając ciepło na zewnątrz. Transport energii jest obsługiwany przez wodę grzewczą.

 

Monoblok kontra split

 

Podsumowując należy przyznać wyższość pompom ciepła typu monoblokowego nad rozwiązaniami w wersji split. Kompaktowe pompy ciepła STIEBEL ELTRON zapewniają bezproblemową instalację i uruchomienie urządzenia a ponadto nieskomplikowaną pracę w domu. Warto skorzystać z oferty marki STIEBEL ELTRON, która gwarantuje pompy ciepła najlepszej jakości z dbałością o szczegóły - bezpieczeństwo i nowoczesny design.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
STOP SMOG!

STOP SMOG!

Chociaż batalia o czyste powietrze trwa od dłuższego czasu, nadal nie możemy oprzeć... ¬ więcej...

 
Panele fotowoltaiczne - czyścić czy nie

Panele fotowoltaiczne - czyścić czy nie

Ekologiczne źródła energii mają to do siebie, że są bezobsługowe i w większości... ¬ więcej...

 
Ekontrol - zdalna kontrola pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej

Ekontrol - zdalna kontrola pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej

Optymalizacja pracy pomp ciepła i przydomowej elektrowni fotowoltaicznej może przynieść... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet